Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191292 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #900 dnia: So, 17 Październik 2020, 12:05:29 »
Ja to nie wiem jaki jest sens zamykania siłowni, gdzie oficjalnie wg GISu nie było żadnych zarażeń a kościoły, szkoły gzie prawie codziennie czytam, że pozarażani to pootwierane.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #901 dnia: So, 17 Październik 2020, 16:04:26 »


Czy ktoś zdążył już przeczytać „Trasę promocyjną"? Świetnie, bo autor tej świeżynki wydawniczej 🌟 ANDI WATSON 🌟 będzie z nami podczas 31. MFKiG - Cyber Edition, a wy już teraz możecie zadać mu dręczące Was po lekturze pytania!
📣💬❓ OGŁASZAMY GOŚCIA - ZADAJ MU PYTANIE 📣💬❓
🇬🇧 ANDI WATSON jest brytyjskim rysownikiem, scenarzystą i ilustratorem, nominowanym do nagrody Eisnera, Harveya i Angouleme Official Selection. Pisał i ilustrował powieści graficzne o szerokiej gamie gatunków, tematów i dla różnych odbiorców we współpracy z takimi wydawnictwami, jak Marvel, Dark Horse Comics, Image Comics, Walker Books, First Second Books i Random House... 🤯🤤 . Jego komiksy tłumaczone były na francuski, hiszpański, włoski, niemiecki i polski - właśnie nakładem Wydawnictwo Marginesy ukazuje się jego „Trasa promocyjna”.

Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #902 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 18:50:57 »
Comic Con przeniesiony na maj.

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #903 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 18:59:45 »
Comic Con przeniesiony na maj.

Czyli po prostu odwołany, chyba, że w przyszłym roku planują dwie edycje.


Offline xanar

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #904 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 19:26:57 »
To jeszcze mogliby napisać, którego roku, bo do tego najbliższego to mam podejrzenia, że sytuacja się niewiele zmieni.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #905 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 19:22:03 »


🎉 OGŁASZAMY GOŚCI! 🎉
Podczas 31. MFKiG - Cyber Edition będziemy mieli przyjemność porozmawiać z twórcami doskonałej „Porcelany" (wyd. PL Non Stop Comics), duetem rysownika i scenarzysty:
💫👨‍🎨CHRIS WILDGOOSE jest rysownikiem komiksowym i koncept artystą, znanym najbardziej ze swojej pracy przy seriach DC Comics 🦇- „Batgirl: Rebirth” i „Batman: Nightwalker”. Jest współtwórcą serii komiksów „Porcelana", a w ostatnim czasie „Alienated” dla BOOM! Studios.
💫👨‍💻🤔💡BENJAMIN READ opowiada historie, czy to w formie powieści, komiksów, czy filmów (albo ogromnych bujd). Jest współautorem serii książek dla dzieci, 🌕 „The Midnight Hour” (wyd. 🐣 Chicken House), opublikowanej w siedemnastu 😱 krajach. 👏👏👏
Jest autorem scenariusza do wielokrotnie nagradzanej serii powieści graficznych, „Porcelany”, książki dla dzieci „Night Post”, a także innych komiksów, takich jak „Briar”, „Butterfly Gate”, „True Grit” i „Super 8”. Napisał i wyprodukował także film „Armistice”. Jest jednym ze współzałożycieli studia komiksowego Improper Books.
Rozmowy z twórcami dostępne będą 14 i 15 listopada na naszej platformie online. Szczegóły korzystania z platformy już niedługo!

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #906 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 20:23:42 »
To takie sztuczne wszystko sie wydaje San Diego nie wypalilo a to ma wypalic :)

Offline xanar

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #907 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 20:48:20 »
Przecież w czerwonej strefie nie można organizować konferencji online  ;D wirus ewoluował i się po łączach przenosi, zaraz przejmie Wi-Fi oraz 3G i 4G, bo 5G to wiadomo  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Październik 2020, 20:50:39 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #908 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 09:25:31 »
Na przykład taki Pyrkon online to moim zdaniem porażka. Formuła wykładów zamiast spotkań kompletnie się tu nie sprawdziła. Jedynym fajnym punktem programu był wywiad z Pondsmithem.

