Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 193031 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #465 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 13:22:06 »
Jak dla mnie to nie jest konto nikogo z robiących Comiccon, bo z tego co czytałem Ci wypowiadają się sami.
Więc kto, kolejny jątrzyciel próbujący celowo ośmieszyć organizatorów?
O jakich 200 zł piszesz?? Byłem w sobotę oraz w niedzielę i wszystkie rysunki były za darmo (zagraniczni sprzedawali swoje prace, Blanki i mieli cennik za rysunki). W Warszawie też były za darmo.

Jednak co do płatności za autografy i rysunki to jeśli tylko jakiś artysta życzyłby sobie opłatę, a byłby w kręgu moich zainteresowań, to nie miałbym z tym problemu.



Hugo

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #466 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 15:14:11 »
Wielkie brawa dla założycieli i całej społeczności KomiksPec - nasze forum jest już uznawane za na tyle wpływowe, że mamy już tutaj opłacane posty, pisane na zlecenie organizatorów płatnych imprez. :)))

W zasadzie nie powinno się odpowiadać na tego rodzaju komentarze, ale niech będzie. Odnoszę wrażenie, jakbym miał do czynienia w wyznawcą teorii spiskowej, obwiniajacego za wszelkie zło "agenture".


Nie byłeś na ComicConie, a a oceniasz. Nie byłeś też pewnie w Łodzi, bo wiedziałbyś, że tam jest cywilizowany zachód bez nieprzyzwoitego zdzierania kasy. Jeżeli poszczególni artyści życzyli sobie pieniędzy (bardzo rzadko), to chętni fani bez problemu płacili. Tak jak pisali koledzy wyżej, konto dla klakiera łatwo założyć.


Jeśli za "cywilizowane" warunki można uznać handel 40 okładkami "Kapitana Zbika" z autografami B. Polcha na Allegro w cenach 300zł (które pojawiły się zaraz po ubieglorocznym MFKiG), to "gratuluję" rozeznania w sytuacji, ale tylko wprowadzenie opłat skutecznie ograniczy lub wyeliminuje tego typu procedery. Wydaje mi się, że część "fanów" handlujacych na allegro drży na samą myśl o obowiązkowych opłatach za autografy i rysunki. Tak właśnie wygląda łódzki, "cywilizowany zachód" w praktyce.

Co do festiwali:
Regularnie bywam na tych większych, jak również mniejszych spotkaniach. Znam doskonale realia z łódzkiego piekielka spod Atlas Areny. Byłem także na ComicConie i przez pryzmat organizacji mogę śmiało uznać go za najlepszy polski festiwal komiksowy.

Jak dla mnie to nie jest konto nikogo z robiących Comiccon, bo z tego co czytałem Ci wypowiadają się sami.
Więc kto, kolejny jątrzyciel próbujący celowo ośmieszyć organizatorów?
O jakich 200 zł piszesz?? Byłem w sobotę oraz w niedzielę i wszystkie rysunki były za darmo (zagraniczni sprzedawali swoje prace, Blanki i mieli cennik za rysunki). W Warszawie też były za darmo.

Jednak co do płatności za autografy i rysunki to jeśli tylko jakiś artysta życzyłby sobie opłatę, a byłby w kręgu moich zainteresowań, to nie miałbym z tym problemu.




W pierwszym poście Napisalem, że z chęcią WYDALBYM NAWET 200zł (gdyby tyle by wyniosły!), z czego można wywnioskować, że miałem na myśli obowiazkowe koszty w postaci biletów wstępu etc. które jak wszystkim wiadomo były oczywiście niższe. Na przyszłość zalecam czytać uważnie, ze zrozumieniem i nie oceniać pochopnie.

« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Lipiec 2019, 17:12:50 wysłana przez Hugo »

Offline misiokles

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #467 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 17:13:38 »
Regularnie bywam na tych większych, jak również mniejszych spotkaniach. Znam doskonale realia z łódzkiego piekielka spod Atlas Areny. Byłem także na ComicConie i przez pryzmat organizacji mogę śmiało uznać go za najlepszy polski festiwal komiksowy.
Lepszy nawet od Pyrkonu i Komiksowej Warszawy?

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #468 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 17:44:54 »
Lepszy nawet od Pyrkonu i Komiksowej Warszawy?
To Pyrkon stał się festiwalem komiksowym?

Offline misiokles

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #469 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 18:04:53 »
W takim samym stopniu jak ComicCon.

