Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191277 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Tysonek

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #450 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 23:29:27 »
Na Facebookowym "Komiksy bez granic" jest srogi post o organizacji WCC. Brzmi... strasznie. Widziałem też że Image Comics Journal udostępniło co ciekawsze komentarze. Więc jak nie jesteście w grupie to tam też jest część.
Ten gość którego nazwisko rymuje się że skur... syński naprawdę chyba ma jakieś problemy.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #451 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 23:36:20 »
Ten gość którego nazwisko rymuje się że skur... syński naprawdę chyba ma jakieś problemy.

Poczytałem te wypociny „pana od rymu” i dochodzę do takiego samego wniosku jak przedmówca.

Widzę że najwięcej  o strefie komiksu wypowiadają się osoby które na niej nie były, albo „zajrzały na sekundę”  :)

I w sumie to dobrze bo jak takie problemowe jednostki pokazują się na tego typu imprezach to zawsze psuje atmosferę.


Edit.


Pan z rymu - do którego widać pasuje druga część rymowanki, widzę przechodzi sam siebie swoimi kłamstwami na grupach. Co za buraczane i wiejskie zachowanie.
Nie dość ze wykorzystał fragment mojej wypowiedzi - bez dokładnej informacji kogo zacytował i skąd wziął cytowany tekst, to jeszcze do tego oszukuje, że wpisałem ilość moich wrysów jako zdobycz z jednego dnia.
Kilka postów wyżej jasno zaznaczyłem, że byłem dwa dni na festiwalu.
Nie rozumiem tez dziwnego wytykania, że ktoś dużo zdobył fajnych rzeczy. Ja gratuluję wszystkim ich wspaniałych zdobyczy , a wielu z Was ma lepsze rzeczy ode mnie. Ciekawe kiedy wszyscy którzy zdobyli coś dostali na Comic Conie - usłyszymy że działamy w porozumieniu, że akurat nam udało się wywalczyć tak wiele dobroci.  :)

« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Czerwiec 2019, 00:54:58 wysłana przez Hans »

Offline moai

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #452 dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 12:31:40 »
Od dzisiaj w Szczecinie podczas Dni Morza na Łasztowni odbędzie się "Plener literacki" (zaraz obok Starej Rzeźni) ze stoiskiem Timofa (ma tez ostatni komiks WK "Sylwetki i cienie") i Scream Comics (scream od soboty) i Wydawnictwa Granda. Będzie też Sonia Draga, ale nie wiem czy będą komiksy NSC.
A i jeszcze Wydawnictwa Kameleon, u którego na stoisku widziałem też komiksy z BUM Projekt.
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Czerwiec 2019, 12:52:54 wysłana przez moai »

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #453 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 21:07:27 »
Wybiera się ktoś z Was na Dni Fantastyki we Wrocławiu?

Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #454 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 22:54:19 »
Ja.

Offline qprime

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #455 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 10:55:18 »
Ja będę, liczyłem na autograf od Rosińskiego ale niestety taką odpowiedź dostałem:

"Informujemy iż zostałaś/łeś pozytywnie zapisna/ny na spotkanie z Panem
Rosińskim, lecz niestety nie mamy już miejsc na Autografu u Pana
Rosińskiego."

Więc pewnie Piątek sobie odpuszczę i będę tylko w sobotę.

Hugo

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #456 dnia: Nd, 30 Czerwiec 2019, 15:48:38 »
 Witam wszystkich :D

Co prawda minęło już trochę czasu od ostatniej edycji ComiCona, ale pozwólcie, że podzielę się moimi doświadczeniami. Byłem obecny w sobotę i niedzielę, udało mi się uzyskać 2 rewelacyjne wrysy od Pana Grzegorza Rosinskiego, a także kilka innych rysunków od pozostałych twórców. Wszystko przebiegło bez zarzutów i tutaj ogromne brawa za organizację strefy autografów. To powinien być wzorzec dla organizatorów innych konwentow i po raz kolejny chyle czoła za wysiłek, jaki włożyli organizatorzy w celu utrzymania porządku.  Z chęcią wydalbym nawet 200zł, by uczestniczyć w atrakcjach wspaniałej strefy autografów. ;)

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #457 dnia: Nd, 30 Czerwiec 2019, 16:32:23 »
Nie byłem, więc może nie powinienem się wypowiadać, ale ja wolałbym nie wydawać 200 zł, by uczestniczyć w atrakcjach strefy autografów.
Generalnie jestem zadowolony z systemu wypracowanego w Łodzi, poza paroma drobiazgami, które można by poprawić (pisałem o nich w innym wątku).
Mam nadzieję, że opłaty w wysokości 200 zł nie będą wzorcem dla innych imprez.

