Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160204 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1170 dnia: Śr, 25 Maj 2022, 16:39:15 »
Na empik.com cały czas masz w ofercie tomy WKKDC ktòre im zostały. Szkoda, że tak samo nie robią z BiZDC.

No i daj spokój - wchodzisz na sklep Hachette Polska i są te kolejne tomy. Naprawdę są, tylko trzeba je kupić.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1171 dnia: Śr, 25 Maj 2022, 20:44:04 »
Transformerów już sobie całych nie kupisz. Wkkm w sklepie Hachette nigdy nie było.

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1172 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 06:11:48 »
Ale pozostałe już tak.

Offline HugoL3

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1173 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 11:04:39 »
Ale pozostałe już tak.

Tak, chciałem zamówić cały komplet Złoczyńców Marvela i kiedy wszedł ostatni tom to już były braki numerów 1-3 więc zrezygnowałem i kupiłem od skalpera na OLX.

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1174 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 08:41:02 »
Zapominasz, że Egmont wydawał Conana, kiedy ty nawet nie wiedziałeś o czymś takim jak kolekcje. Patrząc jak wracają do wznawiania komiksów, które kiedyś wydawali to było pewne, że także Conan się pojawi się w jego ofercie. Przy czym Egmontowi widać bardziej opłaca się wydawać dalej Conana pomimo zawirowań licencyjnych, a kolekcja nie dostała kontynuacji, pomimo jej kontynuowania na zachodzi.

Wydawał jasne. I urwał po pierwszym trejdzie wydanym w dwóch częściach. A wznowił to dopiero po 14 latach. Zaś potem między 2 a 3 tomem było 2 lata przerwy. To ja podziękuję za taki sposób wydawania. Tymczasem Hachette w niecałe 3 lata wydał WSZYSTKIE historie z Conanem z magazynu Savage Sword of Conan. Jasne - mogli to kontynuować i wydać też Kulla a potem Barbarzyńcę. Tylko jak ja wytykałem Egmontowi, że wydał tylko vol. 6 Wolverine a nie wydał vol. 5 który do niego prowadził, albo W&X-M od środka, to mówiłeś, że to są osobne rozdziały. Twoja wieloletnia hipokryzja mnie bardzo razi. Egmont może wszystko i go ciągle usprawiedliwiasz a Hachette jest złe. A wcale tak nie jest.

No i wydać 1-2 komiksy rocznie jest raczej łatwiej niż 26 kolejnych albumów co 2 tygodnie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Maj 2022, 08:43:25 wysłana przez Bazyliszek »

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1175 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 09:11:23 »
No i wydać 1-2 komiksy rocznie jest raczej łatwiej niż 26 kolejnych albumów co 2 tygodnie.
Byłeś na KW słyszałeś ile komiksów wydaje Egmont i ile ma zaplanowane na przyszły rok. Te 26 tytułów to przy tych 300 kilku (nie 1-2 komiksy jak piszesz) jest śmiesznie mało.

Wyzywasz mnie od hipokryty, a sam robisz ankietę o wznowieniu Imperatywu Thanosa, bo Egmont dodał do zbiorczych wydań więcej materiału, olewając fakt, że w tym samym czasie to samo zrobiło Hachette z Nieskończonym Kryzysem. Trolling master level.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1176 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 12:07:47 »
Koleś pisze, że mu coś tam Egmont urwał, albo czegoś nie wydał a zachwyca się kolekcjami, które w większości wydają powyrywane po pięć zeszytów na krzyż.
Przecież jakby to obrócić to można cały dzień pisać to co on o Egmoncie o kolekcjach.

TK na tym spotkaniu publicznie "wbił cię w ziemie i podeptał" a ty dalej będziesz te swoje głupoty wypisywał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline HugoL3

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1177 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 12:04:10 »
TK na tym spotkaniu publicznie "wbił cię w ziemie i podeptał" a ty dalej będziesz te swoje głupoty wypisywał.

Można rozwinąć?

