Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 193477 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #435 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 09:36:14 »
Warsaw ComicCon zaliczony.
I kilka moich spostrzeżeń:

1. Strefa wystawy była troszkę zasłonięta  - ale z tego co rozmawiałem z kimś z obsługi to w poprzednich latach było wszystko za szkłem a w tym roku nie było takiej powierzchni. Jednak miało to tez swoje ogromne plusy, ponieważ po szalonym zgiełku panującym dookoła było to wspaniale miejsce na odpoczynek.

2. Wystawa - zobaczenie na żywo oryginalnych plansz z komiksu Szninkiel zrobiło na mnie piorunujące wrażenie. Podziwiać prace mistrza w niesamowitych fragmentach kultowego komiksu - super. Do tego wszystkiego ekstra uzupełnieniem wystawy były elementy z komiksu przeniesione na żywo. Były rękawice BomBom-a, włócznie z kadrów wiszących plansz, kuszą na rękę wojowniczek Zembrii czy trójząb Barr-Finda. Całość ozdabiały ogromne figury postaci .

3. Autografy. Tutaj największe brawa dla organizatorów. Nie było żadnego przepychania się, żadnych kłótni, wszystko odbywało się w super przyjaznej atmosferze. Moim głównym celem był sam Grzegorz Rosiński , jednak nie udało mi się. Z jednej strony losowanie było fajnie zrobione, ale z drugiej troszkę szkoda jak byłem 13. Ale fajnie było pogadać z gościem z dzieckiem za mną, którego synek uwielbia album Dziecko z Gwiazd i mimo ze nie został wylosowany Pan Grzegorz narysował mu „krasnoludka”. Zresztą co kilka/kilkanaście osób z kolejki mistrz nagradzał dodatkowymi rysunkami.
Wszystko jednak osłodził Roman Surżenko. Niesamowicie fajny facet. Powiedział ze zostanie na strefie i zrobi dedykacje dla każdego kto czeka, bo jest niesamowicie dobrze przyjęty w Polsce i chce się odwdzięczyć zapraszającym i fanom którzy na niego czekają. Ja dostałem aż dwa wspaniale rysunki dziękuję.
Sławek Kiełbus do którego nie czekałem w Warszawie ze względu na długie kolejki okazał się mega skromnym facetem. Otrzymałem od niego wspaniały rysunek i fajną rozmowę.
Do tego była masa innych artystów - Krzysztof Wyrzykowski , który pokazywał swoje plansze na widok których opadła mi szczęka, młody chłopak -Baranowski - który posiada mega moc w łapie, do tego Andrzej Nowakowski, Jacek Skrzydlewski i wielu innych - dla mnie to kolekcjonerska miazga.
Panowie Lee x2 :)  byli natomiast bardzo śmieszni, pozwoliłem sobie na zakup blanków do kolekcji i na tym poprzestałem. Ale stoły mieli załadowane kuszącymi planszami i rysunkami.

4. Stoiska komiksowe. Było sporo stoisk i porządnie się obkupilem. Wkurzyło mnie tylko, ze na stoisku Screamu pojawiły się pozycje -  które niby już dawno są wyprzedane i które kupowałem dość drogo na Allegro. Pani ze stoiska powiedziała ze to ostatnie sztuki jakie zapodziały się na magazynie.
Na stoisku multiversum zakupiłem sobie natomiast masę rzeczy - w tym jednego absoluta :) . Poza tym sporo zakupów  antykwarycznych. Najbardziej zmęczyło mnie tachanie wszystkiego do samochodu.

Byłem dwa dni, sobota i niedziela i na milion % będę na kolejnych edycjach.



Offline Lewaczek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #436 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 09:38:17 »
Jak tak czytam powyższe posty to tym bardziej śmiać mi się chce z powodu tej zawieruchy jaką śledziłem na fb oraz tutaj. Pan organizator musi sobie teraz nieźle w brodę pluć, że ten zapis o płaceniu 40zł za bilecik do bileciku do bileciku mu przepadł.

I przy okazji witam na forum. Nie jestem jakimś wielkim fanem, ale postanowiłem się zarejestrować bo nieraz piszecie tu takie dziwactwa, że trzeba je prostować.

