Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161483 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1140 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 21:02:37 »
Takie wydanie istnieje - Punisher MAX Complete Collection Book 6. Jest minimalna zmiana względem oryginału.
No jest zmiana w każdym kierunku - co chcieli, to wycięli i przenieśli do innego tomu, czego brakowało to sami dodali.

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1141 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 21:19:58 »
No jest zmiana w każdym kierunku - co chcieli, to wycięli i przenieśli do innego tomu, czego brakowało to sami dodali.
No nie zupełnie. Problem jest, że wcześniejsze wydania opierali na zbijaniu dwóch trajdów (wyjątkiem jest tom 7, gdzie tych trajdów jest więcej niż 2). Finalnie mogli zostawić tak jak jest, tylko, że było by jęczenie coś powtórzyli. Ale ten tom nie jest samodzielnym składakiem. Jest to zmodyfikowane minimalnie wydanie zagraniczne.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1142 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 21:27:06 »
No nie zupełnie. Problem jest, że wcześniejsze wydania opierali na zbijaniu dwóch trajdów (wyjątkiem jest tom 7, gdzie tych trajdów jest więcej niż 2). Finalnie mogli zostawić tak jak jest, tylko, że było by jęczenie coś powtórzyli. Ale ten tom nie jest samodzielnym składakiem. Jest to zmodyfikowane minimalnie wydanie zagraniczne.

No dobra, ale to jest dowód, że umowa Egmontu z Marvelem pozwala na modyfikowanie wydań oryginalnych. Z takim stwierdzeniem się zgadzasz?

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1143 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 21:31:36 »
No dobra, ale to jest dowód, że umowa Egmontu z Marvelem pozwala na modyfikowanie wydań oryginalnych. Z takim stwierdzeniem się zgadzasz?
Pogadaj sobie kiedyś na targach z chłopakami z Muchy. Myślę, że będą ci wstanie wyjaśnić na co pozwala Marvel, a na co nie. Bo np. wychodzi Era Apocalypse'a, tylko że takiego wydania nie ma, ale zwartość była kilka razy potwierdzana, że będzie na podstawie Omnibusa. I tak zawsze rozbija się to finalnie o kasę za licencję.

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1144 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 23:32:40 »
Jest to zmodyfikowane minimalnie wydanie zagraniczne.
Ja wiem, czy tak minimalnie? Wycięli "X-Mas Special", a dokleili "Punisher Max Annual #1" i "Frank Castle: The Punisher Max #75" z poprzedniego tomu oryginalnego Complete Collection.

Więc tak patrząc tylko na przykładzie Punishera:
- mogą łączyć tomy (2-3 trade'y w jednym zbiorczym)
- mogą rozdzielać grubsze wydania (run Aarona - pełne wydanie seria plus special w oryginale w jednym tomie - u nas w dwóch)
- mogą wycinać poszczególne zeszyty
- mogą dodawać poszczególne zeszyty
- mogą zamieniać zeszyty pomiędzy tomami
- mogą zmieniać szatę graficzną wydań (run Aarona w tej samej szacie graficznej, co run Ennisa; Marvel Knights spójne z Marvel Max; usunięcie loga Marvela z grzbietów)


Jak dla mnie to mimo wszystko mogą całkiem sporo.

Plus ponownie, sam TK wypowiadał się na temat możliwości wydania w Polsce czegoś, co nie wyszło w oryginale zbiorczo - i nie stwierdził, ze to niemożliwe, jedynie dla nich mniej wygodne.

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1145 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 05:08:52 »
Plus ponownie, sam TK wypowiadał się na temat możliwości wydania w Polsce czegoś, co nie wyszło w oryginale zbiorczo - i nie stwierdził, ze to niemożliwe, jedynie dla nich mniej wygodne.
Wszystko zależy od podpisanej licencji. Przy czym do tej pory nie kojarzę przypadku, żeby Egmont wydał coś co nie było zebrane w zbiorczych jak to zrobiła Mucha w przypadku Spectaculara Spider-mana.
A co do usuwania Loga to nie jest jedynym wydawcą, który tak robi.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Grudzień 2021, 05:10:28 wysłana przez michał81 »

Offline Kadet

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1146 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 18:30:12 »
Pierwszy numer nowego SWKomiks wyszedł u nas przed premierą TPB w USA, jeśli się nie mylę :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1147 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 17:35:37 »
To ta sprzedaż szła tych Essnetali czy nie szał, bo czytam że się walały wszędzie?  Sami sobie teraz przeczycie ;).