Online michał81

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #909 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 11:15:40 »
Jest już cennik na Online MFKiG - 10 zł
https://komiksfestiwal-cyberedition.com/zamowienie/

Cytuj
W trakcie festiwalu – jak zawsze – będzie działała Strefa Targowa. Zdobędziesz do niej dostęp po zakupieniu biletu. A do zakupów zrobionych 14 i 15 listopada w Gildii.pl – oficjalnym sklepie festiwalu – dołożymy zupełnie za darmo unikalną antologię komiksową przygotowaną specjalnie na 31. MFKiG!
https://komiksfestiwal-cyberedition.com/kup-komiks/

Offline Arne

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #910 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 17:22:04 »
Pomimo tego, że zakończony wczoraj Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej odbył się praktycznie w całości w wersji cyfrowej i zdalnej, to udało mi się w nim w pewnym stopniu wziąć udział. W piątek odwiedziłem wystawę poświęconą magazynowi "Stripburger" oraz wystawę poświęconą twórczości Marka Turka, na której wymieniłem z Markiem kilka zdań w czasie internetowej transmisji.  Poniżej kilka zdjęć z tej wystawy:



Sobota upłynęła mi głównie na "polowaniu" na darmowe komiksy festiwalowe. Jednak w międzyczasie udało mi się spotkać i porozmawiać z ekipą magazynu AKT, (Krzysztofem Churskim i Piotrem Wojciechowskim), która przyjechała na nagranie i przywiozła swoje darmowe komiksy: AKT #0 i nową odsłonę "Opowieści Grabarza". Dodatkowo nabyłem jeszcze najnowszy, 25-ty numer "AKT-u".


Udało mi się również w miłej atmosferze porozmawiać z Danielem Chmielewskim, który na festiwalu prowadził warsztaty komiksowe. Oczywiście wszystkie spotkania odbyłem zachowując ścisły reżim sanitarny, ale i tak było fajnie.
Poniżej prezentuję ziny, które udało mi się zdobyć na festiwalu:



Wszystkie te ziny zostały zapakowane w taki oto gustowny "slipkejsik": :)


Ekstra pomysł! :D

Pomimo ograniczeń, Festiwal uważam za udany i jeszcze raz dziękuję wszystkim spotkanym osobom i organizatorom, za okazaną życzliwość i bezinteresowność oraz mile spędzone chwile na rozmowie o pasji, która pozytywnie nakręca nas wszystkich :)
Jesteście naprawdę wspaniali! Pozdrawiam Was wszystkich!  :D

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #911 dnia: Nd, 25 Październik 2020, 19:07:10 »
Pudełeczko rządzi

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #912 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 13:41:01 »
dopiero teraz skojarzyłem że na cyber mfk spotkania z autorami to będą nagrania a nie spotkania na żywo. troche kiepska opcja, mogliby to jakoś wyraźniej zaznaczyć. to przestają być spotkania, wykupię sobie za 10pln dostęp do wywiadów.

Online Leyek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #913 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 20:03:22 »

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #914 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 01:52:42 »
dopiero teraz skojarzyłem że na cyber mfk spotkania z autorami to będą nagrania a nie spotkania na żywo. troche kiepska opcja, mogliby to jakoś wyraźniej zaznaczyć. to przestają być spotkania, wykupię sobie za 10pln dostęp do wywiadów.
Ktoś już o tym wspominał, że tylko nagrywają. Dlatego uważam pobieranie opłat za bilety jest troszkę nie fair, zwłaszcza przy odtwarzanych spotkaniach. Poza tym impreza ta jest niemal w całości dotowana z pieniędzy podatników, więc mogli by sobie te opłaty za oglądanie darować i wypromować festiwal online do jak największej ilości osób nie związanych z komiksami. A tak to nie wróżę sukcesu.
Dodatkowo na fanpage KGB trwa dyskusja o tym, że rysownicy komiksów także powinni dostać jakiś grosz w konkursie np na najlepszy album roku itd. I tutaj się zgodzę z samą ideą , że przy takim budżecie mogliby wygospodarować kilka zł na pieniężne nagrody dla artystów, dla których każdy grosz na pewno się przyda.