Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191214 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #585 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 18:55:10 »
przyznam się bez bicia ze przed pierwszą edycją wcc też byłem mocno sceptyczny - po imprezie poraziło mnie że największą gwiazdą strefy komiksu był, nic mu nie ujmując, rafał szłapa. w tamtym momencie postawiłem na imprezie krzyżyk. od tamtej pory byłem już 3 razy - po raz pierwszy chyba 3 lata temu, bo miał być bisley ze swoim stoiskiem. dwa lata temu bisley i fabry. w zeszłym roku rosiński i surżenko.

2 lata temu wystawa oryginalnych plansz, rok temu plansze ze szninkla.

impreza rozwinęła się w świetnym kierunku. właściwie zeszły rok uważam, że ciężko będzie przebić.

co do obecności na spotkaniach to można założyć o tym osobny topik. ja w zeszłym roku w łodzi byłem zszokowany małą ilością widzów na spotkaniach z higginsem i mcmahonem, którzy byli mocnymi headlinerami.

Offline turucorp

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #586 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 13:52:23 »
21-22.02.2020 Katowicka edycja "Niech żyje komiks i ilustracja!", tym razem impreza rozszerzona o obecność lokalnych inicjatyw, min. wydawnictwo Celuloza czy stoisko "Wydziału VII".
https://facebook.com/events/s/niech-zyje-komiks-i-ilustracja/638231766717136/?ti=as

Offline Takesh

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #587 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 12:09:29 »
Planuje się wybrać na  "Niech żyje komiks i ilustracja!" do Katowic. Piątek na 16 lub sobota rano - tak mi niestety tylko pasuje.

Pytanie, czy od 16 w piątek wszystko będzie w miarę chulać,  czy jak na emefce w piątek nie wszyscy się rozkładają i w dodatku później niż rozpiska? Zależy mi na dobrych zakupach (m.in. koszulka W7 ;) )

Wdzięczny za jakieś info.

Offline turucorp

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #588 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 13:27:04 »
W piątek są wszystkie stoiska (od 16:00),  w sobotę odrobinę więcej się dzieje bo warsztaty itp., ale strefa handlowo-wystawiennicza działa przez oba dni.

Online Voitas

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #589 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 14:08:10 »
Ja planuje wpaść w sobotę, jakoś 12/13.

Offline Takesh

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #590 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 18:03:27 »
Byłem na "Niech żyje komiks i ilustracja!" w Katowicach. Duzo wydawców, duzo miejsca. Taka lepsza wersja festiwalu. W sensie dużo spokoju, przestrzeni wokół, brak tłumów. Można w o wiele przyjemniejszy sposób zrobić zakupy, porozmawiać, przeglądać albumy itp.

Szczerze polecam wszystkim!!!!

....ach, jak pomyślę, że w takich warunkach byłyby inne festiwale....🤔

Online Voitas

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #591 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 18:21:48 »
A jak ceny komiksów?

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #592 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 19:19:02 »
Taka lepsza wersja festiwalu. W sensie dużo spokoju, przestrzeni wokół, brak tłumów.

Nie znoszę imprez, na których nie ma tłumów. Na pustych imprezach wieje biedą i amatorką.

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #593 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 19:23:18 »
Imprezy należy robić z myślą o tłumach.
Jak fan komiksu może cieszyć się z tego, że komiks w Polsce jest mało popularny.

Offline Takesh

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #594 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:05:39 »
Ceny jak zawsze na tego typu imprezach. Aczkolwiek Wydział 7 ma duże rabaty. Każda okładka po 10 PLN jak się nie mylę. Koszulki po 40. Magnesy za 3. Planeta zestaw "Chłopaków" ma chyba za 189, jeśli dobrze pamiętam. Scream "Badlands" ze zwykłą po 75.

Nawet się nie zorientowałem kiedy pińcet poszło...🤷‍♂️

A co do "zarzutów", że "cieszę sie na brak tłumów", to nie zrozumieliśmy się. JA OSOBIŚCIE wolę, jak na KAŻDEJ imprezie, nie ważne jakiej, nie ma ścisku, przepychania się, ocierania się o przepoconych uczestników, itd. Wolę spokojnie przejrzeć ofertę, porozmawiać z ludźmi przy stoiskach, wydawcami i autorami, przejrzeć albumy itd. Takie są MOJE preferencje. A komiksowi życzę jak największych tłumów, fanów, przypadkowych gapiów i wszystkiego, co zwiększy jego popularność. I sam osobiście też biorę aktywny udział w jego promocji. Tyle.

I idźcie na "Niech żyje komiks i ilustracja!" do Katowic!!!!
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Luty 2020, 20:07:49 wysłana przez Takesh »

Offline Takesh

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #595 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:10:23 »
I jeszcze jedno - Timof ma 6 część "6 rewolweru" przedpremierowo 😀

Offline Takesh

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #596 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:25:06 »
A co do "Donżona", to Wojtek Birek tlumaczy kolejną część. Ma to być 8 albumów w jednym wydaniu. Grubas!!! A we Francji zapowiedzieli kolejne...11 części!!! ...w ciągu 2 lat!!! Będzie się działo...👍😎

"6 rewolwer" raczej cały pójdzie włącznie z pobocznymi. Oprócz tej nowej wersji, co w zeszlym roku ruszyła.

"Hip hop genealogia" 1 część ponoć dobrze schodzi, będzie dodruk. Kolejna słabiej, ale może się poprawi.


Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #597 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:37:47 »


A co do "zarzutów", że "cieszę sie na brak tłumów", to nie zrozumieliśmy się. JA OSOBIŚCIE wolę, jak na KAŻDEJ imprezie, nie ważne jakiej, nie ma ścisku, przepychania się, ocierania się o przepoconych uczestników, itd. Wolę spokojnie przejrzeć ofertę, porozmawiać z ludźmi przy stoiskach, wydawcami i autorami, przejrzeć albumy itd. Takie są MOJE preferencje. A komiksowi życzę jak największych tłumów, fanów, przypadkowych gapiów i wszystkiego, co zwiększy jego popularność. I sam osobiście też biorę aktywny udział w jego promocji. Tyle.



A jednak opisując brak tłumów stwierdziłeś, że chciałbyś aby podobne warunki były na innych festiwalach.

A tak po ludzku to rozumiem niechęć do ścisku i przepychania się, no ale jednak popularyzacja komiksu i rozwój rynku powinny być ważniejsze niż osobista wygoda.
« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Luty 2020, 20:42:00 wysłana przez keram2 »

Offline Takesh

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #598 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:43:24 »
A może chodzi mi o większe hale, areny i inne....🤔🤷‍♂️

Offline Takesh

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #599 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 20:51:28 »
Aha! Usłyszałem plotkę, że w pierwszy weekend kwietnia można rezerwować czas na wyjazd do Krakowa....