Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191283 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline pMk_91

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #375 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 10:59:37 »
Dzień dobry.
Każda krytyka ma swoje granice. Tu w kilku przypadkach wykroczyła drastycznie po za normy dobrego wychowania. Czy wiecie drodzy Państwo jak zachowujecie się w kolejkach? Jak nagminne są próby przekupstwa, oszustwa? Może zapytajmy organizatorów stref autografów z Łodzi, Krakowa, Gdańska, Poznania, Warszawy ile  zorganizowanie strefy autografów wymaga wysiłku fizycznego?. Ile potrzeba czasu na przygotowanie, ile jest przy tym stresu? Ile czasu to kosztuje? Czy wiecie moi drodzy, że obsługa strefy bierze urlop przed-na czas-po festiwalu. Wiecie Państwo, że praca organizatora strefy autografów to wolontariat?. Może zapytajcie Krzysztofa jak to wygląda?. Ja też prowadziłem strefy autografów i wiem z czym to sie je. Pomyślcie zanim wylejecie wiadro hejtu. Comicon ma to do siebie, że można na niego nie jechać, nie brać rysografów - tak jak na każdy inny Festiwal. Pozdrawiam.

Standardowo, jeśli napiszę coś złego musi pojawić się "nie podoba się to, nie jedź".. Albo akceptujemy wszystko jak jest albo foch :P

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #376 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:03:22 »
Ciężka praca i wolontariat usprawiedliwieniem na opisane wcześniej  nierespektowanie przez organizatorów własnego regulaminu na KW?

Śmiała teza.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Arion Flux

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #377 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:06:18 »
Jak dla mnie z powyższej dyskusji pomiędzy Midarem a Krzysztofem płynie na pewno jeden doniosły i niezaprzeczalny wniosek:

Panowie, na każdą imprezę komiksową należy przyjść okablowanym, z włączonym nagrywaniem rozmów dla celów dowodowych.

(Jeszcze mała uwaga techniczna: Gdy spotykamy na imprezie kolegę z komiksowa lub organizatora/wydawce/sprzedawce, z którym chcemy porozmawiać, należy zachowywać dystans co najmniej 2 metrów celem uniknięcia sprzężeń, które mogą nie tylko wpłynąć negatywnie na jakość nagrania, ale nawet być przyczyną zniszczenia sprzętu nagrywającego i, co za tym idzie, możliwości naszego dalszego uczestnictwa w imprezie.)

Viva Comicony!!!

EDIT: Aha, jeszcze jeden bardzo ważny wniosek: Broń Boże nie podejmujemy dyskusji z osobami z dziećmi na ręku lub nawet obok!!!

Offline Boro

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #378 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:08:53 »
Jak nagminne są próby przekupstwa, oszustwa?
Bardzo chętnie bym poznał jakieś liczby zamiast ogólników, najlepiej dotyczące ostatnich festiwali w Łodzi.

Może zapytajmy organizatorów stref autografów z Łodzi, Krakowa, Gdańska, Poznania, Warszawy ile  zorganizowanie strefy autografów wymaga wysiłku fizycznego?. Ile potrzeba czasu na przygotowanie, ile jest przy tym stresu? Ile czasu to kosztuje? Czy wiecie moi drodzy, że obsługa strefy bierze urlop przed-na czas-po festiwalu. Wiecie Państwo, że praca organizatora strefy autografów to wolontariat?.
Wcześniej koledzy pisali, że obsługa na KW jako pierwsza podstawiała kartki pod autografy. Nie oszukujmy się, obsługa robi swoje aby mieć pewność otrzymania ładnych rysunków (przynajmniej mną by to kierowało, gdybym zgłaszał się do obsługi), więc coś z tego wynoszą. I nie mówię, że to źle. Bardzo niefajnie było to rozegrane na KW, kiedy zabierali czas przeznaczony dla odwiedzających fanów, jednak absolutnie jestem zdania, że za swoją robotę, jeśli nie pieniądze, to powinni mieć możliwość dostania pięknych pamiątek poza oficjalnym programem.
Dla mnie ostatnie festiwale w Łodzi były OK i tutaj szczerze trzeba Krzysztofowi przyznać, bo obsługa robiła naprawdę spoko robotę.