Podkreślę to jeszcze raz: nie zaprzeczam, że pierwsze tomy się sprzedały dobrze. Mówię cały czas o tych kolejnych co to przez 5 lat nie mogły się wyprzedać.

:) Jeszcze raz się okazuje, że jak ktoś wydaje jakiekolwiek komiksy superhero, to jest złym wydawnictwem i bez planu wg @michała81 bo nie jest Egmontem. Zatem nie tylko na wydawnictwa kolekcyjne ma on takie dissy. :)

Offline donT

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1148 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 17:40:24 »
Kolega michal81 ma racje - te essentiale mialy przestrzelone naklady. Cena rowniez nie byla zbyt zachecajaca, a rabatow wysokich jak obecnie nie bylo. Mozna bylo je kupic przez dobrych kilka lat po wydaniu.
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Luty 2022, 17:42:21 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1149 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 18:59:46 »
Ja bardziej zauważam u kolegi @michała81 że jemu nie tylko Kolekcje "przeszkadzają" a raczej każde inne wydawnictwo komiksowe nie będące Egmontem. :)

Online Midar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1150 dnia: Pn, 07 Luty 2022, 21:21:42 »
Ja bardziej zauważam u kolegi @michała81 że jemu nie tylko Kolekcje "przeszkadzają" a raczej każde inne wydawnictwo komiksowe nie będące Egmontem. :)
Nie zauważyłem. Za to, że Tobie przeszkadza Egmont, nawet jeśli jakiś komiks wyda np. Mucha, to widać notorycznie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Luty 2022, 21:23:33 wysłana przez Midar »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1151 dnia: Nd, 27 Luty 2022, 12:32:56 »
Ale Hachette też ma ograniczoną dystrybucję i też sprzedaje po okładkowej w Empiku. Halo ziemia do Bazyla.

Każdy komiks Egmontu wydany na twardo i w podobnej grubości miał internetową cenę wyższą niż Kolekcje, nie mówiąc o cenie okładkowej (Luthor, Wojna Domowa, Old Man Logan, Daredevil Naznaczony Śmiercią itp.) Zresztą ja nie narzekam, że Kolekcja Careffoura jest dostępna tylko tam, czy że kosztuje tyle, a tyle, czy że ma duble.

Mnie wkurza tylko timeing. Wychodzi w ten jeden jedyny, przeklęty tydzień, jak mam daleko do Careffoura i nie mam jak się ruszyć z miejsca do końca tygodnia. Gdyby to było tydzień wcześniej lub później, nie miałbym problemu. A się wkurzam, bo jak słyszymy schodzi jak świeże bułeczki, jak każda Kolekcja komiksowa poza Transformers. :) Chciałbym to kupić, a boję się, że dla mnie zabraknie.

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1152 dnia: Nd, 27 Luty 2022, 12:39:13 »
Kilka komiksów do duble* po Tm-Semic. Super sprawa już chce kupić 3tomy więcej 😁 Capita Ameryka, Xmeni i Spiderek no i Wolvi. Oby  było w Zielonogórskim C, wg ktoś jest z ZG i był 🤔???

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1153 dnia: Nd, 27 Luty 2022, 12:46:32 »
 
Cytuj
Mnie wkurza tylko timeing. Wychodzi w ten jeden jedyny, przeklęty tydzień, jak mam daleko do Careffoura i nie mam jak się ruszyć z miejsca do końca tygodnia. Gdyby to było tydzień wcześniej lub później, nie miałbym problemu. A się wkurzam, bo jak słyszymy schodzi jak świeże bułeczki, jak każda Kolekcja komiksowa poza Transformers. :) Chciałbym to kupić, a boję się, że dla mnie zabraknie.

 Czyli teraz będziesz przez kolejne 10 lat tutaj truł ludziom dupę swoimi następnymi problemami typu qtas?

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1154 dnia: Nd, 27 Luty 2022, 13:03:38 »
@UP
Nie. W sobotę dotrę do Carrefoura i kupię co będzie. Mam nadzieję, że chociaż Wolvi i Iron Man dla mnie zostanie.

Ale to wydanie pokazuje że komiks w Polsce dalej ma przyszłość. Że konkurencja jest najlepsza dla klientów i puli tytułów. Że da się puścić komiksy w dobrych cenach, tylko to muszą robić odpowiednie firmy. A nie wieczne - nie da się, nie sprzeda się, proszę - macie tu Młodość Bluberrego. Pozytywnie zaskakują mnie Francuzi, że ciągle nam coś na nasz rynek podrzucają. Oby tak dalej. Niemcy sparzeni na współpracy z Egmontem Polska niestety machnęli ręką.