Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191351 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Midar

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #315 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 20:02:45 »
Przepraszam, ale jak to wylosował?
Witaj, na Forum. Ale skoro już tu trafiłeś, to zadaj sobie trud przeczytania chociaż kilku postów wstecz, to zrozumiesz w czym rzecz.

Offline Arku

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #316 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 20:34:56 »
Cześć. Zadałem sobie trud i nie rozumiem. Zadałem sobie nawet trud i sprawdziłem sobie na stronach Ministerstwa Finansów i nikt nie zgłosił loterii w dniach 31.VI-2VII w Nadarzynie w myśl ustawy z 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych i Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 24.2.2017 w sprawie kontroli celno- skarbowej wykonywanej w zakresie urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Zgłoszenie/decyzja jest informacją jawną. Wybieram się z dziećmi i chciabym wiedzieć czy np. osoby niepełnoletnie mogą wziąść udział w loterii?

Offline death_bird

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #317 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 20:44:12 »
Płatne autografy - widzę, że powoli robi się targowisko próżności, wygody i lenistwa, i hołdowania temu, że wszystko można kupić za pieniądze. Niedługo, do autorów, twórców komiksowych będziemy podchodzić jak do lekarzy. Najlepiej prywatnie i jak najwięcej kasy w łapę. Tak jak pisali niektórzy poprzednicy, twórcy mają przyjazd, nocleg zapewniony i opłacony. Podpisywanie i robienie wrysów jest w ramach promocji danego autora i to od autora zależy, ile tych wrysów wykona. Jest wyznaczony czas 1-2 godziny, w tym czasie może zrobić np 10-20 wrysów a reszcie dać tylko autografy. Czy np. uznany i ceniony na całym świecie twórca komiksowy, mieszkający w willi  nad Oceanem Spokojnym będzie szczęśliwszy, że zrobił 20 wrysów po 200 zł.

Ale tutaj nie chodzi o rysownika. Tutaj chodzi o tego kto chciałby ten wrys otrzymać/kupić.
Mowa jest o samej przyjemności czekania pół nocy w kolejce celem otrzymania numerka. Ok. Ale to jest sport dla tych, którym na takie rzeczy np. zdrowie pozwala. A jeżeli ktoś nie może? To jak? Wrysy tylko dla orłów?
No i temat "inwestycji". Jeżeli jest się z innego miasta to trzeba dojechać. Być może nocleg (niekoniecznie w kolejce). I wszystko to dla potencjalnej szansy uzyskania owego wymarzonego wrysu. Sorry, ale nie każdy ma naturę hazardzisty. Przepraszam bardzo, ale co jest złego w tym, że jadąc np. do W-wy - bo akurat tam jeden jedyny raz np. Conner&Palmiotti będą się podpisywać a mnie akurat zamarzyła się oryginalna facjata HQ na komiksie - inwestując dwa dni i kilka stów chciałbym mieć pewność, że otrzymam to na czym mi zależy? Jeżeli ktoś ma naturę hazardzisty i trapera to proszę bardzo: jedziecie w ciemno, przepędzacie noc pod halą w sympatycznej atmosferze a później ten dreszczyk emocji czy się uda czy się nie uda.
Nie zabraniam.
Skąd zatem idea żeby zabronić komuś innemu załatwienia sprawy w inny sposób? A ci, którzy mają dzieci? Też mają grać w festiwalową ruletkę? Po co? Dla idei? Jedziesz z dzieckiem żeby mogło spotkać i dostać rysunek od np. Bedu, a tu nici, bo tylko opcja hazardowa? Volenti non fit iniuria. Ktoś chce zapłacić za pewność to w imię czego chcecie mu tego zabraniać?

Wybieram się z dziećmi i chciabym wiedzieć czy np. osoby niepełnoletnie mogą wziąść udział w loterii?

Dokładnie.  8)
Witamy na Forum. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #318 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 20:47:07 »
A Ty myślisz że jak będą płatne to ot tak sobie staniesz w kolejce i dostaniesz?  ;D Że nagle ubędzie chętnych?

