Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #270 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:19:11 »
I teraz powykreślaj z tego wszystko z kilkuletnimi przerwami w wydaniach i co jest nie do kupienia. Oraz te podwójne tomy, które są jednym w rzeczywistości.
Ale ja odpowiedziałem na twoje że połowa z 40tu :) Jakim jednym tomem w rzeczywistości? Jest 47 tomów dublujących się w kolekcjach. A po wykreśleniu dwójek jest równo 40 :)

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #271 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:29:57 »
  Jednym dwa tomy kolekcyjne to 80 złotych wydane przez Egmont lub Muchę w podwójnym wydaniu a wszystkie są tak wydane wychodzą w podobnej cenie to jest jeden tom. Odrzucając rzeczy, które w momencie wznowień nie były już dostępne do kupienia w jakiejkolwiek rozsądnej cenie, oraz te które miały zostać wydane jako całość i nie mogły zostać pominięte to z tej listy prawie nic nie zostanie.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #272 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:33:47 »
No i jaki to ma związek z tym że kolekcje niby coś blokują? Marvel NOW, Jessica Jones, Iron Fist, Swamp Thing wyszły w podobnym okresie.

Te najlepsze rzeczy z WKKM wyszły/wyjdą więc nie wiem w czym problem  :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:38:04 wysłana przez JanT »

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #273 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:39:37 »
Taki, że nikt tego nie wydał póki były do kupienia. Spekulować już tylko można jak wyglądały drukowane ilości, czy taka Mucha nie wydrukowała więcej dwójek Astonishing niż jedynek. No właśnie Marvel Now, Jessica Jones, Iron Fist, Swamp Thing i praktycznie nic więcej, a to wszystko to początki całych serii, które wydane zostać musiały.

Ja z tym żadnego problemu nie mam, tylko przedstawiasz swoje wydumane raczej sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem koncepcje i jeszcze tytułujesz je "zweryfikowanymi".
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:43:45 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #274 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:53:27 »
Ale wydali co innego :) Spekulować to możesz właśnie o tym czy wydaliby to wcześniej jakby nie było w kolekcji a nic o tym nie świadczy.

Wiesz że Mucha wycofała się z Marvela na ponad 2 lata (poza tym Loganem za 35 zł :) ) jak wystartowała WKKM a Klasyka Marvela ruszyła dopiero pod koniec 2016 więc te przerwy i tak musiały być długie względem pierwszej 60tki WKKM.

Ja z tym żadnego problemu nie mam, tylko przedstawiasz swoje wydumane raczej sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem koncepcje i jeszcze tytułujesz je "zweryfikowanymi".
47 tomów się dubluje w kolekcjach (niektóry wyszły w podobnym okresie) więc żadnego blokowania nie ma na 100%.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:55:59 wysłana przez JanT »

Offline OokamiG

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #275 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 15:04:08 »
Blokować, może nie blokują ale inni wydawcy patrzą i uzależniają swoje plany od kolekcji. I często jest decyzja o odłożeniu wznowien na dłuższy czas jak było z Astonishing u Muchy. Fani prosili już dłuższy czas o wznowienie.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #276 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 15:08:28 »
Tak samo jak nudzili o Wroga Publicznego :) Nie masz pojęcia czy wydaliby to wcześniej jakby nie było w kolekcji zwłaszcza że Mucha wydała już 4 tomy wcześniej (a Kuki pisał że długo były jeszcze dostępne) Za to wydali wcześniej Alias. Ty po prostu chciałbyś mieć wszystko od ręki :)

Jakby wydali wcześniej to mniejsze więc gorzej  ;D

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #277 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 15:32:40 »
Egmont blokował kolekcje zanim to było modne, wydając w latach 2004-2007 Diabła Stróża, 1602, Ultimates. :) I właśnie dlatego te tytuły nie pojawiły się w polskim WKKM. :) Oh wait...

Poza głośnymi eventami czy historiami takimi jak np. Armor War i Wars, ja podam jeszcze tylko jedną rzecz - "Kapitan Brytania: Skrzywiony Świat" Guzik wiedziałem o tym komiksie i nie żałowałem jego braku w tomach 1-120. Ale dopiero jego lektura uświadomiła mi, jak ważny był/jest to komiks. I że dalej żyłbym w błogiej nieświadomości, gdyby go Hachette nie wydało, a ja miał możliwość przeczytać. W zeszłym roku na WTK w przelocie zamieniłem dwa słowa z panem Markiem Starostą, tłumaczem tego tomu. I on też się ze mną zgodził, że to dobrze, że wreszcie wyszedł on po polsku. Gdyby nie kolekcje, pies z kulawą nogą by tego u nas nie opublikował "bo się nie sprzeda".

