Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #600 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 21:29:40 »
Aha! Usłyszałem plotkę, że w pierwszy weekend kwietnia można rezerwować czas na wyjazd do Krakowa....

Oficjalnie Krakowski Festiwal Komiksu odbędzie się od 3 do 5 kwietnia.

http://komiks.org.pl/9-krakowski-festiwal-komiksu-3-5-kwietnia-2020-w-artetece/

Offline turucorp

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #601 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 22:52:44 »
A tak po ludzku to rozumiem niechęć do ścisku i przepychania się, no ale jednak popularyzacja komiksu i rozwój rynku powinny być ważniejsze niż osobista wygoda.

Faktycznie, dzisiaj tłumów nie było, ale Katowice są w kwestii komiksu mocno peryferyjne (od wielu lat jest tutaj problem z publicznością na imprezach).
Ale właśnie ta impreza nieźle działa w temacie popularyzacji, trochę ludzi się jednak przewinęło, i średnio co druga kupowała "na próbę". Nie wiem jak na innych stoiskach (bo jesteśmy rozrzuceni na kilku "wyspach"), ale u nas co chwilę były osoby zdziwione, że wychodzą jakieś krajowe produkcję, i że jest tego taką masa.
To ważne, bo ludzie bazują na tym co widzą na co dzień w Empikach, a tam właściwie nic krajowego nie trafia.

Offline woiti

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #602 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 23:39:12 »
Tłumów nie było, ale trochę ludzi się kręciło. Sam choć mam parę km wpadłem ino na chwilę, bo pracy dużo i w domu dzieciaki czekały. Ale myślę, że jutro będzie więcej osób na spotkaniach to i zakupy ruszą. Sam zamierzam jutro na spokojne (choć takie pojęcie u mnie raczej ostatnio nie istnieje) wydać trochę krwawicy ;D

Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #603 dnia: So, 22 Luty 2020, 09:05:29 »
Faktycznie, dzisiaj tłumów nie było, ale Katowice są w kwestii komiksu mocno peryferyjne (od wielu lat jest tutaj problem z publicznością na imprezach).
A Galeria Libero jest do tego na peryferiach Katowic. Chociaż może w sobotę przynajmniej nie będzie korków :)
Zostały jakieś koszulki rozmiar M z Wydziału 7?

Offline turucorp

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #604 dnia: So, 22 Luty 2020, 21:39:34 »
A Galeria Libero jest do tego na peryferiach Katowic. Chociaż może w sobotę przynajmniej nie będzie korków :)
Zostały jakieś koszulki rozmiar M z Wydziału 7?
No, dzisiaj było dużo lepiej, nawet zinowcy nie narzekali ;)
A koszulki zostały już tylko w rozmiarach S i M :)

Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #605 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 00:05:24 »

Na zdjęciu moje zakupy z Niech Żyje Komiks i Ilustracja w Katowicach (plus ostatni tom Paper Girls i koszulka Wydziału 7). Przestrzeń galerii handlowej wg mnie sprawdziła się bardzo dobrze. W przeciwieństwie do innych targów i festiwali było dużo przestrzeni, wentylacja dawała radę a stoiska nie były pozamykane w budkach. Wydaje mi się, że ludzie też dopisali a do tego sporo przypadkowych osób przypomniało sobie, że istnieje coś takiego jak komiks. Na spotkaniu był nadkomplet, a kolejka po autograf od Śledzia była conajmniej na 2,5h. Sam zebrałem niemałą kolekcję wrysów co było dobrą okazją do zamiany kilku słów z twórcami. Mam nadzieję, że targi wrócą na Śląsk za rok :)
Zdjęcia wrysów: https://imgur.com/a/GzzKodH

Offline Lou

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #606 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 16:15:32 »
Oficjalnie Krakowski Festiwal Komiksu odbędzie się od 3 do 5 kwietnia.

http://komiks.org.pl/9-krakowski-festiwal-komiksu-3-5-kwietnia-2020-w-artetece/

Kwiecień miesiącem festiwalowym, bo tuż po świętach odbędzie się też Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej. Ciekawe na ile przed samymi imprezami organizatorzy podadzą program. Do Poznania jadę na pewno. Do Krakowa trochę mi nie po drodze, ale jakby się trafiło jakieś mega ciekawe spotkanie to może, może.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline HaVoK

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #607 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 20:17:23 »
Czy ktoś może orientuje się, czy na Poznańskich Targach Książki będzie jakaś komiksowa strefa? W programie nic nie widzę.

Online Gazza

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #608 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 10:34:38 »
Nie wiem czy strefa ale wśród wystawców Scream i Planeta Komiksów. Na stoisku Planety będzie nawet odbiór zamówień z Multiversum.
Oprócz tego ma być jakaś strefa ilustratorów i wystawa Mistrzowie Ilustracj - cokolwiek się za tym kryje.
Wstęp na Targi bezpłatny.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #609 dnia: So, 14 Marzec 2020, 16:12:10 »
Komunikat

Pytacie nas co Komiksową Warszawą? Czy, w związku z pandemią, impreza się odbędzie? Niestety, nie mamy prostej odpowiedzi na to pytanie. Wierzymy, że tak. I cały czas pracujemy nad przygotowaniami do festiwalu zgodnie z zakładanym harmonogramem. Na pewno jednak nie zorganizujemy go za wszelką cenę. Bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim.

Do imprezy pozostały jeszcze niecałe dwa miesiące. Liczymy, że do tego czasu sytuacja się unormuje i jak co roku od kilkunastu lat spotkamy się na Komiksowej Warszawie

Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej i wyjątkowej sytuacji, nie podejmujmy więc pochopnych decyzji i zachowajmy spokój. Rozumiemy niepewność i obawy, ale ważne jest też wzajemne wsparcie. Przygotowaliśmy procedury postępowania, które będziemy wdrażać w zależności od rozwoju wydarzeń. O wszystkich decyzjach będziemy informować na bieżąco.

W tym tygodniu mieliśmy zacząć informować Was o gościach, którzy przyjęli zaproszenie na tegoroczny festiwal. Z oczywistych względów, te działania przekładamy na później. Zdrowia!

Offline marcing

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #610 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 20:38:47 »
Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej przeniesiony na 22-25 października.

"Ponieważ chcemy mieć pewność, że oprócz ciekawego programu wydarzenia i darmowych komiksów nie przekażemy Wam 'koronadodatku', zmuszeni jesteśmy przesunąć termin naszego festiwalu. Po konsultacji z partnerami, zaproszonymi gośćmi, a także mając na uwadze polski komiksowy rozkład jazdy, przesuwamy termin imprezy na 22-25 października 2020. Na pocieszenie możemy Wam obiecać jeszcze więcej tytułów do zgarnięcia. Do zobaczenia!"

(komunikat ze strony wydarzenia na FB)

Offline Lou

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #611 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 10:14:29 »
Eh, tak się cieszyłam na poznański festiwal i Babski zin :( Plus zmiany daty jest taki, że będę miała więcej czasu na przygotowanie prelki.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline marcing

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #612 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 13:44:23 »
Majowe Warszawskie Targi Książki odwołane, więc można przyjąć, że Komiksowa Warszawa również.

http://www.targi-ksiazki.waw.pl/aktualnosci?cmn_id=1390&ph_content_start=show

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #613 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 14:11:34 »
Nie no, Komiksowa Warszawa odbędzie się na całym Stadionie -  bo to przecież niezależny twór   ;)

A tak całkiem serio - to szkoda kolejnej imprezy.

Offline Cyber

« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Marzec 2020, 17:50:30 wysłana przez Cyber »