Online freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #470 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 00:15:26 »
wcc to autografy i wystawa, dla mnie brakowało prelekcji.fajna impreza ale jednak brakowało spotkań z autorami.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #471 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 20:59:20 »
Kilka słów o Dniach Fantastyki we Wrocławiu, a dokładnie o wystawie Grzegorza Rosińskiego.

Zacznę od początku, 5-6 tygodni temu starałem się po raz pierwszy skontaktować z organizatorami za pomocą fb. Informację jakie wtedy otrzymałem brzmiały następująco



Okey, poczekam. Minęły dwa tygodnie, mam urlop pomyślałem nic zadzwonię, może już coś Panie/Panowie wiedzą. Starałem się konstruować zdania pojedyncze, broń boże złożone aby otrzymać jasny komunikat. Pytam dokładnie czy coś już wiadomo bla bla bla. Odpowiedź. Bilet wstępu czytaj karnet umożliwi skorzystanie ze wszystkich przewidzianych atrakcji, od zdobycia autografów po spotkanie na otwarciu wystawy Pana Grzegorza Rosińskiego. Naturalnym kolejnym ruchem było sprawdzenie "internetów". Sprawdziłem cenę karnetu, liczbę wolnych miejsc itd... Po kolejnym tygodniu napisałem ponownie czy już wiadomo kiedy dokładnie w grafiku odbędą się sesje autografów.



Jak widać po odpowiedzi, pomyślałem że piszę z jakimś dzieckiem. Odpowiedź na pytanie zadane przez ducha świętego amen. W międzyczasie na serwisie poświęconym Thorgalowi trafiłem na post w którym padła informacja o jakiś zapisach. Zdziwiony ponownie sprawdziłem stronkę organizatora (zarówno Centrum Kultury Zamek jak i Dni fantastyki) i faktycznie znalazła się w niej informacja o zapisach. Jak miała wyglądać? Trochę przypominała czasy średniowiecza. Kup karnet, napisz e-mail z numerem biletu i załatwione. A więc kupiłem i napisałem. Czyli spełniłem wszystkie wymogi, czasowe,regulaminowe (o tym za momencik). Jakież było moje zdziwienie kiedy otrzymałem komunikat, nie ma miejsc. Bardzo nam przykro, chlip...

Regulamin: https://dnifantastyki.pl/program/program-df2019/rezerwacja-miejsc/

Pytam się więc, skoro już organizujemy zapisy czy nie warto w odpowiednim czasie dodać komunikat "brak miejsc"? Dlaczego oszukuje się ludzi, wymuszając na nich zakup karnetu, który ma zagwarantować opisane w programie punkty, skoro wiadomo że nie są dostępne? Dodam że nie otrzymałem informacji od kiedy zaczęły się zapisy i dlaczego nie wspomniano o tym przy ich rozpoczęciu? Dla mnie to próba podbicia zainteresowania i sprzedaży osobą Pana Rosińskiego. Serio, nie mam pojęcia co za jednostki tam pracują...

Ale idźmy dalej, komunikat dzisiejszy:



Co z niego wynika? Ano, że osoby które kupiły karnet wczoraj lub przedwczoraj i również spełniły wszystkie wymogi mogą nie dostać się nawet na otwarcie wystawy! Nie wspominając już nawet o osobach, które przyjadą i kupią bilet w weekend... Dlaczego więc komunikat pojawia się dopiero dzisiaj?

Sesję autografów odbywają się po 50 minut w piątek i niedzielę. Jestem zaintrygowany ile osób zostało wpisanych na listach, bo akcja śmierdzi wałkiem na kilometr. Ktoś z Was został wpisany? Wczoraj popisałem trochę ze znajomym i po części przyznał mi rację iż w pewnym % te zapisy było prowadzone mocno dwojako.

Ja olewam ten wyjazd, nie będę jechał aby dowiedzieć się że ten i tamten punkt programu jest nieaktualny.




Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #472 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 22:00:26 »
Ja się zapisałem. Zrobiłem to natychmiast po pojawieniu się info na Thorgalverse jak to będzie wyglądać.
Ale też miałem dziwną sytuację. W regulaminie jest info, że zapisać się może osoba, która kupi wejściówkę w przedsprzedaży między 21 czerwca a 1 lipca. Jest 21 czerwca, info minutę wcześniej pojawiło się na Thorgalverse i nigdzie indziej jeszcze nie ma w tym na stronie Dni Fantastyki, kupiłem więc szybko karnet i piszę na podany mejl, że proszę o rezerwację miejsca. Na luzaku bo jestem pewien, że będę jednym z pierwszych. Po kilku godzinach dostaję odpowiedź, że rezerwacja niemożliwa bo nie kupiłem biletu w przedsprzedaży :D Odpowiadam, że jak nie w przedsprzedaży jak przedsprzedaż będzie trwała jeszcze półtora tygodnia :D
Po kilku godzinach przeproszono mnie bardzo i wpisano na listę.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #473 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 02:29:05 »
No to fajnie, ze nie dales znac na forum o tym, ze mozna sie zapisywac...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #474 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 09:30:32 »
A sorki, udzielam się tutaj tak sporadycznie, że nie pomyślałem, szczególnie, że akcja rozgrywała się w pociągu, nigdy nie byłem na forum na telefonie ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #475 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 17:32:44 »
Osoba, która pierwsza do mnie napisze otrzyma darmowy karnet na Dni Fantastyki we Wrocławiu. Czas, start!

Tylko jedna uwaga! Chciałbym wysłać bilet osobie, która na 100% go wykorzysta a nie a może wezmę i pojadę??

Powodzenia!


Edit. Konkurs zakończony. Zwycięzca jak będzie chciał to się pochwali :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 19:03:41 wysłana przez Itachi »

Offline marcing

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #476 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 12:26:48 »
Ja próbowałem się zapisać na autografy na DF jakieś dwa dni po rozpoczęciu zapisów (info znalazłem na stronie) i to mi się nie udało. W sobotę bez specjalnych oczekiwań pojechałem na miejsce z pierwszym zbiorczym tomem Yansa i po spotkaniu z Grzegorzem Rosińskim dostałem na korytarzu autograf z niewielkim rysunkiem (startująca rakieta) - było sporo ludzi z komiksami i chyba wszyscy chętni dostali autografy. W niedzielę przyjechałem już ze zbiorczym Thorgalem i ustawiłem się w kolejce jakieś 30 minut przed 13 i załapałem się jeszcze na duży rysunek w albumie. Ludzie z obsługi kilka razy pytali, czy w kolejce jest jeszcze ktoś z zapisów (mieli pierwszeństwo), ale nikt się nie zgłaszał (przede mną w kolejce było 7-8 osób, więc pewnie tam był ktoś z zapisów). A na koniec, przez przypadek (znalazłem się w dobrym miejscu o właściwym czasie i w (kluczowym) towarzystwie Krzysztofa Gawronkiewicza) miałem okazję wypić piwo w towarzystwie m.in. Grzegorza Rosińskiego (i trochę mnie widać na zdjęciu, które na swoim profilu FB zamieścił Piotr Rosiński). Też byłem rozczarowany "zapisami" przez email, ale ostatecznie wyszło lepiej niż mógłbym sobie wymyślić i czasami po prostu warto pojechać w ciemno  :)
A wystawa prac Grzegorza Rosińskiego bardzo fajna, jeżeli ktoś ma okazję się wybrać, to polecam.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #477 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 16:47:22 »
To gratulacje, ja patologii nie mam zamiaru w żaden sposób wspierać i więcej tam moja noga nie postanie. Aha i jeszcze nie postała, żeby nie było.

To ja się teraz pytam co za mol albo modliszka ogarniała te zapisy, że nie potrafiła zrobić tak banalnej rzeczy jak należy? Co to jest 13 osób na 50 minut? Okey, na rysunki mogły załapać się nieliczni, ale na autografy? Zajebisty festiwal, nie ma co. Szkoda tylko że głupoty tej części organizatorów.

Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #478 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 18:30:08 »
Ale o co chodzi? Autografy dostali wszyscy, którzy przyszli zarówno w piątek jak i w niedzielę. Zapisy były tylko dla 4 osób i one miały po prostu pierwszeństwo w kolejce. A rysunki dostało kilkanaście osób i w piątek i w niedzielę.
Czyli praktycznie wyglądało to tak samo jak na MFKiG, tyle, że osoby, które się zapisały nie musiały stać w kolejce (której nota bene w piątek nie było niemal w ogóle przed rozpoczęciem sesji).

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #479 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 18:34:44 »
Zapisy były dla czterech osób, czyli kogo? Sekretarki, woźnego, kolegi kolegi i magika z Wąchocka?