Offline Krzysztof

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #379 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:19:09 »
Nadal czekam na propozycje ustalenia regulaminu autografów dla fanów, którzy z tego forum tak tłumnie przyjeżdżają po autografy i nie ma żadnej oferty rozwiązań - poza jedną.
Jeśli zależy Wam na fajnych rozwiązaniach lub macie fajne pomysły to nauczcie się, że festiwale też organizują ludzie, którzy w natłoku pracy zgadzają się na odgórne propozycje. Jednak przy otrzymaniu fajnych pomysłów - oczywistym jest,  że także je rozważą. Pod warunkiem ze są to rozwiązania a nie personalne zagrywki obrażające danego człowieka oraz jego rodzinę.

Offline Boro

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #380 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:25:52 »
Nadal czekam na propozycje ustalenia regulaminu autografów dla fanów, którzy z tego forum tak tłumnie przyjeżdżają po autografy i nie ma żadnej oferty rozwiązań - poza jedną.
Żeby nie było nieporozumień. Ja za najuczciwsze rozwiązanie uważam to aktualne z Łodzi - 5 numerków na dzień do gości. I tutaj bym nic nie zmieniał ! Stąd ja nie dziwię się, że propozycji jest mało i nie spodziewam się, by było ich dużo więcej.
Moja propozycja dotyczyła tylko sytuacji, kiedy już robimy to losowanie, bo "nie jest to impreza komiksowa i ludzie nie wiedzą, że do autografów stoi się w kolejkach". Chodzi mi tylko o fakt, aby nie wyciągać nagminnie kasy od ludzi, którzy i tak rysunku nie dostaną.

Midar

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #381 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:28:02 »
Boro, Twoja propozycja jest uczciwym i dobrym rozwiązaniem. Popieram taki wariant.  Nie wiem tylko, czy już nie jest za mało czasu dla organizatora na zmiany. Trzymam kciuki. Niestety, większość osób na temat pomysłów może wypowiedzieć się pewnie dopiero po południu.

Midar

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #382 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:32:10 »
Żeby nie było nieporozumień. Ja za najuczciwsze rozwiązanie uważam to aktualne z Łodzi - 5 numerków na dzień do gości. I tutaj bym nic nie zmieniał ! Stąd ja nie dziwię się, że propozycji jest mało i nie spodziewam się, by było ich dużo więcej.
Moja propozycja dotyczyła tylko sytuacji, kiedy już robimy to losowanie, bo "nie jest to impreza komiksowa i ludzie nie wiedzą, że do autografów stoi się w kolejkach". Chodzi mi tylko o fakt, aby nie wyciągać nagminnie kasy od ludzi, którzy i tak rysunku nie dostaną.
Boro, 5 numerków? Raczej 50, z czego pierwszych 10-15 dostaje rysunek, a pozostali autograf.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 11:33:51 wysłana przez Midar »

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #383 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:35:22 »
Dzień dobry.
Każda krytyka ma swoje granice. Tu w kilku przypadkach wykroczyła drastycznie po za normy dobrego wychowania. Czy wiecie drodzy Państwo jak zachowujecie się w kolejkach? Jak nagminne są próby przekupstwa, oszustwa? Może zapytajmy organizatorów stref autografów z Łodzi, Krakowa, Gdańska, Poznania, Warszawy ile  zorganizowanie strefy autografów wymaga wysiłku fizycznego?. Ile potrzeba czasu na przygotowanie, ile jest przy tym stresu? Ile czasu to kosztuje? Czy wiecie moi drodzy, że obsługa strefy bierze urlop przed-na czas-po festiwalu. Wiecie Państwo, że praca organizatora strefy autografów to wolontariat?. Może zapytajcie Krzysztofa jak to wygląda?. Ja też prowadziłem strefy autografów i wiem z czym to sie je. Pomyślcie zanim wylejecie wiadro hejtu. Comicon ma to do siebie, że można na niego nie jechać, nie brać rysografów - tak jak na każdy inny Festiwal. Pozdrawiam.



