Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 07:14:52 »
Prawda, ja z pierwszej 60 wziąłem 30 tomów, z drugiej chyba 28, a z ostatnich 50 już tylko 11, choć z zakupem "Deadpooli" po prostu się wstrzymałem, bo liczę na Egmont, a jak nie wyda, to już tam moja strata.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 10:53:46 »
@Szekak.
W wydaniu specjalnym WKKDC zawiódł nie tytuł a cena i brak wizji kontynuowania tych wydań.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 11:01:04 »
Skąd wywodził się twój brak wizji kontynuowania tych wydań? Bo u mnie z doboru tytułu który się nie sprzeda bo większość go ma.
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 11:05:55 »
Skąd wywodził się twój brak wizji kontynuowania tych wydań?
Z braku panoramy :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #124 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 19:28:20 »
Żal po prostu. Bo wraz z zakończeniem WKKDC PL nie doczekamy się innych debiutów. Przecież zaraz po Hawkmanie byliby Nowi Bogowie. Animal Man był w niemieckim 95 tomie!

Bazyl, zawsze na pocieszenie zostanie Animal Man Morrisona od Egmontu, którego zapewne wydadzą, skoro wydają tyle Vertigo, a fani Vertigo mogą spać spokojnie.  8)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #125 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 19:35:22 »
Może chciał tylko początek bo potem by nie zrozumiał?  :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Maj 2019, 19:47:21 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #126 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 19:38:43 »
Myślę, że bardziej tu chodzi o antylogikę, że więcej wart jest fragment od Eaglemoss, niż cały run od Egmontu.  ::)

John

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #127 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 20:38:31 »
Lepszy początek wydany w kolekcji niż całkowity brak danego tytułu, bo ten kolekcyjny skrawek może kogoś przekonać do zainteresowania się serią/postacią, i sięgnie we własnym zakresie po wydania amerykańskie. Do tego dobry "początek" wydany w kolekcji daje nawet szansę że później Egmont wyda całość. Tyle ode mnie nadal wałkowanym temacie "po co początek runu". Dla mnie, właśnie po to.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #128 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 21:04:30 »
@ John- w zupełności się zgadzam.
Poruszyłeś bardzo istotną sprawę- wydawanie tych "początków" to moim zdaniem jedna z największych zalet kolekcji jako takich! Odbieram to nieco podobnie , jak antologie komiksów, muzyczne skłądanki czy choćby zbiory opowiadań. Poznaję nowych twórców,dobrych czy złych, takich, których mogę polubić i takich, których twórczość przyprawia mnie o wymioty. Potem od czytelnika zależy, czy sięgnie po ciąg dalszy przygód danej postaci, od niego zależy, czy wyda swoje ciężko zarobione pieniądze na twórczość tego czy innego scenarzysty, autora opowiadań czy muzyka.

Kompletny run danego twórcy w kolekcji mijałby się z celem, bo przecież przez ileś tomów czytelnik nie lubiący autora X nie sięgałby po produkt danego wydawnictwa, zrezygnowałby całkowicie lub - o zgrozo- zapomniał.
,, - Eeeeech.''

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #129 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 23:26:15 »
Lepszy początek wydany w kolekcji niż całkowity brak danego tytułu, bo ten kolekcyjny skrawek może kogoś przekonać do zainteresowania się serią/postacią, i sięgnie we własnym zakresie po wydania amerykańskie.
Kto chce sięgnąć po wydania amerykańskie ten robi to pod wpływem polecanek i recenzji po forach.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #130 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 09:24:19 »
Myślę, że bardziej tu chodzi o antylogikę, że więcej wart jest fragment od Eaglemoss, niż cały run od Egmontu.  ::)

@John mnie ubiegł. Więcej wart jest choć jeden tom od Eaglemossa niż 0 od Egmontu i nabieranie się przez was na ich puste obietnice.
« Ostatnia zmiana: So, 01 Czerwiec 2019, 09:25:55 wysłana przez Bazyliszek »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #131 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 09:29:11 »
Ale jakie "puste obietnice"? W kontekście Animal Mana, "puste obietnice" wydawania Vertigo? No tak Y, Skalp, Kaznodzieja, Saga o Potworze z bagien, Transmetropolitan, Ex Machina, Łasuch, Ludzie Północy, 100 naboi, Hellblazer, Promethea, Doom Patrol, to "puste obietnice". Przecież logiczne, że przyjdzie czas na kolejne serie, którymi będą m.in. DMZ, The Invisibles, Animal Man...

Nie mówię o innych komiksach z kolekcji, bo to wiadomo, że zdecydowana większość z nich na pewno już się u nas nie ukaże.

Offline Marvelek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #132 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 10:53:11 »
Kto chce sięgnąć po wydania amerykańskie ten robi to pod wpływem polecanek i recenzji po forach.

Doprawdy? Gdybym kupował pod wpływem recenzji, to bym musiał nakupować mnóstwo gniotów. Wolę sam coś wypróbować i potem decydować o kupnie. Dzięki WKKM sięgnąłem po całość Punishera Ennisa, DD Marka Waida, Spider-Mana Straczynskiego, epic collection ze Spider-Manem i kilka innych. W zamyśle Czarna Pantera i być może dalsza część Kapitana Spencera. Uważam więc, że nie ma co generalizować.


Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #133 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 10:59:46 »
Bo są zapowiedzi i spekulacje czego to Egmont nam nie wyda w przyszłym roku. Bez tytułów dat i szczegółów. A tak w Kolekcji mielibyśmy pewność, że dostaniemy to, to i to. I większość, to naprawdę interesujące tytuły, z dobrymi recenzjami. Poza tym to byłoby jeszcze 70 tomów do 2021. Egmont nam tyle nie da, bo spada mu tempo wydawania DC. Dlatego ja płaczę za tą kolekcją że już się kończy.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #134 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 11:08:36 »
Egmont nam tyle nie da, bo spada mu tempo wydawania DC.
Któryś raz pytam w którym miejscu? Masz kilka podwójnych Rebirth + 3 Metale i Black Label. W przyszłym roku dojdzie Old DC.

W kolekcji rocznie 26/27 tomów a Egmont samych Rebirth wydaje więcej  :)
« Ostatnia zmiana: So, 01 Czerwiec 2019, 11:10:30 wysłana przez JanT »