Offline death_bird

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #319 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 20:51:19 »
Myślę, że to żaden problem wcześniej zorganizować zapisy na płatny wrys. :)
Rysownik ustala sobie limit (albo i brak limitu) chętnych i możesz się zarejestrować via internety. Nie ma limitu? Wszyscy się cieszą. Jest limit i nie udało się? Trudno. Ale przynajmniej nie tracisz czasu i pieniędzy na wyjazd w sytuacji gdy wiesz, że to co Cię interesuje stało się niedostępne w tej wersji, która Cię interesuje.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Arku

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #320 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 20:52:41 »
Dokładnie.  8)
Witamy na Forum. ;)

"Zdobądź wrys Grzegorza Rosińskiego Na Nielegalu" ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #321 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 20:57:39 »
Myślę, że to żaden problem wcześniej zorganizować zapisy na płatny wrys. :)
Rysownik ustala sobie limit (albo i brak limitu) chętnych i możesz się zarejestrować via internety. Nie ma limitu? Wszyscy się cieszą. Jest limit i nie udało się? Trudno. Ale przynajmniej nie tracisz czasu i pieniędzy na wyjazd w sytuacji gdy wiesz, że to co Cię interesuje stało się niedostępne w tej wersji, która Cię interesuje.

Zdajesz sobie sprawę z bezsensu tego co napisałeś? Komu to się będzie opłacało? Organizatorom? Artystom? Wydawcom? Organizator na to nie pójdzie, bo Szanowny Pan death_bird nie zapiszę się do autora y i oleje wyjazd. Wydawcy na to nie pójdą, bo chcą promować swoje albumy i właśnie obecnie starają się sami zapraszać scenarzystów i rysowników, aby dodać atrakcji i przyciągnąć uwagę. Panie, zejdź na Ziemię :)

Offline Lou

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #322 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:09:14 »
Opłaty ok 50 zł nie uleczą żadnych patologii, a wyższe mogą spowodować, że będzie to hobby dla zamożnych,

Jakby komiksy nie były już hobby dla zamożnych, z tymi kilkudziesięcioma premierami w miesiącu i średnią ceną 79 zł.  ::)

Itachi, patrzysz z punktu widzenia osoby "której się należy". Pracujesz w wydawnictwie? Nie? Ojej. Widzisz, ja pracowałam i wiem jak wyglądają umowy z autorami i stawiam się w pozycji osoby mogącej się na ten temat wypowiadać. A już na pewno wiedzącej więcej niż ty. Byłam na stoisku Gildii/WK i nie raz musiałam odganiać hieny, także te goniące zmęczonego autora tuż przed zamknięciem targów. I tak, widziałam ludzi przynoszących reklamówki komiksów. I tak, musiałam się mierzyć z wulgarnymi typami, którym powiedziałam jeden komiks, a im to wyraźnie nie pasowało. I tak, są "kolekcjonerzy" rzucający notes autorce pod nos i z fochem stwierdzający narysuj cokolwiek... Więc zluzuj poślady i przyjmij do wiadomości, że takie sytuacje mają miejsce i są żenujące. Dla autora trafiającego na takie akcje to nie jest nic przyjemnego. Dla wydawcy również. Czasem bariera językowa, czasem zwykła kultura czy nieśmiałość powodują, że dany twórca nie zareaguje odpowiednio wcześnie. A ludzie z tego korzystają.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline death_bird

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #323 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:17:13 »
Zdajesz sobie sprawę z bezsensu tego co napisałeś? Komu to się będzie opłacało? Organizatorom? Artystom? Wydawcom? Organizator na to nie pójdzie, bo Szanowny Pan death_bird nie zapiszę się do autora y i oleje wyjazd. Wydawcy na to nie pójdą, bo chcą promować swoje albumy i właśnie obecnie starają się sami zapraszać scenarzystów i rysowników, aby dodać atrakcji i przyciągnąć uwagę. Panie, zejdź na Ziemię :)

