Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #300 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 12:41:08 »
Kolekcja Batmana to też jedyna szansa dla tych co się nie załapali na 1 tom Wiecznego Batmana. :)
W czterech tomach specjalnych i nawet jakby u nas dali te specjale za 80 zł to wychodzi za całość 320 zł a od Egmont całość okładkowa to 300 zł. Rzeczywiście tanie te kolekcje :) Podobnie będzie wychodzić jak Egmont będzie wydawał grubsze tomy w Old DC.

Knightfall, w następnym No Man's Land, Morrison, Black and White itd...
To i tak jest lata wydawania.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 12:45:48 wysłana przez JanT »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #301 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 12:48:07 »
W czterech tomach specjalnych i nawet jakby u nas dali te specjale za 80 zł to wychodzi za całość 320 zł a od Egmont całość okładkowa to 300 zł. Rzeczywiście tanie te kolekcje :)

Znowu nie czytasz ze zrozumieniem - ja piszę tylko o pierwszym tomie, który obecnie jest już niedostępny, albo bardzo drogi na Allegro. Pozostałe dwa oczywiście można sobie kupić w wydaniu Egmontu.

Jeśliby jakimś cudem kolekcja Batmana od Eaglemoss weszła w miejsce WKKDC, to chyba byłaby tylko dla mnie.  Bo ja tych wszystkich N52 od Egmontu nie kupowałem, bo za drogie, bo scenariusze takie se., bo Snayder wymyśla głupoty... Nie wiem -  w wydaniu kolekcyjnym może bym wziął to jeszcze raz w ręce i przeczytał. No i nadrobił Blooma, bo się nie załapałem na promocję 50% w sklepie Egmontu.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #302 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 12:54:07 »
Znowu nie czytasz ze zrozumieniem - ja piszę tylko o pierwszym tomie, który obecnie jest już niedostępny, albo bardzo drogi na Allegro. Pozostałe dwa oczywiście można sobie kupić w wydaniu Egmontu.
Ale z kolekcji musiałbyś wsiąść 2 tomy (minimum pewnie 160 zł) i kilka zeszytów z drugiego dubluje się z tym od Egmont  :) Chyba nikt normalny by tak nie kupił.

Pierwszy Egmont ma zeszyty 1-21. W kolekcji jest tak:

1: 1-13
2: 14-26.

Egmont wychodzi taniej nawet w kosmicznych cenach na allegro  ;D
« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 12:59:31 wysłana przez JanT »

Offline zombie001

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #303 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:02:51 »
Mam nadzieję, że ta kolekcja u nas nie wystartuje, że Egmont od przyszłego roku, jak już ruszy z DC Classic, weźmie się porządnie za Batmana. Gdyby wydawał jakąś serię mu poświęconą, nawet kwartalnik w opasłych tomiszczach (jak BBPO), moglibyśmy w końcu nadrobić te wszystkie zaległości, rzeczy na które czekamy. Np. w ciągu roku cały Knightfall, w następnym No Man's Land, Morrison, Black and White itd...

Ja to też nie czuję za bardzo tej kolekcji Batmana od Eaglemoss. Ta postać to koń pociągowy całego DC, a tym samym jedna z głównych składowych zysków  z komiksów superhero dla Egmontu. Jak zaczną wydawać 24 tomy rocznie  WKKB, to przyhamują w jakimś stopniu sprzedaż Gacka u Egmontu :)
Przecież Egmont byłby głupi, gdyby pozwolił im na taki ruch.

Toż to już lepiej, tak jak poniekąd zaproponował Ramirez, zrobić własną ekskluzywną Kolekcję Batmana, coś ala Kaczogród Barksa. I wydawać z 8/10 tomów rocznie jako seria "BATMAN CLASSIC", która mogłaby zostać wydzielona z tego Old DC. Bo po co Batmana wydawać w Old DC i ograniczać tym samym miejsce dla innych superbohaterów, skoro to taka postać, z której można zrobić całą odrębną serię?
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #304 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:07:29 »
Przecież Egmont byłby głupi, gdyby pozwolił im na taki ruch.
A czy mogą nie pozwolić?

Eaglemoss byłoby głupie nie puszczając tej kolekcji.

Kolekcja 80 tomów Batmana na 80ciolecie też wpisuje się idealnie  ;)

Ja i tak bym nie zbierał jakby ruszyło.

Offline zombie001

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #305 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:10:40 »
Oczywiście, że mogą.

Ubiegając ich ;D
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #306 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:12:03 »
Pół kolekcji już ubiegli  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #307 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:26:21 »
To i tak jest lata wydawania.

