Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 193341 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #420 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 20:25:46 »
Czyli dla zmotoryzowanych to 90 zeta żeby wejść do strefy z autografami. Nieźle.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #421 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 20:53:22 »
w piątek parking przed samym wejściem był za free

Offline NuoLab

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #422 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 21:56:50 »
To co prawda nie impreza komiksowa, ale Grzegorz Rosiński widnieje na liście gości Dni Fantastyki we Wrocławiu mających się odbyć w dniach 5-7 lipca. Szczegółów brak.
https://dnifantastyki.pl/

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #423 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 22:18:57 »
To datego:
'Galeria Tymczasem – komiks i ilustracja przygotowuje wystawę twórczości Grzegorza Rosińskiego. Jej otwarcie nastąpi podczas festiwalu Dni Fantastyki, który w dniach 5-7 lipca odbędzie się w Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu. Spotkanie z Grzegorzem Rosińskim jest zaplanowane na 6 lipca. Kuratorem wystawy „Rosiński fantastyczny” jest Piotr Rosiński. Koordynacją wydarzenia zajmuje się Agnieszka Jamroszczak. Galeria będzie gościła ekspozycję do 15 września.'

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #424 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 23:17:31 »
@Szekak-"nie dalo sie wyjsc z imprezy do samochodu zostawic komiksy" - a to jakieś niesympatyczne novum...dotąd tak nie było. Czyli koniec z wycieczkami do Maca i na stację benzynową?
Hmmm...a na szluga przynajmniej wypuszczali?
,, - Eeeeech.''

Midar

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #425 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 23:52:07 »
Jak wyszedłeś musiałeś kupić jeszcze raz bilet.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #426 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 00:57:59 »
No to się porobiło.
Obłęd jakiś.
To wymaga wejścia grupowego i zostawienia jednego z członków grupy , żeby pilnował gratów. Bo jakoś nie wyobrażam sobie noszenia wszystkiego przy sobie podczas chodzenia po stoiskach chociażby. Komiksy to jeszcze, ale w poprzednich latach kupowałem tam z rodziną najróżniejsze rzeczy i nie wyobrażam sobie tachania tego cały czas ze sobą, a i w szatni bym przecież nie zostawił.
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Czerwiec 2019, 01:01:04 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #427 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 08:35:48 »
do trzydniowych są opaski na nadgarstek umożona wychodzić i wracać.

Offline Boro

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #428 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 00:28:23 »
Byłem tylko w sobote i miałem bilet tylko na sobotę, niestety jak chciałem wyjść zostawić zakupy do auta poinformowano mnie, że jest to bilet jednorazowy i nie wejdę z powrotem. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, zawsze zakładano mi opaskę na rękę lub robiono pieczątkę i nigdy nie było problemu z ponownym wejściem. Byłem z dzieckiem, więc wyjście i ponowne wejście to byłby dla mnie dodatkowy koszt 120 zł, więc odpuściłem i cały dzień łaziłem z torbami.
Jednak plusów było więcej i sam wyjazd bardzo udany.
Strefa komiksu bardzo fajna, świetni twórcy i super możliwość podejrzeć ich przy rysowaniu, podejść, zamienić kilka słów. Tutaj brawa dla organizatorów za obsadę.
Losowanie nie podobało mi sie, ale tutaj nie będę obiektywny, bo nie zostałem wylosowany :) Mam mieszane uczucia, a to z tego faktu, że ludzie kupowali po 10, 15 losów, aby zwiększyć sobie szanse (każdy za 10 zł). Sprawiedliwość skończyła się więc na tym, że większe szanse miał ten, kto wyłożył więcej kasy. Ja osobiście takich losowań nie zamierzam dodatkowo sponsorować (chociaż miałem chwile zawahania, czy aby trochę nie dokupić, to jednak dość szybko mi przeszło).
Ale pal licho losowanie, oprócz Pana Rosińskiego byli inni fantastyczni goście. Poniżej kilka rzeczy z rozmów, które udało mi się zapamiętać (mam nadzieję, że nic nie przeinaczę :) ):
- Sławomir Zajączkowski i Krzysztof Wyrzykowski: będzie impreza komiksowa w Kielcach, gościem będzie Jerzy Ozga, który w Kielcach mieszka, na imprezy nie jeździ, więc dlatego impreza musi przyjechac do niego :)
- Magdalena Kania i Maciek Kur: prezentowali próbki serii dla dzieci Delisie (http://dollicious.meagolicious.com/) i Emilka Sza. Serie robione trochę na wzór francuskich Sisters, czy Studio Tańca (jedno- lub kilkustronicowe gagi), każdy kto podszedł dostawał teczkę z gumką, dwa wydruki ze skeczami (na jednym kadrze mały "crossover" z Sisters!), oraz mega rysunek z jedną z dziewczynek - córka była zachwycona, rysunek leci w ramkę i na ścianę,
- Adam Kmiołek: nowy Biały Orzeł we wrześniu (o ile dobrze zapamiętałem), kolejnych wydań zbiorczych nie przewidują, pozostają przy zeszytówkach. Dodatkowo tworzy nowe serie na zlecenie: chyba westerm i coś o zombie, nie zdążyłem dopytać o szczegóły, bo inni zaczęli zagadywać,
- Monika Laprus-Wierzejska: nie będzie ciągu dalszego jej tytułu Exist w magazynie "Komiks i my", za to są plany na wydanie całości w albumie, bardzo by chciała jeszcze w tym roku (bardzo miła, ciepła osoba).
Mam też nowego rysownika, którego rzeczy kupię od razu jak wyjdą: Marek Baranowski, komiksowe nazwisko i niesamowita moc w ręku.
Dość przykry wydał mi się fakt, że pomimo sporej ilości extra twórców dla dzieci (M.Fijał, P.Bednarczyk, S. Kiełbus, M.Kania, M. Kur) samych dzieci za wiele nie widziałem i kolejek przy nich dużych niestety nie było. Wydaje się, że jednak WCC to za droga impreza na rodzinne wyjście z dziećmi (nie było biletów ulgowych, ja za córę płaciłem jak za siebie - po 60 zł)
Reszta WCC mega głośna i zatłoczona, ale że bardzo lubię cosplaye więc też chętnie tam pochodziłem, gdyż przebierańców była cała masa. Wydawało mi się, że kolejka do Pana Rosińskiego jest długa, ale jak zobaczyłem kolejki do aktorów serialowych to zmieniłem zdanie - dłuższe były chyba tylko do damskiej toalety :)

