Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161487 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #195 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 13:52:03 »
Nie wiem po co ciągniecie te dyskusję. Wiadomo, że Bazyl nie może udowodnić swojej tezy o przyczynach końca kolekcji, tak samo jak i Wy. Wszystko to domysły i spekulacje. Proponuję połączyć oba stanowiska: TK wszedł w posiadanie Rękawicy Nieskończoności i chciał ją wykorzystać do likwidacji kolekcji. Ale, że TK nie lubi komiksu amerykańskiego za bardzo nie umiał obsługiwać Rękawicy, pstryknął nie tak jak trzeba i zamiast kolekcji, zniknęła połowa ich nabywców. Przez to sprzedaż spadła i ogłoszono koniec dwóch kolekcji. Wszyscy zadowoleni wyjaśnieniem?

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #196 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 13:55:05 »
@ramirez

Bo jednak Hachette startuje z kolejną kolekcją superbohaterską. Gdyby spadek sprzedaży był aż tak odczuwalny, to nie ruszaliby z nowym, podobnym projektem komiksowego superhero. I to jeszcze z dużą ilością klasyków sprzed 30, 40, 50 lat. Bo Egmont dalej to DC będzie wydawał. Nie ma info, że np. DC Deluxe zostanie zamknięte, jak kiedyś było po zamknięciu DK i Mandry. Bo na liście niemieckiej WKKDC 81-150 są takie tytuły, że klękajcie narody. Nie wierzę, że w całej Polsce nie znalazłoby się opłacalne dla wydawnictwa grono osób, które by ich nie kupiło.

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #197 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 13:55:50 »
  A ja uważam, że powodami słabych wyników Kubicy w F1 nie jest to, że jeździ kiepskim samochodem i na dodatek jest niepełnosprawny, tylko są inne powody nie znane ogółowi. Takie jest moje zdanie i mam do tego prawo choćby nie wiadomo z jakiego sufitu wzięte było.
   Już o tym gdzieś wspominałem, prędzej Polska zbankrutuje niż Hachette stać ich aby wydawać tę kolekcję do końca świata i jeden dzień dłużej bez sprzedaży ani jednego numeru, ale nie będą tego robić bo ich celem jest zarabianie pieniędzy a nie ich wyrzucanie. Chyba zapominasz, kiedy wychodziła ta druga 40-ka nie dość że całość leciała na świeżej jeszcze koncepcji to było wtedy sporo mniej komiksów na rynku, teraz jest komiksów dużo więcej i marny bo marny ale jest już jakiś wybór. Jasne, że starocie się nie sprzedają można było to zobaczyć jak Empik jeszcze sprzedawał zaległe WKKM co miał na stanie a czego nie było. Wystarczy zerknąć na allegro i zobaczyć które tytuły są dostępne i w jakich cenach. Zresztą wystarczyłoby sobie przypomnieć jakie jęki były na forum gildii przy wydawaniu kolejnych ramotek, pewnie byś też pamiętał jakbyś nie był zajęty wtedy wklepywaniem kolejnych swoich przeliczeń na kartko-złotówki oraz postów o tym jak to Egmont szkodzi Hachette.
  Tak na marginesie przejrzałem tę listę niewydanych tomów WKKM, którą ktoś tu wrzucił niedawno. Zakończyli to w odpowiednim momencie tam już nie ma nic do wydania.

Marvelek to nie są żadne domysły i spekulacje i Hachette i Eaglemoss i Egmont to korporacje wydawnicze, których pierwszym i jedynym celem jest zarabianie pieniędzy. Nie ma innych powodów wydania lub nie wydania tego czy owego niż jego opłacalność.
« Ostatnia zmiana: So, 15 Czerwiec 2019, 13:59:06 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #198 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 14:09:43 »
  Tak na marginesie przejrzałem tę listę niewydanych tomów WKKM, którą ktoś tu wrzucił niedawno. Zakończyli to w odpowiednim momencie tam już nie ma nic do wydania.

Tak, tak. NIC już w WKKM nie ma ciekawego do wydania. Masz oczywistą rację. :P
Spoiler: PokażUkryj






Offline OokamiG

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #199 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 14:16:14 »
I znowu dostałbyś pocięta historię,czyli Moon Knighta Lemire'a, którego seria to pełna zamknięta historia. Jakoś nie widzi mi się  by Hachette wydało wszystkie 14 zeszytów. I wydanie to całkowicie już by zniweczyło szanse na wydanie tej serii u nas. Same plusy z tego zakończenia kolekcji. Możemy się przynajmniej dalej łudzić, że Egmont to wyda.           

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #200 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 14:20:31 »
  Oczywiście, że mam cała dalszą listę WKKM w 3/4 wyda lub już wydał Egmont co wyjdzie i taniej i w całości. A te Onslaught i Earth X co za nimi tak płaczesz to co niby takie znakomitości świata komiksu? No tak przeglądając opinie i zwykłych czytelników i krytyków to chyba nie bardzo.

