Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191370 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #615 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 18:50:15 »
Jedziecie na jakiś konwent w tym roku? 8)

martinezpl

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #616 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 19:31:58 »
Jedziecie na jakiś konwent w tym roku? 8)
Na wybory-con :P

Offline Arne

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #617 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 07:55:25 »
Jedziecie na jakiś konwent w tym roku? 8)
Jak jakis sie w koncu odbedzie, to jade :)
Na razie musialem juz 2 razy w tym roku odwolywac zabukowany hotel. :(

Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #618 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 10:00:38 »
Ja mam zabukowane miejscówki na MFKiG i ComicCon.

Offline Teli

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #619 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 10:10:07 »
Mimo problemów zdrowotnych jeśli MFKiG się odbędzie to będę obowiązkowo bo mam blisko i w razie problemów łatwo mi się będzie ogarnąć. Co do ComicConu to nie wiem na ile kondycja pozwoli, ale jestem dobrej myśli. Oczywiście zakładając że przywrócą możliwość organizacji targów, a na jesieni nie wyświetlą w kinach "Covid strikes back".

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #620 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 20:43:36 »
Życie komiksiarza nie jest proste :)

O ile mnie pamięć nie myli, nie padła informacja o miejscówce emefki, czy zostaje expo czy wracamy na arenę. Obecnie w Polsce następuje swoisty paradoks, rząd poluzował wszelkie restrykcje, a my wracamy do stanu zachorować z okresu rozwoju koronawirusa. Śląsk to jedno ognisko, kilka mniejszych winduje wyniki w górę, a jak jest naprawdę? Cholera wie, wybory się zbliżają więc PiSiorom nie będzie zależało na ponownej wyborczej dyskusji, ale tak naprawdę jest ona nieunikniona. Duda coś czuję padnie ofiarą swojej partii i zamiast spokojnej drugiej tury będzie musiał walczyć na całego. Nie wiem jak to rozegrają, ludzie są wkurzeni bo biznesy albo są w krytycznym stanie, albo ledwo zipią, orły z wiejskiej proponują kolejne 500 plusy, a kina teatry itd lada chwila zaczną przyjmować sporą liczbę obywateli. Jedni zaczynają, drudzy się szykują. Czy to także wywinduje statystyki? Najlogiczniejszym wyjściem byłoby odwołanie tych imprez, nikt nie wie co będzie w okresie wakacyjnym, jak tu zapraszać gości, organizować transport, miejsce, ochronę, wszelkie sprawy formalne jak nawet nie wiadomo jakie obostrzenia będą w okresie wrześniowym? Kto był rok temu w expo (szczególnie w sobotę) ten wie że taka impreza nie ma prawa bytu. Multum ludzi, mało miejsca, ścisk... Taka formuła na pewno nie przejdzie, z drugiej strony targi mają w swoim dna przepływ gotówki, jeżeli organizatorzy nie zagwarantują niższych stawek za metraż oraz klientów to wydawcy mogą tym razem nie być tak optymistycznie nastawieni do przyjazdu. Jak to miałoby wyglądać? Wpuszczają ograniczoną liczbę ludzi? To nie basen że kupujesz bilet na dwie godziny i wskakuje kolejna osoba, najczęściej spędza się na miejscu większość dnia, a jak się wsiąknie na strefie autografów to cały dzień mija jak zatrzepotanie rzęsami :) Jeżeli jednak popatrzymy optymistycznie i czerwiec pokaże wszystkim że mimo otwarcia ośrodków kultury i opanowaniu sytuacji w czerwonych strefach sytuacja się unormuje to zostaje jeszcze prawie trzy miesiące do rozpoczęcia, także jest to czas w którym można sporo rzeczy zrealizować. Skoro na meczach ekstraklasy będą kibice, na stadionach żużlowych, w kinach teatrach i całej reszcie to ciężko będzie tak nagle zablokować kolejną imprezę masową. Kwestia opłacalności.

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #621 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 14:07:57 »
Targi targami, mnie interesuja mniejsze konwenty. Planuje Śląskie DF i Bachanalia Fantastyczne. Jak da rade, to też KoKon i Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej. Takie chyba łatwiej zrobić niż wielkie targi, co najwyżej z niektórych punktów programu się zrezygnuje.

Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #622 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 20:34:55 »
Jeśli MFKiG się odbędzie to nie będziemy mieli na przeciwko Centrum Handlowego gdzie chodziliśmy po piwo i na jedzenie, jutro zamykają Sukcesje :(

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #623 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 22:31:24 »
już w zeszłym roku świeciła pustkami wiec nie dziwi mnie to

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #624 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 03:43:01 »
Nie będzie MFKiG.
Zrobią festiwal online.
Potwierdzone info.

Offline Teli

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #625 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 07:24:34 »
Siostro! Gdzie moje tabletki? Kuła moje serce.....







.... Hans będę Cię straszył po nocach.
 

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #626 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 08:00:44 »
Targi targami, mnie interesuja mniejsze konwenty. Planuje Śląskie DF i Bachanalia Fantastyczne. Jak da rade, to też KoKon i Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej. Takie chyba łatwiej zrobić niż wielkie targi, co najwyżej z niektórych punktów programu się zrezygnuje.

KoKon? To jestes z moich stron - mieszkam we wsi Janowice z 7km od Konina☺

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #627 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 08:03:02 »
KoKon? To jestes z moich stron - mieszkam we wsi Janowice z 7km od Konina
Mieszkam 189 km od Konina.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #628 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 08:45:57 »
No cóż. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja się unormuje i imprezy warszawska, poznańska i łódzka wrócą.

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #629 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 09:03:54 »
Mieszkam 189 km od Konina.
To troche daleko, myslalem ze okolice Konina :)