Przecież nic się nie zmieni. Prawdziwi komiksiarze nadal tam będą w kolejkach po numerki/rysunki/autografy. Po prostu pojawi się dodatkowa płatna sesja dla lebieg. ;) A jaki prawdziwy komiksiarz chce uchodzić w środowisku za lebiegę? Każdy chce być poważanym weteranem konwentowym. ;) Jak przy okazji wizyt gwiazd muzyki wszelakiej sprzedaje się wejściówki z ekstra bonusami to te tańsze bez dodatkowych atrakcji przestają się sprzedawać?

"Zdobądź wrys Grzegorza Rosińskiego Na Nielegalu" ;)

Taka historia:
Jedynym posiadanym przeze mnie wrysem jest ten od G. Rosińskiego, zdobyty na nielegalu, z miejsca w którym nie powinno mnie być. :) A żeby było weselej to otrzymałem go troszkę wbrew sobie, bo zdając sobie sprawę z faktu przebywania w miejscu gdzie teoretycznie mnie być nie powinno stanąłem sobie grzecznie jako ostatni w kolejce a w momencie gdy przyszła moja kolej powiedziałem wręcz, że nie chcę Mistrza o rysunek męczyć i że będę kontent z samego podpisu. W efekcie załapałem się na śliczny profil Kriss. Kasy nikt ode mnie nie żądał. ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Maj 2019, 21:19:22 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #324 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:20:58 »
Piękna opowieść.
Ja w podobny sposób dostałem wrys od Moebiusa, do dziś się zastanawiam jakim głupim fartem się to odbyło.  :D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline death_bird

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #325 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:26:25 »
Czasami los się do nas uśmiecha. Żeby zaś było weselej: nie miałem bladego pojęcia, że tego dnia Rosiński tam będzie. Fuks nad fuksami.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline nocny

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #326 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:29:02 »
Przepraszam, ale jak to wylosował?

Z regulaminu autografów na Comic Conie:

1. Do autorów: Romana Surżenko oraz do Grzegorza Rosińskiego obowiązuje losowanie do
dedykacji imiennych.
2. Do losowania upoważnia zakup komiksu lub komiksów na Multistoisku komiksowym
prowadzonym przez Planetę Komiksów za minimum 40 zł.
3. Przy zakupie, kupujący otrzymuje jeden kupon, upoważniający do wzięcia udziału w
losowaniu dedykacji do jednego z wyżej wymienionych autorów.
4. Godziny losowania uwzględnione zostaną w harmonogramie.
5. Wylosowane osoby otrzymują pierwszeństwo, podczas sesji autografów do danego
rysownika.
6. Pozostałe osoby, które nie brały udziału w losowaniu lub nie wygrały, mogą otrzymać od
danego autora autograf, zgodnie z regulaminem strefy autografów.
7. Każdego dnia trwania wydarzenia odbywają się osobne losowania.
8. Do wzięcia udziału w losowaniu upoważnia kupon otrzymany tylko w danym dniu losowania (
tj kupon otrzymany w piątek może brać udział tylko w piątkowym losowaniu).
9. Każdego dnia do danego autora losowanych jest 10 kuponów.

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #327 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:30:46 »
Czasami los się do nas uśmiecha. Żeby zaś było weselej: nie miałem bladego pojęcia, że tego dnia Rosiński tam będzie. Fuks nad fuksami.
He, he - ja wchodząc do sklepu z komiksami też nie miałem pojęcia, że w salce na górze kończy się właśnie spotkanie z twórcą. I chyba było nawet płatne.  ;D

