Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 193375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #720 dnia: So, 22 Sierpień 2020, 00:03:08 »
Słabe to KPK - nic o Marvelu czy DC.
Komiksy to nie tylko Marvel i DC  :P

Offline michał81

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #721 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 09:26:03 »
Przytoczyłeś tylko fragment zdania wyciągnięty z kontekstu. Jeśli cytujesz to fajnie byłoby abyś cytował całość a nie dogodny dla siebie urywek.
Bardziej chodziło mi o to że zamienili jedne na inne.
Dlatego organizator mógłby zrobić ukłon w stronę fanów i przygotować tą edycję online dostępną dla wszystkich.
Patrząc po weekendowym DC Fandome i sukcesie jaki odniósł to pokazuje, że to jest dobra droga.
Gdzieś spotkałem się też z opinią, że dla organizatorów to jest po prostu źródło utrzymania, stąd płatny dostęp do platformy. Nie wiem ile w tym prawdy więc równie dobrze może to być zwykła plotka.
Z moich doświadczeń wynika, że cena biletu na MFKiG zwykle jest zauważalnie niższa niż na inne festiwale, i choćby za to jestem organizatorom wdzięczny i jestem gotów kupić bilet także na edycję online :)
Nie jest. Wejście na Krakowski Festiwal Komiksowy jest za darmo. Trwa tak samo długo (dwa dni). Pozbawiony jest części z grami, czego wcale nie uważam za minus. Minusem dla mnie jest to, że impreza tak się rozrosła, że wg mnie jest tam obecnie ciasno przy ilości osób odwiedzających festiwal.



Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #722 dnia: Pn, 24 Sierpień 2020, 10:53:52 »
Skoro impreza aż tak się rozrosła, oznacza to, że ludziom nie przeszkadzają ani ceny biletów, ani tłok :)

Offline moai

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #723 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 21:28:30 »
A już jutro w Szczecinie Promocja "Cemętu 3" i spotkanie z Wojtkiem "WU" Zielińskim

27 sierpnia 2020 (czwartek) zapraszamy wszystkich wielbicieli komiksu do pubu EXP w Szczecinie (ul. Mariacka 26). Tego dnia odbędzie się spotkanie promujące 3 numer zina „Cemęt”. Tematem tegorocznego wydania jest “Opera ko(s)miczna”. Odbędzie się również premiera komiksu “Piper” i spotkanie z jego rysownikiem - Wojtkiem “WU” Zielińskim. Wydarzenie organizujemy w wigilię Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Przypadek…? ;)

Oprócz możliwości (nieodpłatnego!) zdobycia własnego numeru “Cemętu” podczas wydarzenia będzie można spotkać niektórych autorów antologii, porozmawiać z nimi i zdobyć rysografy.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty komiksowe, które poprowadzi Wojciech “WU” Zieliński.
Opis warsztatów:
Podczas warsztatów, będą do wykonania krótkie zadania, które pozwolą Ci rozwinąć kreatywność i umiejętności rysunkowe; dodatkowo – dla chętnych – będzie możliwość, rozmowy z rysownikiem, dlatego nie krępuj się i przynieś swoje prace.

Program
16.30 - warsztaty komiksowe dla dorosłych i młodzieży 16+ (chęć udziału prosimy zgłaszać mailem na adres stowarzyszeniepopart@gmail.com)
18.00 - spotkanie z Wojtkiem “WU” Zielińskim, współautorem komiksu “Piper” i promocja “Cemętu 3”

---------------------------------------
Wojtek “WU” Zieliński – jak kapitan planeta, trochę filozof, trochę konserwator zabytków, rysownik i społecznik; członek ZPAP; wspólnie z żoną współtworzy galerię Czorno Izba. Współpracował z takimi scenarzysta mi jak Elżbieta Łapczyńska, Paweł Kicman, Michał Olech, Andrzej Włudecki, Kuba Ryszkiewicz i  Kamil Drążkiewicz. Wraz z żoną tworzy duet artystyczny XYZ. Miłośnik tego, co zamiecione pod dywan.


Spotkanie organizuje stowarzyszenie POP-ART. Partner wydarzenia: wydawnictwo Granda. Finansowane ze środków Miasta Szczecin

https://www.facebook.com/events/608608776469764/
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 21:30:07 wysłana przez moai »

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #724 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 08:08:49 »
Skoro PGA się odbędzie w październiku, to dlaczego Festiwal w Łodzi nie może się normalnie odbyć w listopadzie?

