Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #255 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 12:58:22 »
Kiedyś podróż z Warszawy do Krakowa trwała ponad tydzień.

Ciągle nie widzę związku przyczynowo-skutkowego potwierdzającego twoją "weryfikację". Cały czas udowadniasz, że i Egmont i Hachette nie chcieli ze sobą kolidować wydając te same tytuły.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #256 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:01:29 »
Ciągle nie widzę związku przyczynowo-skutkowego potwierdzającego twoją "weryfikację".
Już pisałem wcześniej  :) Nic nie jest blokowane i jak wydawcy chcą to wydają w podobnym czasie to samo. No chyba że tak nie jest?

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #257 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:06:09 »
No przecież właśnie tak nie jest, na około już 300 komiksów kolekcyjnych i drugie (jak nie więcej) tyle od Egmontu to wydawcy zetknęli się ze sobą w bardzo niewielu przypadkach. W większości miało to miejsce przy tym jak wydawca uznawał, że dana seria sprzeda się dobrze jako całość.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #258 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:13:37 »
Nie wydali bo nie chcieli a nie dlatego że ich coś blokuje. Jezu  :) Mają teraz wydać wszystko co było w WKKM? Wydają najlepsze rzeczy (jak Cap Bru, Ultimate Spider-Man, Astonishing X-Men, New X-Men, DD Millera, Old Man Logan Millara) a po resztę by nie sięgnęli nawet jakby nie było w WKKM.

Tych dubli w WKKM i SBM będzie chyba ze 40 tomów :)

« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:15:34 wysłana przez JanT »

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #259 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:18:51 »
To czy chcieli czy nie, to już tylko i wyłącznie Twoja imaginacja. Ja mówię o tym, co podpowiada logika, Ty przedstawiasz swój własny scenariusz, który może być prawdziwy lub nie jako niepodważalny fakt.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #260 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:21:24 »
Ale wydają cały czas najlepsze rzeczy powtarzając po WKKM i to obala jakikolwiek fakt blokowania. Musieliby powtarzać też słabsze żebyś przyznał mi rację?

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #261 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:23:05 »
Wydają rzeczy sprzed 6-7 lat, których już od dawna nie ma na rynku.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #262 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:30:12 »
Wydają rzeczy sprzed 6-7 lat
Ty nawet liczyć nie umiesz :) Kolekcja ruszyła w grudniu 2012. Nic nie ma odległości 6 lat.

Jeśli wydaliby wcześniej np Capa Bru to wtedy byś nie dostał np DD Bru/Bendis albo Puniher MAX :) Samo zło nic tylko brać widły i pochodnie :)

Zobacz też kiedy Egmont odpalił klasykę Marvela. Chyba że liczyłeś na to w Marvel NOW? Ale to też dopiero 2015 :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:33:21 wysłana przez JanT »

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #263 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:40:24 »
  Myślisz, że jak nawklejasz tych uśmieszków, to mądrzejsze będzie to co napiszesz? Astonishing X-men 2012-2013, Kapitan Ameryka 2013, 6-7 lat tak jak napisałem.  Wspólnych powtarzających się tomów wydanych przez Egmont, Muchę, Hachette i Eaglemoss wydanych w latach 2012-2019 wyobraź sobie nie jest 40 tylko połowa z tego, większość z nich ma między sobą kilkuletnie przerwy. Większość z nich to pierwsze numery serii wydawanych w całości poza kolekcjami. Pojedynczych zamkniętych tomów pokroju Flashpoint czy Wojny Domowej nie ma nawet 10.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #264 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:47:21 »
Ok, wydaje mi się, że ta dyskusja  rozgorzała gdyż każdy ma swoją definicję blokady.

Blokada dla mnie oznacza niemożność kupna licencji, gdyż posiada go inne wydawnicwo i zastrzega sobie wyłączność.
Niewydawanie - niewydawanie komiksu z przyczyn czysto finansowych (dużo czytelników posiada ten komiks) i odczekanie kilku lat na kolejne pokolenie, które tego komiksu nie ma.

I posługując się moją definicją to twierdzę, że kolekcje nie blokują innych wydawnictw, a inne wydawnictwa nie blokują kolekcji.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #265 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:49:35 »
  Myślisz, że jak nawklejasz tych uśmieszków, to mądrzejsze będzie to co napiszesz? Astonishing X-men 2012-2013, Kapitan Ameryka 2013, 6-7 lat tak jak napisałem.
7 lat jest nierealne jak kolekcja ma 6 i pół a te tomy nie były pierwsze. Tylko Cap się łapie na 6 lat.


Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #266 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 13:50:32 »
Misiokles, ale to wiesz, że dałeś taki argument/nieargument. A w/g mojej definicji blokada to jazda na rowerze bez trzymanki. I co teraz?

A nie przyszło Tobie do głowy, że - oznacza przedział?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #267 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:09:28 »
No mówię że liczyć nie umiesz:

Wspólnych powtarzających się tomów wydanych przez Egmont, Muchę, Hachette i Eaglemoss wydanych w latach 2012-2019 wyobraź sobie nie jest 40 tylko połowa z tego

01.Astonishing X-Men: Obdarowani
02.Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, część 1
03.Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, część 2
04.New X-Men: Z jak Zagłada
05.New X-Men: Imperialni
06.Ultimate Spider-Man: Moc i odpowiedzialność
07.Spider-Man: Niebieski
08.Wojna Domowa
09.Old Man Logan
10.Daredevil: Wściekłość i Wrzask
11.Avengers: Świat Avengers
12.New Avengers: Wszystko umiera
13.Superior Spider-Man: Mój Własny Najgorszy Wróg
14.Nieskończoność, część 1
15.Nieskończoność, część 2
16.Śmierć Wolverine’a
17.Grzech Pierworodny, część 1
18.Grzech Pierworodny, część 2
19.Thor Gromowładny: Bogobójca
20.Thor: Gromowładna
21.Guardians of the Galaxy: Kosmiczni Avengers
22.Wolverine - Dorwać Mistique
23.Guardians of the Galaxy: Spuścizna
24.Elektra: Elektra Saga
25.Moon Knight: Z martwych
26.Iron Fist: Opowieść Ostatniego Iron Fista
27.Jessica Jones (The Pulse)
28.Runaways: Duma i Radość
29.Batman: Długie Halloween, część 1
30.Batman: Długie Halloween, część 2
31.Catwoman: Wielki Skok Seliny
32.Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Sprawiedliwość, część 1
33.Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Sprawiedliwość, część 2
34.Catwoman: Na tropie Catwoman
35.Batman/Superman/Wonder Woman: Trójca
36.Batman: Narodziny Demona, część 1
37.Batman: Narodziny Demona, część 2
38.Wonder Woman: Oczy Gorgony
39.Superman/Batman: Wrogowie Publiczni
40.Nowa Granica, część 1
41.Nowa Granica, część 2
42.Superman/Batman: Supergirl
43.Batman: Człowiek, który się śmieje/Azyl Arkham
44.Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Nowy Porządek Świata
45.Flashpoint
46.Potwór z bagien, część 1
47.Potwór z bagien, część 2

Jeszcze kilka dojdzie w SBM.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:11:01 wysłana przez JanT »

Offline Arion Flux

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #268 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:09:46 »
Nie za bardzo mam czas i checi, aby rozmawiac na ten temat, dlatego powiem tylko tyle, że co do "niskiego potencjału blokowania" (ale "niskiego" nie znaczy "żadnego") przez WKKM innych, normalnie wydawanych rzeczy, to do mnie najbardziej przemawia fakt, że to jest stosunkowo szybko (pomijac przypadki szczegolne) znikająca ze sklepów "prasa", w odroznieniu od normalnych komiksów z ISBNem (czego konsekwencja bylo to, ze WKKM szybko przechodziła na rynek wtórny). Byc moze to mial na mysli TK mowiac o innym segmencie rynku.

Nieco, a moze znacznie gorzej ta "szybkosc schodzenia" z rynku pierwotnego charakterystyczna dla prasy ma się w przypadku WKKDC, czego przyczyną jest prawdopodobnie mniejsze zainteresowanie czytelnikow w naszym kraju klasycznym uniwersum DC jako caloscia (pomijac znane postaci jak Batman, WW, Superman i byc moze kilka innych). Jesli tak rzeczywiscie jest, to tu tez trudno mowic o blokowaniu, bo Egmont nie idzie w to tak mocno jak w Marvela, bo sie DC po prostu gorzej sprzedaje. Zapowiada, ze bedzie szedł w klasyczne DC nieco mocniej po WKKDC, ale tylko dlatego, ze sie zwolni nisza ekonomiczna, ale ktora - jak pokazuja fakty sprzedazowe WKKDC - nie jest tak gleboka jak Marvela.

Moze te moje powyzsze rozkminy sa do bani, ale takie byly podstawy porzucenia przeze mnie koncepcji "blokowania innych rzeczy przez kolekcje".
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:11:45 wysłana przez KukiOktopus »

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #269 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 14:14:38 »
I teraz powykreślaj z tego wszystko z kilkuletnimi przerwami w wydaniach i co jest nie do kupienia. Oraz te podwójne tomy, które są jednym w rzeczywistości.