@nocny
I ta loteria nie jest podobno zgłoszona w MF, żeby było weselej.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #328 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 21:35:31 »
Itachi, patrzysz z punktu widzenia osoby "której się należy". Pracujesz w wydawnictwie? Nie? Ojej. Widzisz, ja pracowałam i wiem jak wyglądają umowy z autorami i stawiam się w pozycji osoby mogącej się na ten temat wypowiadać. A już na pewno wiedzącej więcej niż ty. Byłam na stoisku Gildii/WK i nie raz musiałam odganiać hieny, także te goniące zmęczonego autora tuż przed zamknięciem targów. I tak, widziałam ludzi przynoszących reklamówki komiksów. I tak, musiałam się mierzyć z wulgarnymi typami, którym powiedziałam jeden komiks, a im to wyraźnie nie pasowało. I tak, są "kolekcjonerzy" rzucający notes autorce pod nos i z fochem stwierdzający narysuj cokolwiek... Więc zluzuj poślady i przyjmij do wiadomości, że takie sytuacje mają miejsce i są żenujące. Dla autora trafiającego na takie akcje to nie jest nic przyjemnego. Dla wydawcy również. Czasem bariera językowa, czasem zwykła kultura czy nieśmiałość powodują, że dany twórca nie zareaguje odpowiednio wcześnie. A ludzie z tego korzystają.

Nic mi się nie należy i przestań mi wmawiać co innego. Mam takie same szanse jak większość i nie podobają mi się takie stwierdzenia. Hieny to będziesz miała na okresie wakacyjnym w kinach, przy okazji premiery Króla Lwa. Ludzie są różni. Rolą organizatora jest zapewnić artystom swobodę i porządek. Jeśli tego nie potrafiłaś to może warto było wynająć Pana z Ochrony za 150 zł za te kilka godzin? Albo wezwać tą która zabezpiecza imprezę masową.

Okey, sam opisywałem zdarzenia jakich byłem świadkiem i mi się nie podobały. Znam je i znam pewne osoby, które zawsze kombinują. Ale nie wrzucaj wszystkich do jednego worka opisując wybiórczo pewne nieprzyjemne zdarzenia. Sam zabezpieczałem kilkadziesiąt imprez masowych i wiesz że to co się dzieje przy koncertach albo wydarzeniach sportowych, które kilkudziesięciokrotnie przebija to z czym (niestety) musiałaś mieć styczność? Nie unikniesz tego, że jednostka alfa będzie chciała złamać zasady, albo z założenia trafisz na chama, nie okazującego szacunku Tobie czy artyście.

Uważam iż nie ma co dramatyzować i prowadzić jakieś irracjonalnej krucjaty, tylko wyciągać wnioski i poprawiać warunki w strefach przeznaczonych dla autorów.

Offline Arku

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #329 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 22:03:17 »
Z regulaminu autografów na Comic Conie:

1. Do autorów: Romana Surżenko oraz do Grzegorza Rosińskiego obowiązuje losowanie do
dedykacji imiennych.
2. Do losowania upoważnia zakup komiksu lub komiksów na Multistoisku komiksowym
prowadzonym przez Planetę Komiksów za minimum 40 zł.
3. Przy zakupie, kupujący otrzymuje jeden kupon, upoważniający do wzięcia udziału w
losowaniu dedykacji do jednego z wyżej wymienionych autorów.
4. Godziny losowania uwzględnione zostaną w harmonogramie.
5. Wylosowane osoby otrzymują pierwszeństwo, podczas sesji autografów do danego
rysownika.
6. Pozostałe osoby, które nie brały udziału w losowaniu lub nie wygrały, mogą otrzymać od
danego autora autograf, zgodnie z regulaminem strefy autografów.
7. Każdego dnia trwania wydarzenia odbywają się osobne losowania.
8. Do wzięcia udziału w losowaniu upoważnia kupon otrzymany tylko w danym dniu losowania (
tj kupon otrzymany w piątek może brać udział tylko w piątkowym losowaniu).
9. Każdego dnia do danego autora losowanych jest 10 kuponów.
I w tym całym wielkim Warsaw Comic Con nikt nie dopilnował, żeby zgłosić loterię do organu właściwego Urzędu Skarbowego. Jako Poborca Skarbowy  już wiem jakie będą zmiany w regulaminie. :). Zainteresowanych zapraszam na priv :)