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #437 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 11:07:14 »
No właśnie ja cię prosze, byś wytłumacyzł dlaczego płacenie za wrys nie jest januszostwem, a kupowanie losów na wygranie wrysu już jest? I z tym staniem to jest w końcu januszostwo czy nie? I czemu miałoby być ograniczenie jednego losu do osoby? Komuś zależy bardziej to kupuje więcej, proste.

Też bym wolał by nie było losowania tylko za wrys się płaciło, ale pewnie osoby które kupiły jeden los i wygrały mają inne zdanie.
Jeden człowiek=jeden los - równe szanse. Tak trudno to zrozumieć?
Wtedy sprzedawanie nieograniczonej liczby losów jednej osobie nie jest januszowaniem. No i kupowanie też nie. ;-)

A zdaje się, że wcześniej było mowa, że to bilet wstępu do Strefy upoważnia do losowania, więc tym bardziej jestem zdziwiony czytając o wielokrotnym kupowaniu losów. I stąd słowa o Januszach biznesu.

I pisałem też wcześniej, że jak najbardziej popieram płatne wrysy. Płatne twórcy wedle indywidualnych ustaleń. A jeśli jego wola kreślić za darmo - nie śmiem sprzeciwiać się twórcy.

Stanie mnie zupełnie nie obchodzi. Też pisałem wcześniej - jak kto lubi.

Dla mnie to w ogóle paradne jeśli strefami autografów zajmują się handlarze. Na pewno zadbają o to by wrysów było  jak najwięcej. Zwłaszcza na kartach luzem :-)




Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #438 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 11:13:13 »
Bardzo ciezko, czemu mialoby byc ograniczenie jeden czlowoek, jeden los? Kazdy moze kupic sobie ile chce losow, czy jak kto woli, biletow wstepu, wiec szanse sa rowne. Komu bardziej zalezy i kto chce wiecej zaplacic ten ma proporcjonalnie wieksze szanse na wrys.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Lewaczek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #439 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 11:23:44 »
Bardzo ciezko, czemu mialoby byc ograniczenie jeden czlowoek, jeden los? Kazdy moze kupic sobie ile chce losow, czy jak kto woli, biletow wstepu, wiec szanse sa rowne. Komu bardziej zalezy i kto chce wiecej zaplacic ten ma proporcjonalnie wieksze szanse na wrys.
No właśnie, to są bilety wstępu z dodanym numerkiem do losowania. W jakimś idealnym świecie, jeśli przychodzi do mnie jedna osoba i chce piętnaście wejściówek, to ja się w pierwszej kolejności pytam gdzie jest jego czternastu towarzyszy? Ale WCC już wielokrotnie pokazywało ich ciąg na pieniądz, więc mnie nie dziwi takie podejście.

