Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #315 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 14:17:39 »
Jak Egmont ostatnio robi więcej wpadek niż dobrych decyzji, to przecież nie jest moja wina.

@JanT - ty popraw te wszystkie posty z ostatniego tygodnia, gdzie byłeś święcie przekonany że będzie ta kolorowa mini kolekcja.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #316 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 14:26:07 »
Dla ciebie Egmont robi prawie same złe decyzje, no tak z 99%, natomiast kolekcje prawie wszystko dobrze, tylko się zawijają jedna po drugiej, no ale przecież to też wina Egmontu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Moreroms

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #317 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 14:41:07 »
Ja już sobie wyobrażam te walkę superłotra Kołodziejczaka i superbohaterki z infolinii Hachette. To byłby komiks. Tylko kto by go wydał? Egmont? Hachette? A może Eaglemoss, jako special do WKKB?

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #318 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 14:53:04 »
Jak Egmont ostatnio robi więcej wpadek niż dobrych decyzji, to przecież nie jest moja wina.
Tak, tylko Egmont ma się świetnie, a kolekcje powolutku się zawijają. Obudź się.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #319 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 14:59:56 »
kolekcje [robią] prawie wszystko dobrze, tylko się zawijają jedna po drugiej, no ale przecież to też wina Egmontu.

Dokładnie. Jeśli Egmont moim zdaniem prawdopodobnie poleciał do Panini i poblokował połowę tytułów z brytyjskiej listy Hachette Polska, to czyja to jest wina?

I Kolekcje robią wszystko dobrze, bo jak można nie chcieć polskiej wersji Onslaughta, Champions, albo Iluminatti? Czy też wznowienia Kingdome Come, lub premierowego solowego Animal Mana lub Booster Golda w WKKDC?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #320 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 15:03:43 »
@JanT - ty popraw te wszystkie posty z ostatniego tygodnia, gdzie byłeś święcie przekonany że będzie ta kolorowa mini kolekcja.
Ale ja tylko pisałem że jest prawdopodobna. Kilka razy nawet pisałem że to nie jest 100% Ty tu ciągle przekręcasz fakty.

premierowego solowego Animal Mana
No nie wiem kto by chciał część runy gdy trzeba przeczytać całość żeby zrozumieć w pełni. Pewnie też nie czytałeś  :)


ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #321 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 15:04:25 »
Jak Egmont ostatnio robi więcej wpadek niż dobrych decyzji, to przecież nie jest moja wina.

O jakich wpadkach mówisz? Wydanie X-men Jima Lee z Visionaries zamiast z Omnibusów? Przerwanie serii z Odrodzenia? Co jeszcze? Błędy w druku?

Bo dobrych decyzji z samego ostatniego roku wymienię znacznie więcej: ruszenie z Kaczogrodem Barksa, z Invincible Kirkmana, kolejne trzy serie z Vertigo, dodruki Sin City, w tym długo oczekiwane Rodzinne wartości, długo oczekiwana reedycja Usagi Yojimbo, Iznogud, Garfield, Providence Moore'a, wciśnięcie w Marvel Now obok najpopularniejszych bohaterów, docenionych serii z tymi mniej znanymi jak Vision, czy Mockingbird, kolekcja Batman Noir, zapowiedziany 7 tom Punisher MAX, który będzie ich własnym składakiem, zbierającym mini serie i one-shoty Ennisa i pewnie jeszcze kilka pozytywów by się znalazło.

Dokładnie. Jeśli Egmont moim zdaniem prawdopodobnie poleciał do Panini i poblokował połowę tytułów z brytyjskiej listy Hachette Polska, to czyja to jest wina?

No właśnie, czyja to jest wina, że tworzysz swoją własną rzeczywistość, w której Egmont poleciał do Panini i poblokował połowę tytułów z WKKM?

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #322 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 15:19:47 »
Spokojnie panowie, pamiętajmy z czym mamy tu do czynienia.


Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #323 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 16:34:50 »
Dokładnie. Jeśli Egmont moim zdaniem prawdopodobnie poleciał do Panini i poblokował połowę tytułów z brytyjskiej listy Hachette Polska, to czyja to jest wina?

I Kolekcje robią wszystko dobrze, bo jak można nie chcieć polskiej wersji Onslaughta, Champions, albo Iluminatti? Czy też wznowienia Kingdome Come, lub premierowego solowego Animal Mana lub Booster Golda w WKKDC?

Moim zdanie zdaniem prawdopodobnie to kolekcje się słabo sprzedają i znikają. Bazyl a czy twoim zdaniem Egmont prawdopodobnie poleciał do DC i zablokował Eaglemoss.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Adolf

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #324 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 18:33:09 »
A czy Egmont blokuje Muchę? Tak mało wydają z Marvela... A właśnie silna konkurencja jest tu bardziej potrzebna niż jakieś głupie kolekcje.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #325 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 18:36:13 »
A czy Egmont blokuje Muchę?
Z DC ich blokuje :) Na tyle co Mucha wydaje to wydają całkiem dużo Marvela.

Egmont jako większy ma też zawsze pierwszeństwo do wydania czegoś z Marvela więc dopiero jak Egmont nie chce to może wydać Mucha.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 18:39:39 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #326 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 18:39:59 »
A czy Egmont blokuje Muchę? Tak mało wydają z Marvela...

To jest możliwe. Jeśli Mucha pyta o jakąś licencję, to Marvel zanim udzieli odpowiedzi, może wpierw kierować zapytanie do swojego największego partnera, czy jest tym zainteresowany. Nie twierdzę, że tak jest, ale że jest to możliwe. Jakiś czas temu na FB portugalskiej Muchy, ktoś pytał o (zdaje się) X-Force Davida, to odpowiedzieli coś w stylu, że ten tytuł już jest zaklepany w Polsce przez inne wydawnictwo i nie będą tego wydawać. Choć np. Wolverine'a Aarona, czy Ms Marvel opłaca im się wydawać z pominięciem polskiego rynku.

Edit: JanT mnie ubiegł.  :'(

Na tyle co Mucha wydaje to wydają całkiem dużo Marvela.

I co najważniejsze: dobrego Marvela. Co niekoniecznie miało miejsce, przed WKKM.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 18:42:06 wysłana przez ramirez82 »

Offline Adolf

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #327 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 19:27:23 »
To jest możliwe. Jeśli Mucha pyta o jakąś licencję, to Marvel zanim udzieli odpowiedzi, może wpierw kierować zapytanie do swojego największego partnera, czy jest tym zainteresowany. Nie twierdzę, że tak jest, ale że jest to możliwe. Jakiś czas temu na FB portugalskiej Muchy, ktoś pytał o (zdaje się) X-Force Davida, to odpowiedzieli coś w stylu, że ten tytuł już jest zaklepany w Polsce przez inne wydawnictwo i nie będą tego wydawać. Choć np. Wolverine'a Aarona, czy Ms Marvel opłaca im się wydawać z pominięciem polskiego rynku.

Edit: JanT mnie ubiegł.  :'(

I co najważniejsze: dobrego Marvela. Co niekoniecznie miało miejsce, przed WKKM.

W takim razie teorie spiskowe Bazyliszka stają się dla mnie nie takie spiskowe. Ciekawe czy gdybym chciał założyć wydawnictwo i wydawać coś z Marvela, to spotkałbym jakiś opór? Zakładając, że (wszystko teoria) możliwości finansowe nie byłyby problemem, to czy spotkałbym się z murem ze strony Marvela? Rozumiem, że bez znajomości z Cebulskim, czy Jimem Lee nie miałbym nawet po co startować. Egmont przez lata wyrobił sobie jakieś kontakty i kto wie z kim tam Kołodziejczak pisze?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #328 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 19:33:03 »
W tej sytuacji to już byś musiał umówić się z Bazylem na piwo i obgadać cały temat.  ::)

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #329 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 21:04:21 »
Skoro Sideca mogła kupić/zaklepać sobie prawa do Daredevila Bendisa/Brubakera/Millera, to chyba jest to jakoś możliwe. Inna rzecz, że i nie mam pojęcia ile taka licencja na kilka tyś egzemplarzy od Panini kosztuje oraz w ogóle nie mam kapitału na zakładanie swojego wydawnictwa. Ale gdybym mógł to wreszcie sam bym sobie wydał ten Kompleks Mesjasza, Wojnę i Drugie Przyjście, których od Egmontu/Muchy się nie można doczekać.

To jeszcze raz - skoro Kolekcje się nie sprzedają, to czemu Hachette rusza z nową? Czemu zamknęła tylko WKKM a SBM, Conan i Transformers wychodzą dalej? Czemu nie zamyka się De Agostini, skoro wszystkie tytuły SW Legends są od Egmontu?? Ja dalej uważam w swoim własnym mniemaniu, że tu nie chodziło o zbyt niską sprzedaż WKKM/WKKDC.