Autor Wątek: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce  (Przeczytany 15751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Flagranta

Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: So, 09 Marzec 2019, 15:14:55 »
Mam prośbę, czy mógłby ktoś wpisać całą listę komiksów, które wydało Wydawnictwo Komiksowe. Na gildii był taki spis z numerami i latami wydania, ale nie wiem czy wszystko tam było aktualne.

Bardzo bym prosił gdyby ktoś był w stanie. :)

JanT

  • Gość

Offline Lou

Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:03:29 »
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 08:27:42 wysłana przez Lou »
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

majkelus81

  • Gość
Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 07:40:54 »
Pytanie co chce wydawać Wydawnictwo Marginesy? Iść w mainstream czy raczej niezależne, co by sugerowała obecność Szymona Holcmana, bo na razie żadnych konkretów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 07:46:40 »
W przyszłym tygodniu ma być przedstawiony profil i pierwsze zapowiedzi. Ale obstawiam ambitniejsze tytuły.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 08:03:46 »
Nazwa wskazuje, że będą to tytułu niezależne i niszowe, ale zobaczymy.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 10:03:10 »
Przejrzałem ofertę książkową wydawnictwa Marginesy - https://marginesy.com.pl/
Oferta całkiem spora, ale chyba jeszcze od nich nic nie mam w swoich zbiorach. Wypada się cieszyć, że kolejne wydawnictwo książkowe idzie w komiksy, ale zupełnie nie wiem czego spodziewać się przeglądając ich ofertę książkową.

Offline Lou

Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 10:46:20 »
Też obstawiam ambitniejsze tytuły. KG jest dla mnie takim polskim Drawn&Quarterly. Komiksowy imprint z Marginesów widzę jako nasz odpowiednik Fantagraphics. Tytuły jeszcze bardziej niszowe, eksperymentalne.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Kalander

Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 11:43:20 »
Gdyby przewidywania Lou się sprawdziły, to byłbym wniebowzięty. Trochę się obawiam jednak, że wydawnictwo książkowe myśli w trochę innej skali niż komiksowe i dość szybko będzie chciało mieć fajną sprzedaż przy dużych nakładach. No nic, nie ma co dywagować, trzeba czekać na pierwsze zapowiedzi i liczyć na to, że będzie to odważne wejście w rejony, których nawet Timof i Kultura Gniewu dotychczas się obawiały ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:08:07 »
Ciekawe na jaką skalę chcą wejść w te komiksy. Nie spodziewam się wejścia smoka, jakie zaserwowała Sonia Draga, ale też chyba nie angażowaloby Holcmana do jakiejś mini inicjatywy?

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:20:22 »
Zaangażowali osobę, która ma duże doświadczenie z wydawaniem komiksów i pytanie jaka będzie jego rola, bo wystarczy spojrzeć na zestawienia top50, top25 podsumowujące dany rok, by przekonać się jak wiele można jeszcze wydać. Mam nadzieję, że wydawnictwo niezależnie od tego jaką drogą pójdzie szybko z niej nie zejdzie na rzecz amerykanów, gdy zobaczy swoje słupki sprzedażowe. 

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:49:51 »
A WK chyba kiepsko odczytywało rynek po prostu.

Kiepski kapitan zatopi nawet największy statek.


Też obstawiam ambitniejsze tytuły. KG jest dla mnie takim polskim Drawn&Quarterly. Komiksowy imprint z Marginesów widzę jako nasz odpowiednik Fantagraphics. Tytuły jeszcze bardziej niszowe, eksperymentalne.

Nie sądzę żeby wydawnictwo książkowe wchodziło specjalnie w komiksy tylko po to, żeby wydawać je dla kilkuset osób w Polsce.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:51:21 »
Kiepski kapitan zatopi nawet największy statek.
Jak statek jest dziurawy to nawet dobry Kapitan nic tu nie pomoże.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:55:24 »
Kiepski kapitan zatopi nawet największy statek.
Nie wiem, nie znam Szota, nie wypowiadam się.

Nie sądzę żeby wydawnictwo książkowe wchodziło specjalnie w komiksy tylko po to, żeby wydawać je dla kilkuset osób w Polsce.
Może Ci wydawcy książkowi trochę przeszacowują rynek komiksowy :)

Online misiokles

Odp: Wydawnictwa Komiksowe w Polsce
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 15:00:08 »
A ja sądzę że nieliczne wydawnictwa w Polsce mają duży kapitał za sobą i dlatego Marginesy będą wydawać pozycje dla kilkuset czytelników w Polsce (tak jak książki).