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #440 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 11:32:49 »
[...] Ale WCC już wielokrotnie pokazywało ich ciąg na pieniądz, więc mnie nie dziwi takie podejście.
Stąd te moje słowa o Januszach
Bardzo ciezko, czemu mialoby byc ograniczenie jeden czlowoek, jeden los? Kazdy moze kupic sobie ile chce losow, czy jak kto woli, biletow wstepu, wiec szanse sa rowne. Komu bardziej zalezy i kto chce wiecej zaplacic ten ma proporcjonalnie wieksze szanse na wrys.
Gdyż marzę o równości przynajmniej na takim spędzie - podobno - fanów komiksu.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline isteklistek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #441 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 11:34:10 »
Były kolejki, teraz są losy, ale z opcją, że można zwiększyć swoje szczęście kupując kilka. Jak już przejdzie opcja losów i nie będzie darmowych kolejek to tę opcję też trzeba będzie udoskonalić i wprowadzi się losy VIP, albo losy mistrzowskie, które od koloru będą uzależnione ceną - brąz, srebro, złoto....i tak gdy pojawi się złoty los to ma on pierwszeństwo w wyciąganiu po zakręceniu kołem, a później idą inne kolory, aż do zwykłych szarych za bilety, o ile starczy czasu.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #442 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 11:41:19 »
Stąd te moje słowa o JanuszachGdyż marzę o równości przynajmniej na takim spędzie - podobno - fanów komiksu.
Ja tez marze, dlatego wrysy nie moga byc platne bo kogos moze byc nie stac i nie ma rownosci wtedy.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Czerwiec 2019, 12:12:38 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #443 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 12:11:31 »
Ja tez marze, dlategp wrysy nie koga byc platne bo kogos moze nie stac i nie ma rownosci wtedy.
To tym bardziej WCC to samo zło. 70 zeta za wejście  i brak możliwości wielokrotnego przekraczania bram tego raju.
Wrysy to nałóg, a na nałóg to akurat każdego stać.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #444 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 21:16:58 »
To tym bardziej WCC to samo zło. 70 zeta za wejście  i brak możliwości wielokrotnego przekraczania bram tego raju.
Wrysy to nałóg, a na nałóg to akurat każdego stać.
Ale ty piszesz bzdury, aż ręce opadają.
Czytając twoje komentarze to mam wrażenie, że albo celowo kogoś atakujesz, albo jesteś z jakiejś konkurencyjnej imprezy i założyłeś sobie aby tylko ośmieszać Warsaw ComicCon.
Zatem Ci podsumuję ja ja to widzę:
Zapłaciłem za karnet oraz parking. Doliczyłem do tego paliwo.
Otrzymałem:
- 2 wrysy od Romana Surżenko
- 4 autografy od Grzegorza Rosińskiego
- 2 wrysy od Krzysztofa Wyrzykowskiego
- 1 wrys od Piotra Bednarczyka
- 2 wrysy od Marka Baranowskiego
- 1 wrys od Moniki Laprus-Wierzejskiej
- 1 wrys od Sławomira Kiełbusa
- 1 wrys od Jacka Skrzydlewskiego
- 1 wrys od Andrzeja Nowakowskiego
- 1 wrys od Mietka Fijała
- 1 rysunek od Nikodema Cabały
- 1 rysunek od Adama Kmiołka
A do tego wszystkiego zakupiłem sobie dwa Blanki od Lee Townsenda i Lee Bradleya.

Dla mnie za te koszta to kolekcjonerska miazga. Tego typu imprezy, z takimi gośćmi mogą odbywać się co 2-3 miesiące i niezależnie od tego, w której części Polski będą - na bank się na nich pojawię.

Zapomniałem dodać także że bohaterem tego wszystkiego był Roman Surżenko. Robił dedykacje wszystkim ludziom, którzy stali w kolejce. Szedł na przerwę i wracał np po 2 godzinach aby dalej rysować kilkadziesiąt wrysów.
Po prostu szacun.




Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #445 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 21:40:52 »
Poczytaj na FB komentarze, tam to jest dopiero opis profesjonalizmu organizatorów. Kurde, konkurencja opłaciła tyle osób żeby teraz bruździły w mediach społecznościowych.

A wiesz co to jest sarkazm? To tak a'propos mojego postu, który zacytowałeś.

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #446 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 21:53:39 »
Aż musiałem sprawdzić kto jest Lee Bradley. Na te ComicCony to zawsze takie "gwiazdy" są zapraszane?

Offline Lewaczek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #447 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 21:58:29 »
Na Facebookowym "Komiksy bez granic" jest srogi post o organizacji WCC. Brzmi... strasznie. Widziałem też że Image Comics Journal udostępniło co ciekawsze komentarze. Więc jak nie jesteście w grupie to tam też jest część.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #448 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 22:14:23 »
Na Facebookowym "Komiksy bez granic" jest srogi post o organizacji WCC. Brzmi... strasznie. Widziałem też że Image Comics Journal udostępniło co ciekawsze komentarze. Więc jak nie jesteście w grupie to tam też jest część.
To są pociski z tego co widzę na organizatorów WCC, strefa komiksu to chyba inna bajka. Co do WCC to się zbytnio nie wypowiem, bo siedziałem na strefie ciągle. Jedyne co mnie podk**** na maksa to fakt, że płace 60zł za wjazd i nie mogę wrócić do samochodu po komiks, albo by kupiony na WCC komiks odstawić. O reszcie nie mam pojęcia. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #449 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 22:25:39 »
Ja na Warsaw Comic Con przyjechałem tylko dla komiksów.
Reszta mnie nie interesowała.
Dlatego oceniam przez pryzmat swoich oczekiwań - a dla mnie strefa komiksu była super.
To tak samo jakbym pojechał na targi książki dla określonych autorów, otrzymałbym wszystko co chciałem i narzekał że kącik dla dzieciaków był kiepsko zrobiony.