Bo ten wirus sobie wybiera kiedy atakowac tak jak nie atakowal podczas wyborow prezydenckich potem wrocil z wakacji i znow zaczal atakowac pogrzeby wesela i gornikow.

Offline Eyeless

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #725 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 10:04:28 »
Bo ten wirus sobie wybiera kiedy atakowac tak jak nie atakowal podczas wyborow prezydenckich potem wrocil z wakacji i znow zaczal atakowac pogrzeby wesela i gornikow.
Następnym celem szkoły.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #726 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 19:43:49 »
Ernesto Gonzales i Gawron w sobotę. :)

"Ogród Krasińskich w Warszawie.
Kapitan ciągle tu przesiadywał. Po pierwsze, bo ładnie, po drugie, z pracy miał przez ulicę, a po trzecie zaczęła się tu jego niejedna przygoda.
W najbliższą sobotę, konkretnie 29 sierpnia, w czasie pikniku o kryptonimie "Imieniny Kochanowskiego" , nie gwarantuję żadnych przygód, ale obiecuję autograf, każdemu kto pomiędzy 14.00 a 17.00 odwiedzi stoisko Timof Comics i będzie chciał.
Będą również - Jakub Topor (12.00-15.00) i Krzysztof Gawronkiewicz (16.00-19.00).
Zapraszamy na stoisko 61 - blisko wejścia do parku od ul. Bohaterów Getta."
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline laf

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #727 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 08:54:12 »
Dziś mamy Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów - https://www.kalbi.pl/swiatowy-dzien-publicznego-czytania-komiksow.
Ja będę świętował, bo w wracając z pracy kończę w pociągu Nowych Mutantów z SBM  ;D. A Wy jak zamierzacie uczcić dzisiejszy dzień?

Offline winckler

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #728 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 12:42:49 »
Też dziś chciałem kończyć w tramwaju "Sagę o niedźwiedziu demonie". Ale doczytałem, zanim wyszedłem. I teraz myślę, co zamiast tego. Ale tak - celebrować należy! 

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #729 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 13:48:11 »
Następnym celem szkoły.

Szumowski pokazał jaki niebezpieczny jest ten wi...s jadąc na wakacje do najniebezpieczniejszego kraju w Europie do Hiszpanii...

Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #730 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 13:59:50 »
 z FB:

Drodzy Miłośnicy Komiksów! Proponujemy Wam rzecz bezprecedensową i wyjątkową! Dwa znane Wam wydarzenia pt. "Niech żyje komiks! i "Komiksowa Warszawa" łączą siły!  Zapraszamy na "Niech żyje Komiksowa Warszawa 2020"! 3 i 4 października w Elektrowni Powiśle przy ul. Dobrej 42

Nowe będzie też miejsce zdarzeń. Żeby zachować wszelkie zasady i środki bezpieczeństwa, móc pomieścić wszystkich gości, spotkamy się w pięknej i przestronnej Elektrowni Powiśle.

Będą targi, będą spotkania, rozmowy, będą warsztaty. Niczego nie zabraknie, dopinamy atrakcyjny, dwudniowy program, który ucieszy zarówno komiksowych wyjadaczy jak i osoby, które swoją przygodę z komiksem chcą dopiero rozpocząć.

Wkrótce będziemy też informować o atrakcjach, które dostępne będą online.

Wystawców zainteresowanych stoiskiem prosimy o kontakt: agata@zwyklezycie.pl

W sprawach związanych z programem: pskomiks@gmail.com



Autorką grafiki jest Anna Krztoń. Layout plakatu opracował Michał Loba.
« Ostatnia zmiana: Pn, 31 Sierpień 2020, 15:05:53 wysłana przez nocny »

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #731 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 15:11:54 »
Tak w ogóle to odwołali Kokon a BF chyba będą w innej formie niż IRL.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #732 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 16:30:43 »
Będą targi, będą spotkania, rozmowy, będą warsztaty.

Chciwość wygrała z rozsądkiem.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #733 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 16:34:50 »
EEEE - to mógłbym być na tej Komiksowej Warszawie. Tylko szkoda, że pewnie blogerów nie wpuszczają jak na WTK. Ale jeśli bilety będą w jakiejś normalnej cenie, to mogę iść.

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #734 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 19:34:53 »
Chciwość wygrała z rozsądkiem.

Tzn?