Egmont, Mucha i inni wszystkiego nie wydadzą. I to nawet gdyby chcieli ( a nie chcą). Nie ma takiej możliwości, by zastąpić nam wszystkie 50 straconych tomów WKKM i 70 WKKDC. I właśnie dlatego zakończenie tych Kolekcji przedwcześnie w stosunku do ich brytyjskiego i niemieckiego pierwowzoru jest taką stratą. Nie tylko dla mnie, ale też dla całego polskiego komiksowa. Tych parę Marvel Now 2.0 nam tego nie wynagrodzi. Zwłaszcza, że już na razie nie widać startu serii o Kapitanie Hydrze, która prowadzi do Tajnego Imperium.

Offline radef

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #278 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 15:39:33 »
Poza głośnymi eventami czy historiami takimi jak np. Armor War i Wars, ja podam jeszcze tylko jedną rzecz - "Kapitan Brytania: Skrzywiony Świat" Guzik wiedziałem o tym komiksie i nie żałowałem jego braku w tomach 1-120. Ale dopiero jego lektura uświadomiła mi, jak ważny był/jest to komiks. I że dalej żyłbym w błogiej nieświadomości, gdyby go Hachette nie wydało, a ja miał możliwość przeczytać. W zeszłym roku na WTK w przelocie zamieniłem dwa słowa z panem Markiem Starostą, tłumaczem tego tomu. I on też się ze mną zgodził, że to dobrze, że wreszcie wyszedł on po polsku. Gdyby nie kolekcje, pies z kulawą nogą by tego u nas nie opublikował "bo się nie sprzeda".
Bazyliszku drogi, jeżeli nie wiesz, to obecnie Egmont wydaje praktycznie wszystkie dzieła Alana Moore'a i obstawiam, że wcześniej lub później, "Kapitan Brytania: Skrzywiony świat" wyjdzie nakładem Egmontu. A dlaczego? Ponieważ choć jest to komiks stary, to posiada wielkie nazwisko na okładce.

Oczywiście muszę też dodać, że w sumie ten tom nie wyszedłby u nas w WKKM, gdyby nie działania fanów, ponieważ początkowo miał zostać pominięty i trafił z wielkim opóźnieniem względem wydania w UK.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #279 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 15:53:03 »
Ale wyszedł. Opóźnienie to i tak jest mniejsze, niż oczekiwane wznowienie Kingdome Come, które ciągle nie wyszło, mimo upływu już 14 lat od I wydania.

I tak, też to słyszałem z ust TK, że Egmont planuje wydać wszystko Moore'a. Czyli nawet Supermana z WKKDC. No zobaczymy czy im się te plany spełnią.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #280 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 16:00:34 »
Violator od Spawna? Jakoś wątpię żeby wszystko wydali w tym i tego Capa Bri (nie Bru  :) )

Zagubione Dziewczęta niech wydadzą jak Timof dyga  :)

Trochę offtop.

« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Czerwiec 2019, 16:05:54 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #281 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 17:23:14 »
I tak, też to słyszałem z ust TK, że Egmont planuje wydać wszystko Moore'a. Czyli nawet Supermana z WKKDC. No zobaczymy czy im się te plany spełnią.

Na pewno słyszałeś, że Egmont planuje wydać wszystko Moore'a? Bo wydaje mi się, że to było trochę bardziej sprecyzowane.

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #282 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 18:23:31 »
@UP

TK powiedział, że Egmont chce wydać wszystkie komiksy Moore'a po polsku. Że Taurus Timoff nie chciał im oddać swojej serii. No i w końcu dlatego teraz dostaniemy 1 tom Providence.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Czerwiec 2019, 18:34:34 wysłana przez Bazyliszek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #283 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 18:28:48 »
To było na spotkaniu na Targach Książki? To nie widziałem relacji z tego spotkania, na KZecie było, że Egmont "chciałby wydać wszystkie szerzej dostępne komiksy Moore'a", ale coś mi się kojarzy, że gdzieś jeszcze o tym czytałem, ale nie mogę teraz znaleźć. Ale pojęcia nie mam o co chodzi z tym:

Że Taurus nie chciał im oddać swojej serii. No i w końcu dlatego teraz dostaniemy 1 tom Providence.

O jaką serię Taurusa chodzi? I co ma z tym Providence wspólnego?

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #284 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 18:34:09 »
@UP

Ups - sorrry - moja literówka/przejęzyczenie. To Timoff nie chciał Egmontowi oddać ich serii autorstwa Moore'a. Jak napisałem na swoim blogu, przy okazji padł też znowu "żart", że po co konkurencja tyle komiksów wydaje.

O i właśnie - widzicie. Egmont nie czepia się tylko Hachette. To widać najbardziej, bo oni są ich największym konkurentem. Egmont czepia się całej konkurencji, która nie pozwala mu wrócić do tego co lubi robić najbardziej. :)

PS Nie ma zapisu tego spotkania, bo dalej nie mam sprzętu odpowiedniego do nagrywania, a nikt inny nagrania nie robił.