Offline kenji

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #458 dnia: Pn, 01 Lipiec 2019, 22:01:44 »
Wybiera się ktoś z Was na Dni Fantastyki we Wrocławiu?

Wybiera sie !  Chociaż również nie mam niestety miejsca na autograf odGR

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #459 dnia: Pn, 01 Lipiec 2019, 22:05:20 »
Wybiera sie !  Chociaż również nie mam niestety miejsca na autograf odGR

Nie ma bo to kolejny wałek.

Hugo

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #460 dnia: Pn, 01 Lipiec 2019, 22:24:53 »
Nie byłem, więc może nie powinienem się wypowiadać, ale ja wolałbym nie wydawać 200 zł, by uczestniczyć w atrakcjach strefy autografów.
Generalnie jestem zadowolony z systemu wypracowanego w Łodzi, poza paroma drobiazgami, które można by poprawić (pisałem o nich w innym wątku).
Mam nadzieję, że opłaty w wysokości 200 zł nie będą wzorcem dla innych imprez.


Jestem przekonany, że nawet kwoty rzędu 200zł nie są czymś zaporowym, szczególnie kiedy mamy do czynienia z autetycznymi fanami. Polska nie należy do grona krajów trzeciego świata, jest natomiast na tyle rozwiniętym krajem, by utrzymać te same standardy z jakimi mamy do czynienia na zachodzie. Sądzę, że polskie edycje ComicConow to istotny krok na przód w kierunku ucywilizowania sytuacji i odplatnosc za rysunki nie powinna wzbudzać oburzenia.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #461 dnia: Pn, 01 Lipiec 2019, 22:29:51 »
Jestem przekonany, że nawet kwoty rzędu 200zł nie są czymś zaporowym, szczególnie kiedy mamy do czynienia z autetycznymi fanami. Polska nie należy do grona krajów trzeciego świata, jest natomiast na tyle rozwiniętym krajem, by utrzymać te same standardy z jakimi mamy do czynienia na zachodzie. Sądzę, że polskie edycje ComicConow to istotny krok na przód w kierunku ucywilizowania sytuacji i odplatnosc za rysunki nie powinna wzbudzać oburzenia.

Jak będzie podobna obsada to proszę bardzo. I powtórzę się enty raz, opłaty zostawmy samym autorom. Jak ktoś zechce skasować za wrys to skasuje i nikt nie musi z organizatorów w to ingerować. Od tego jest wejściówka na teren imprezy. Ja wolę dać mamonę samemu twórcy niż do kielni nie wiadomo komu.

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #462 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 07:41:34 »
Witam wszystkich :D

Co prawda minęło już trochę czasu od ostatniej edycji ComiCona, ale pozwólcie, że podzielę się moimi doświadczeniami. Byłem obecny w sobotę i niedzielę, udało mi się uzyskać 2 rewelacyjne wrysy od Pana Grzegorza Rosinskiego, a także kilka innych rysunków od pozostałych twórców. Wszystko przebiegło bez zarzutów i tutaj ogromne brawa za organizację strefy autografów. To powinien być wzorzec dla organizatorów innych konwentow i po raz kolejny chyle czoła za wysiłek, jaki włożyli organizatorzy w celu utrzymania porządku.  Z chęcią wydalbym nawet 200zł, by uczestniczyć w atrakcjach wspaniałej strefy autografów. ;)


Wielkie brawa dla założycieli i całej społeczności KomiksPec - nasze forum jest już uznawane za na tyle wpływowe, że mamy już tutaj opłacane posty, pisane na zlecenie organizatorów płatnych imprez. :)))

Offline laf

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #463 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 07:46:45 »
Miałem dokładnie takie same wrażenie kiedy przeczytałem tego posta  ::)

Midar

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #464 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 10:21:59 »

Jestem przekonany, że nawet kwoty rzędu 200zł nie są czymś zaporowym, szczególnie kiedy mamy do czynienia z autetycznymi fanami. Polska nie należy do grona krajów trzeciego świata, jest natomiast na tyle rozwiniętym krajem, by utrzymać te same standardy z jakimi mamy do czynienia na zachodzie. Sądzę, że polskie edycje ComicConow to istotny krok na przód w kierunku ucywilizowania sytuacji i odplatnosc za rysunki nie powinna wzbudzać oburzenia.
Nie byłeś na ComicConie, a a oceniasz. Nie byłeś też pewnie w Łodzi, bo wiedziałbyś, że tam jest cywilizowany zachód bez nieprzyzwoitego zdzierania kasy. Jeżeli poszczególni artyści życzyli sobie pieniędzy (bardzo rzadko), to chętni fani bez problemu płacili. Tak jak pisali koledzy wyżej, konto dla klakiera łatwo założyć.