Oczywiście. Ale nikt inni nie wyda tego wszystkiego, a i Egmont nie wyda wszystkiego od razu, bo musi myśleć przyszłościowo. Zobacz na przykładzie Vertigo: kiedy E ruszył z Skalpem i Y, wydawało się, że na inne serie będziemy czekać latami, tymczasem mija 3,5 roku, a mamy całego Kaznodzieję, 100 naboi, Łasucha, Ludzi Północy, Sagę o Potworze z Bagien, ku końcowi Transmetropolitan i Ex Machina i kolejne serie rozpoczęte. Oczywiście sam Batman nie szedłby takim tempem, ale nawet jakby w podobnym okresie wydali kilka tak długich sag/cykli, to też byłoby świetnie.

Jeśliby jakimś cudem kolekcja Batmana od Eaglemoss weszła w miejsce WKKDC, to chyba byłaby tylko dla mnie.  Bo ja tych wszystkich N52 od Egmontu nie kupowałem, bo za drogie...

No właśnie. I jak to się ma to twoich dzisiejszych deklaracji, że gdyby Egmont wydał ekskluzywne wydanie z premierowym komiksem, to nawet za 180 zł byś kupił? W życiu nie dałbyś takich pieniędzy za jeden komiks, przeliczyłbyś, że miałbyś za to taczkę starych Gigantów i że TK próbuje cię okraść. Więc po co wypisujesz takie rzeczy?

Bo jakby naprawdę chcieli dać coś wartościowego i przydatnego fanom, to opracowali by Serce Husha (to bym wziął nawet za te ich 180 zł).

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #308 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:27:05 »
@JanT

Jakie 160, skoro jeden tom to u nas byłoby góra 42 zł?? Czyli razem 84 zł - mniej niż okładkowa cena Eternal Batman t.1 od Egmontu. I o wiele mniej niż obecna allegrowa. Czemu ty piszesz takie nieprawdy?

@ramirez
Bo byłem przeciwko całemu N52 tak ogólnie. I też o tym na starym forum pisałem. Bo to był restart a po Trybunale Sów znowu mielili to samo co wcześniej. I to było lenistwo scenarzystów/wydawnictwa i skok na kasę. I nikt niezbyt to lubił, bo po 5 latach musieli to restartować kolejny raz i przywracać normalnego Supermana.

Ale teraz jeśli by wyszło w Kolekcji, taniej, w kioskach, pewnie bym zerkną.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 13:32:13 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #309 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:29:29 »
Jakie 160, skoro jeden tom to u nas byłoby góra 42 zł?? Czyli razem 84 zł
Przecież to są większe specjale po kilkanaście zeszytów :) Podwójna cena to jest minimum.

Ja piszę nieprawdy  ;D
« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 13:31:26 wysłana przez JanT »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #310 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:36:37 »
O Black Mirror, to też bym wziął. I Batman by Niel Adams.
I Knightfall w 4 tomach.

https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_%E2%80%93_The_Legend_of_Batman

@DOWN
Zauważyłem i już poprawiłem.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 13:39:03 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #311 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:37:57 »
O - tańsze Black Mirror
W dwóch tomach to jakie tańsze? Co wpis to same bzdury. Chyba  jakiś ban by się przydał na otrzeźwienie  ;D

@DOWN
Zauważyłem i już poprawiłem.
Ten wcześniejszy (i setki innych :) ) wpis też popraw.

« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 13:44:11 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #312 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:42:13 »
@ramirez
Bo byłem przeciwko całemu N52 tak ogólnie. I też o tym na starym forum pisałem. Bo to był restart a po Trybunale Sów znowu mielili to samo co wcześniej. I to było lenistwo scenarzystów/wydawnictwa i skok na kasę. I nikt niezbyt to lubił, bo po 5 latach musieli to restartować kolejny raz i przywracać normalnego Supermana.

Ale teraz jeśli by wyszło w Kolekcji, taniej, w kioskach, pewnie bym zerkną.

Ale ja nie o tym. Chodzi mi o to, że miliardy postów które napisałeś przez te kilka lat, przeczą temu byś był w stanie dać 180 zł za Heart of Hush, stąd moje zdziwienie, że nagle twierdzisz, że dałbyś tyle.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #313 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 13:51:09 »
Nie dałby. Jakikolwiek by ruch Egmont nie wykonał i tak zrobiłby źle :)

Online xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #314 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 14:15:20 »
Dokładnie, wszystkie dyskusje z nim sprowadzają się do tego, że wszelkie kolekcje są dobre a Egmont zawsze będzie zły. To taka mityczna walka dobra ze złem.
Tylko podejrzewam, że zło triumfuje w tej historii, gdyż kiedyś nie było kolekcji i prawdopodobnie kiedyś się skończą a Egmont zawsze był i będzie  ;)
« Ostatnia zmiana: So, 06 Lipiec 2019, 14:17:30 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój