Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191266 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online stachel

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 23:15:35 »


Oczywiście wiem, że WTK są konkretne bo tam wszystkie antykwariaty i wydawcy są obecni ale za każdą podpowiedź będę zobowiązany ;)

To do listy na pewno warto dopisać MFKiG, ostatnio wróciłem stamtąd z mnóstwem komiksów.

Offline Recoil

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 23:23:56 »

To do listy na pewno warto dopisać MFKiG, ostatnio wróciłem stamtąd z mnóstwem komiksów.


No właśnie a czy ceny na festiwalach są jakieś mocno konkretne ? Mocno konkretne to dla mnie 50% ceny okładkowej czy to raczej nie przejdzie ? ;)

Online stachel

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 23:51:39 »

No właśnie a czy ceny na festiwalach są jakieś mocno konkretne ? Mocno konkretne to dla mnie 50% ceny okładkowej czy to raczej nie przejdzie ? ;)
Niezbyt, komiksy nowe które kupuję (Egmont, Mucha) taniej w sieci. Azyl miał bardzo dobre ceny (np. SW TPB poniżej 40 złotych, stan prawie ideał i można obejrzeć), sporo jest też antykwariatów i tam można dorwać perełki.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 13:17:31 »

No właśnie a czy ceny na festiwalach są jakieś mocno konkretne ? Mocno konkretne to dla mnie 50% ceny okładkowej czy to raczej nie przejdzie ? ;)

Ja na ComicConie jak dotąd zawsze cuś upolowałem sporo taniej, inna sprawa, że rzadko interesowały mnie nowości. Ale  było i tak, ze ktoś z Egmontu rąbnął się w cenie na półce, sprzedawcy zachowali się konsekwentnie, gdy podszedłem z zapytaniem, czy cena aby na pewno jest własciwa- i BlackWidow kupiłem za 35zł :) Jednak większość wydawców ma takie zniżki, że po doliczeniu ceny biletu nie jest to specjalnie atrakcyjna droga zakupu. Te twoje pół ceny raczej nie przejdzie ;)
Tak jak napisał stachel- antykwariaty na imprezach zawsze warto odwiedzać. No i ostatniego dnia CConu zawsze udawało mi się trafić na dodatkowe zniżki, bo niektórym sprzedawcom nie chce się wszystkiego tachać z powrotem :D
No i spokojnie mogę komiksiarzowi odradzić np Copernicon, tam raczej kolekcji nie uzupełnisz.



Mam pytanie...W tym roku wybieramy się rodziną pierwszy raz na Pyrkon. Z miejsca zacząłem kombinować :) Czy w poprzednich edycjach bywało tak, że pokrywało się to z dniami otwartymi w  Multiversum? a może sklep miał tam swoje stoisko?
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 13:21:01 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 13:42:40 »
(...)
Mam pytanie...W tym roku wybieramy się rodziną pierwszy raz na Pyrkon. Z miejsca zacząłem kombinować :) Czy w poprzednich edycjach bywało tak, że pokrywało się to z dniami otwartymi w  Multiversum? a może sklep miał tam swoje stoisko?
W zamierzchłych czasach MVM miało pokaźne stoisko na Pyrkonie. Od kilku edycji (bodajże z kwestii ekonomicznych) nie wystawiają się i organizują w tym czasie "dni otwarte". Nie wiem jak w tym roku bo jest Azyl Komiksu z ofertą ekspozycyjną. Dam znać jak coś się skrystalizuje.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:04:58 »
Dzięki wielkie... oj, korci mnie, żeby się w końcu przejść do tej księgarni :D
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:15:29 »
Jako imprezę dla rodziny uważam Pyrkon za dobry wybór. Tam jest dosłownie wszystko!
Co do zakupów komiksowych i kosmos rabatów (@Recoil) - raczej tyłka nikomu nie urwie, ale tak chyba jest na większości imprez/konwentów (sieć jest bezkonkurencyjna). Jest za to wszystko w jednym miejscu.

Z imprez komiksowych i dobrych zakupów polecić mogę cykliczne wydarzenia w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Zawsze jest MVM z ofertą ekspozycyjną i tysiącami zeszytów (variant hunt!), a także mniejsze sklepiki, antykwariatowe oferty i cała otoczka tego typu eventów. Jestem z córką regularnie!

Offline Lou

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:37:02 »

No właśnie a czy ceny na festiwalach są jakieś mocno konkretne ? Mocno konkretne to dla mnie 50% ceny okładkowej czy to raczej nie przejdzie ? ;)


Przejdzie. W niedzielę na MFK Gildia i WK dają 50 proc.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline JakubM

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 09:30:43 »
Cześć.

Teraz w ten weekend zaczynają się targi książki w Poznaniu - przeglądam wystawców i ani jednego (chyba) wystawcy z świata komiksów. To jest jakaś norma że komiksy nie uczestniczą na targach książki ? Zabiorę tam dzieci i jakie będzie zdziwienie jak nie znajdą tam komiksów.  No i ten baner...

Ps. jaki to może być komiks ?



Offline Kalander

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 10:35:26 »
Wystawcy komiksowi w tym czasie na Rumia Comic Con ;)

Offline JakubM

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 10:44:18 »
W Poznaniu jakaś lipa jest jeśli chodzi o komiksy tak mi się wydaje. Jest tylko e PYRKON oraz Dzień darmowego komiksu.  Szkoda...

Offline Gazza

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 15:46:10 »
Pyrkon też w tym roku niczym/nikim nie zachęca. Oczywiście mam na myśli gości bo sklepów czy wydawców pewnie nie zabraknie. Pozostaje nadzieja, że wydawcy we własnym zakresie pozapraszają twórców...

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 15:56:34 »
Trzeba liczyć na Egmont, jeśli chodzi o Pyrkon.

Offline robbirob

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 16:10:52 »
Trzeba liczyć na Egmont, jeśli chodzi o Pyrkon.
Jako współorganizator pewnie pokaże się z dobrej strony.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 16:32:49 »
Rok temu był Bedu, Smith, Harris i Willem, obsada bardzo ale to bardzo dobra. W tym przypuszczalnie Stan Sakai i na ten moment żadne plotki do mnie nie dotarły.