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1178 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 12:12:53 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline HugoL3

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1179 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 12:16:22 »

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1180 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 12:18:35 »
Egmont obecnie wydaje około 1komiks dziennie. Dla każdej kategorii wiekowej dla każdego gustu i wymagań, każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Kolekcje fajnie że są prenumeruje ostatnia wydawana. BiZ to chyba jedyna obecnie kolekcja 🤔 Bazyl i ty nie prenumerujesz...żebyś później nie narzekał że kolekcje upadają lub brutalnie przerywają gdy sam je zalewasz 😉

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1181 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 00:19:14 »
kleić na siłe jak np. Daredevila Zero
No, nie dość, że zamieszali z numeracją jakimś tomem 0, to jeszcze powinni go rozbić na 0, 0.5, 0.75...

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1182 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 00:32:30 »
Powinni te zeszyty od razu dać w te tomy DD Bendisa. A Diabeł Stróż oczywiście oddzielnie. Albo nawet w dwóch częściach jak to wydali za pierwszym razem.

Offline laf

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1183 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 09:15:16 »
Powinni te zeszyty od razu dać w te tomy DD Bendisa. A Diabeł Stróż oczywiście oddzielnie. Albo nawet w dwóch częściach jak to wydali za pierwszym razem.
Ten cały post to jeden wielki żart.
Prawda?
Powiedz, że to prawda!

Offline Maragast

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1184 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 12:24:15 »
Dark Avengers nie byłoby wydane ze środka, bo wynikają z Thunderbolts Elisa i Secret Invasion, które to komiksy już zostały wydane po polsku.

Byłoby wyrwane bo to nie tylko konsekwencja Tajnej Inwazji ale też część runu Bendisa, która uzupełnia się z New Avengers.


Cały run Bendisa ma poszczególne etapy:

- etap pierwszy - do Wojny Domowej - tu jest Upadek Avengers, Tajna Wojna, seria New Avengers oraz event Ród M,
- event Wojna Domowa, w wyniku którego drużyna Avengers dzieli się na dwie ekipy: New Avengers oraz Mighty Avengers,

- etap drugi tworzą te dwie serie Bendisa: New Avengers oraz Mighty Avengers - na pewnym etapie całość zaczyna prowadzić do Tajnej Inwazji (w tym etapie też należy umieścić mini serię Avengers Ilumminati)
- event Tajna Inwazja, w wyniku którego do władzy dochodzi Osborn i tworzy drużynę Dark Avengers,

- etap trzeci runu Bendisa tworzą dwie serie New Avengers oraz Dark Avengers, które znów przenikają się i uzupełniają wzajemnie (seria Mighty Avengers wychodzi cały czas do Oblężenia ale piszę ją już Slott, a nie Bendis więc nie należy do tego runu - zresztą całość dzieje się na uboczu i jest słaba),
- event Oblężenie i upadek Osborna po czym mniej więcej wraca stary porządek,

- etap czwarty runu Bendisa tworzą serie New Avengers oraz Avengers, które znów przenikają się wzajemnie i lecą już do Marvel Now (w trakcie są eventy Sam strach i AvX).

W trakcie tego runu ma miejsce akcja serii Kapitan Ameryka Brubakera (którą wydaje Egmont) oraz event Wielka Wojna Hulka.


Tak więc Dark Avengers to cześć wielkiej całości, która sama z siebie nie ma miejsca bytu i jest wyrwana z kontekstu. To trochę tak jakby ktoś wpadł na pomysł by z Marvel Now wydać tylko serię New Avengers, która sama w sobie nie ma racji bytu.

Zresztą Tajną Inwazję też mamy wyrwaną z kontekstu bo cała podbudowa jest w zeszytach Avengers Bendisa. Thunderbolts też mamy tylko kawałek runu wyrwany z kontekstu.

Najpierw poczytaj, a potem gadaj - może wtedy nie będziesz pisał takich głupot. Chociaż chyba Ty nie potrafisz nie pisać głupot na tym forum.

Acha - większość nowych czytelników nie ma Tajnej Inwazji bo wyszła lata temu.