Offline Cypher

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #201 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 15:05:48 »
Może Onslaught i Earth X to nie znakomitości, ale to wg. mnie dość ciekawe, nie najgorsze i rozpoznawalne elseworldy.
Zapewniam cię, że gorsze rzeczy u nas wychodzą, a ja się drapie po głowie, bo ludzie się zachwycają i klaszczą jak u Rubika.
Takiemu Onslaught dodać X-Men na początku i sprzedałby się bez problemu. Earth X to troche ludzie za bardzo kojarzą z Alexem Rossem, a on tylko okładki trzepał i nie wiem czy nie mieszał w projektach postaci. Poza tym dla wielu Earth X go taki marvelowski Kingdom Come. Jakby się uparł...
Ale zawsze to jakiś elseworld, coś całkiem inaczej, a nie to samo, tylko że po nowemu, tyle że nie od nowa...
Edit: Oczywiście Onslaught to nie elseworld.    ;D
« Ostatnia zmiana: So, 15 Czerwiec 2019, 15:39:33 wysłana przez Cypher »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #202 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 15:07:28 »
Bo jednak Hachette startuje z kolejną kolekcją superbohaterską.
Ale on pytał o WKKDC :)

Offline Marvelek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #203 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 15:44:05 »
I znowu dostałbyś pocięta historię,czyli Moon Knighta Lemire'a, którego seria to pełna zamknięta historia. Jakoś nie widzi mi się  by Hachette wydało wszystkie 14 zeszytów. I wydanie to całkowicie już by zniweczyło szanse na wydanie tej serii u nas. Same plusy z tego zakończenia kolekcji. Możemy się przynajmniej dalej łudzić, że Egmont to wyda.           

Totalne bzdury. Wydanie 6 zeszytów niweczy wydanie historii,które liczą kilkadziesiąt zeszytów? To była wygodna wymówka TK, którą serwował w odpowiedzi na pytania o wydanie poszczególnych serii. Twoją tezę zresztą zweryfikujemy dość szybko,bo skoro nie ma już WKKM to czekam na wysyp serii z Marvela blokowanych przez kolekcję, bo jak rozumiem teraz to już nic nie stoi na przeszkodzie,by to wydać?

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #204 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 15:52:41 »
Tyle, że Moon Knight Lemire to 14 zeszytów czyli jeden numer WKKM zawierał by połowę całej serii. Czy byłby sens dla Egmontu wydanie komiksu, którego pierwszą połowę posiadałaby już spora część potencjalnych czytelników? Nie sądzę a jeżeli nawet to trzeba by chyba na to długo czekać.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #205 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 16:18:46 »
Tyle, że Moon Knight Lemire to 14 zeszytów czyli jeden numer WKKM zawierał by połowę całej serii. Czy byłby sens dla Egmontu wydanie komiksu, którego pierwszą połowę posiadałaby już spora część potencjalnych czytelników? Nie sądzę a jeżeli nawet to trzeba by chyba na to długo czekać.
A co stałoby na przeszkodzie Egmontowi wydać to przed wydaniem w kolekcji?

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #206 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 16:32:46 »
W teorii to, że raz - część kupujących odpuściłaby to wydanie ze względu na obecność tego komiksu w kolekcji, dwa - poprzednia seria nie sprzedała się zbyt dobrze, co jest prawie pewne ze względu na brak Moon Knighta w zapowiedziach na ten rok.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #207 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 16:38:34 »
@UP

To się zdecyduj. Czy Hachette blokowała tytuły Egmontowi i dlatego nie mógł on ich wydać, czy też dane tytuły były tak mało popularne, że Egmont i tak by ich nie wydał. Bo oba zdania chyba sobie przeczą.

Zresztą ten argument, że Kolekcja coś blokowała, pęka coraz bardziej. Bo w końcu dostaliśmy drugie wydanie Staruszka Logana oraz Daredevila 1 od Millera. Ma być Kapitan Ameryka Brubakera i Strażnicy Galaktyki vol.2. Mucha ponownie wydała Astonishing X-Men. Czyli jak się chce, to można.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #208 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 16:40:38 »
Wydanie 6 zeszytów niweczy wydanie historii,które liczą kilkadziesiąt zeszytów? To była wygodna wymówka TK, którą serwował w odpowiedzi na pytania o wydanie poszczególnych serii.

To można skomentować tylko tak:

Wszystko to domysły i spekulacje.

Totalne bzdury.

Poza tym, coś wam zdradzę... pomyśleliście kiedyś, że 20-ścia lat temu, akurat w czasie gdy TK szykował się do startu KŚK, TM-Semic chylił się ku upadkowi? Dodałem 2+2 i mam na ten temat pewną teorię. Ale cicho sza...
« Ostatnia zmiana: So, 15 Czerwiec 2019, 16:43:23 wysłana przez ramirez82 »

Offline Marvelek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #209 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 16:49:55 »
To można skomentować tylko tak

Tyle, że jak pisałem mój pogląd na ten temat można zweryfikować w krótkim okresie czasu. Jeżeli będzie wysyp Marveli, to znaczy, że rację mieli Ci, którzy kolekcje obwiniali o niewchodzenie przez Egmont w różne serie, jeśli nie będzie to znaczy, że to była wymówka. Teorię Bazyla i Wasze są nieweryfikowalne, chyba że Hachette pokazałoby słupki a wiadomo, że tego nie zrobi. Także czekamy na egmontowy wysyp komiksów Marvela we wrześniu.