Co do ciężkiej pracy to zgodzę się w pełni, bo na pewno taki wolontariat nie jest lekki. To ze osoby osoby od organizatora powinny dostawać - np autografy za swoją prace tez jestem za. Ale to coś powinno się odbywać poza oczyma czekających w kolejce osób. Bo to denerwuje i niepotrzebnie podgrzewa atmosferę.

Personalne wycieczki są przejawem burakostwa i problemów osób którzy je robią.
Kiedyś uczestniczyłem w jednym z forum dotyczących książek i przestałem się tam udzielać, jak grupa osób zaczęła zespołowo najeżdżać na każdego kto nie zgadzał z jednym z jej członków. Nie popełniajmy tak samo głupich błędów, bo takie zachowania zniechęcają wiele osób do uczestnictwa w dyskusjach.

Co do Comic Conu : a nie możecie zaproponować organizatorom, aby to ten bilet dodatkowych 10 zł do autografów upoważniał do losowania dla Surżenko i Rosińskiego?  Tak aby te losowania były bez dopłat?
Może to niemożliwe , ale warto spróbować.





Offline Boro

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #384 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:36:31 »
Boro, 5 numerków? Raczej 50, z czego pierwszych 10-15 dostaje rysunek, a pozostali autograf.
Chodzi mi o to, że każdy czekający dostaje 5 numerków do różnych gości-artystów ;)

Midar

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #385 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:38:41 »
Chodzi mi o to, że każdy czekający dostaje 5 numerków do różnych gości-artystów ;)
Tak podejrzewałem 😀.

Offline Tjall

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #386 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 11:53:11 »
O czym wy piszecie? Nie przypominam sobię, żeby Krzysztof kiedykolwiek złamał regulamin kolejki.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #387 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 12:03:19 »
Nie mam na myśli Pana Krzysztofa, bo chyba nie on zajmował się strefą na komiksowej Warszawie, tylko takiego chłopaka blond i chyba organizatora z Krakowa w piątek i tych co byli w sobotę.
Przepraszam źle się wyraziłem.
Po prostu w tym roku bezczelnie dawali przed wszystkimi kartki i mówili ze oni mogą.
Opisałem to kilka postów wcześniej.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #388 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 12:10:13 »
  Wiecie Państwo, że praca organizatora strefy autografów to wolontariat?. Może zapytajcie Krzysztofa jak to wygląda?. Ja też prowadziłem strefy autografów i wiem z czym to sie je.

No dobrze- jak wygląda taka praca?
To w końcu wolontariat czy zysk w postaci wrysów, które przecież można odsprzedać?
,, - Eeeeech.''

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #389 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 12:17:38 »
Dzień dobry.
Każda krytyka ma swoje granice. Tu w kilku przypadkach wykroczyła drastycznie po za normy dobrego wychowania. Czy wiecie drodzy Państwo jak zachowujecie się w kolejkach? Jak nagminne są próby przekupstwa, oszustwa? Może zapytajmy organizatorów stref autografów z Łodzi, Krakowa, Gdańska, Poznania, Warszawy ile  zorganizowanie strefy autografów wymaga wysiłku fizycznego?. Ile potrzeba czasu na przygotowanie, ile jest przy tym stresu? Ile czasu to kosztuje? Czy wiecie moi drodzy, że obsługa strefy bierze urlop przed-na czas-po festiwalu. Wiecie Państwo, że praca organizatora strefy autografów to wolontariat?. Może zapytajcie Krzysztofa jak to wygląda?. Ja też prowadziłem strefy autografów i wiem z czym to sie je. Pomyślcie zanim wylejecie wiadro hejtu. Comicon ma to do siebie, że można na niego nie jechać, nie brać rysografów - tak jak na każdy inny Festiwal. Pozdrawiam.

Chcecie powiedzieć, że Comic Con, który jest imprezą komercyjną i ktoś na nim zarabia spore pieniądze (bo to nie jest konwent od fanów dla fanów jak DF-y czy nawet Pyrkon) opiera się na darmowej pracy wolontariuszy? Mają chociaż darmowe wejście?  ;D ;D ;D