edit:
I smutne info ze stoiska wydawnictwa Kurc: nowy Storm najprawodpodobniej dopiero na Łódź. :(
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Czerwiec 2019, 00:42:23 wysłana przez Boro »

Offline misiokles

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #429 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 00:48:49 »

- Adam Kmiołek: nowy Biały Orzeł we wrześniu (o ile dobrze zapamiętałem), kolejnych wydań zbiorczych nie przewidują, pozostają przy zeszytówkach.

Podobają mi się tak jasne deklaracje. Sprawa jest jasna dla mnie jako czytelnika, który nie musi sobie pluć w brodę że musi kupować to samo 'dwa razy'.

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #430 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 07:28:47 »
[...]Mam mieszane uczucia, a to z tego faktu, że ludzie kupowali po 10, 15 losów, aby zwiększyć sobie szanse (każdy za 10 zł). [...]
Impreza z cyklu: Janusz dla Janusza.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #431 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 07:46:37 »
Wyjasnij czemu Januszostwem nie jest czatowanie w kolejce calej nocy lub placenie za wrys, a jest nim kupienie kuponow do losowania by wrys dostac.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #432 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 08:09:46 »
Jak czytam te wszystkie kocopały jakie organizatorzy fundują odwiedzającym (bilet na konwent, bilet do strefy komiksu, bilet do strefy autografów, bilet do losowania, bilet do sracza, bilet do biletu...) to doceniam Pyrkon i jego jasne, proste, wychodzące naprzeciw konwentowiczom zasady. Niedługo każą płacić sobie by w ogóle rozmawiać w sieci o tym CC. Masakra.
Tak jest nie tylko na konwentach amerykańskich, ale też np. na czeskich. Nasze polskie konwenty WCIĄŻ są mało komercyjne i to jest fajne (poza tym wciąż jest sporo małych/średnich, np. Opolcon, DF). Jednak w erze późnego kapitalizmu wszystko zmierza ku ujednoliceniu na wzór korporacyjny. Myślę, że za ok. dekadę na naszych głównych konwentach też będą płatne strefy itp. i będzie u nas jak w Ameryce. :)

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #433 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 09:13:35 »
Wyjasnij czemu Januszostwem nie jest czatowanie w kolejce calej nocy lub placenie za wrys, a jest nim kupienie kuponow do losowania by wrys dostac.
Może tym, że uważam że losowanie na tego  imprezach powinno się opierać na równych szansach - jeden człowiek=jeden los.
A od kiedy to płacenie za wrys jest januszowaniem?
A stanie nocą to już jak kto lubi. Zwłaszcza jeśli stoi żeby dostać siódmy wrys od tego samego rysownika.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #434 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 09:24:05 »
No właśnie ja cię prosze, byś wytłumacyzł dlaczego płacenie za wrys nie jest januszostwem, a kupowanie losów na wygranie wrysu już jest? I z tym staniem to jest w końcu januszostwo czy nie? I czemu miałoby być ograniczenie jednego losu do osoby? Komuś zależy bardziej to kupuje więcej, proste.

Też bym wolał by nie było losowania tylko za wrys się płaciło, ale pewnie osoby które kupiły jeden los i wygrały mają inne zdanie.
Piękno jest w oczach patrzącego.