Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191219 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #270 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 19:33:17 »
marvano tez narzekał na strefę autografów - mówił ze jest niewygodny stolik, krzesło i gowniane oświetlenie. pod tym względem najlepiej chyba było zorganizowane stanowisko na wcc.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #271 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 19:44:31 »
W takim razie namawiam na obejrzenie kolekcji freshmakera w dziale Nasze kolekcje komiksowe, gdzie wrzucił  grafiki z tego festiwalu.
Oglądałem i zazdroszczę :)
W przyszłym roku tam jadę.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #272 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 19:45:28 »
Nie ma znaczenia jak było. Teraz Garuła z Polish Comic Art wprowadził zasady: płacisz za bilet na WCC, płacisz za wstęp do strefy autografów, płacisz kupując dowolny komiks za min. 40 PLN, dostajesz jeden numerek do losowania, np. do Rosińskiego. Jak chcesz autograf np. od Surżenki, to musisz kupić kolejny komiks za min. 40 PLN. Numerki do  artystów są następnie losowane, np. 10 pierwszych wylosowanych numerków dostanie rysunek od Rosińskiego, a pozostali autograf (choć może się okazać, że nie wszyscy jeśli będzie dużo osób). Biorąc  pod  uwagę, że Strefa Autografów jest w zasadzie coraz droższą i coraz bardziej zamkniętą dla szerokiego kręgu komiksiarzy prywatną imprezą Pana Garuły w ramach WCC, ja raczej odpuszczam.
Wybieram się do Łodzi, choć wczoraj usłyszałem, że takie same zasady planuje wprowadzić na MFKG. Na szczęście są jeszcze artyści przy stanowiskach wydawnictw.
Pytam sie czy duzo ludzi w kontekscie tego jaka jest szansa na wylosowanie takiego szczesliwego numerka. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Talvi

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #273 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 20:37:22 »
No jeśli ma być jak na CC, to nie będzie żadnych wrysów na stoiskach.

A ten powyższy wpis to jakiś absurd. "Każdy festiwal na świecie.." Jasne, a to że ludzie z domu tachają komiksy, a nie kupują na stoiskach żeby mieć wrys, to się dzieje w innej galaktyce.
W UK też się nie spotkałam z koniecznością zakupu albumu na stoisku i losowaniu ani nie słyszałam o takiej praktyce, więc ten "Każdy festiwal na świecie..." to przesada. Żeby była jasność: nie mam nic przeciwko płaceniu za wrysy, nie mam nic przeciwko temu, żeby po wrysy/autografy na stoisku wydawcy przychodzić z albumami wydanymi przez tegoż. Ale jakieś cyrki z zakupem albumów (które już pewnie mam, bo kupuję na bieżąco) i losowaniem zdecydowanie mi nie pasują, więc odpuszczam WCC i każda inną imprezę z takimi zasadami.

Offline roble

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #274 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 20:50:03 »
Pytam sie czy duzo ludzi w kontekscie tego jaka jest szansa na wylosowanie takiego szczesliwego numerka. ;)

Taka sama jak dostanie numerka 1- 20 w nadchodzącym wydaniu szninkla.. :)

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #275 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 21:29:36 »
No to już lepiej zagrać w Euro lotto.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #276 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 21:33:19 »
Jak dla mnie mogłyby być same opłaty za rysunki.
Ktoś komu zależy na danym artyście uzbierałby kasę i miał wymarzony wrys.
Na pewno ukróciłoby to jakiekolwiek spekulacje.
Oczywiście pod warunkiem rozsądnego skalkulowania ceny.
Na kilku imprezach widziałem jak rysownicy za rysunek A4 chcieli trzy razy tyle ile np kosztują ich plansze - a to już przesada.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #277 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 21:51:42 »
Nie ma to jak przejść ze skrajności w skrajność  :D

Offline isteklistek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #278 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 22:15:06 »
Skrajności się z czegoś biorą. Artyści raczej wiedzą, co się dzieje z ich pracami, że lądują zaraz po festiwalach na różnego rodzaju aukcjach za spore kwoty, a oni nic z tego nie mają. Zrobił się rynek może nie u nas, ale po festiwalach widziałem na allegro (dalej są) komiks z podpisem i rysunkiem Manary za 600zł, a 2 egzemplarze z samym podpisem po 400 zł. od tego samego sprzedawcy.


Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #279 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 22:18:20 »
Po każdej wizycie Rosińskiego pewien antykwariat wrzuca na allegro furę tytułów po kosmicznych cenach. I tak już od kilku lat.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #280 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 22:21:40 »
wystawiają podpisy manary po 400 pln ale chętnych nie ma

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #281 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 22:27:34 »
Skrajności się z czegoś biorą. Artyści raczej wiedzą, co się dzieje z ich pracami, że lądują zaraz po festiwalach na różnego rodzaju aukcjach za spore kwoty, a oni nic z tego nie mają. Zrobił się rynek może nie u nas, ale po festiwalach widziałem na allegro (dalej są) komiks z podpisem i rysunkiem Manary za 600zł, a 2 egzemplarze z samym podpisem po 400 zł. od tego samego sprzedawcy.

Po każdej wizycie Rosińskiego pewien antykwariat wrzuca na allegro furę tytułów po kosmicznych cenach. I tak już od kilku lat.

To teraz mi wyjaśnijcie jak mają taką tendencję zmienić płatne rysunki? Rok temu w kolejce po autografy stały osoby, którym ktoś inny zapłacił za "czuwanie". Sam z taką osobą piłem piwo, więc wiem z pierwszej ręki. Na kolejną nockę zaprosił do zabawy kolejnego znajomego. Teraz tylko wystarczy przenieść tę kwotę na wrysy i po problemie. Skoro tamci Panowie nie będą już musieli stać nockę lub dwie to kasa też będzie im się należała mniejsza. Kwestia druga, sami autorzy rysują kolejne naście rysunków poza strefą autografów, dla obsługi organizatorów itd itp.

Kwestia zaplanowania i wszystko można obejść.

Offline isteklistek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #282 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 22:29:31 »
Pewnie dlatego, że na rynku jest mnóstwo podpisanych jego rzeczy, a za takie pieniądze można kupić coś fajnego, tyle, że po niemiecku

https://www.ebay.fr/itm/CARAVAGGIO-1-2-VZA-ARTIST-EDITION-deutsch-MILO-MANARA-lim-222-signed-Artprint/163635400594?hash=item26196e0f92:g:xugAAOSw9N1ViaO7

I jak antykwariat zarabia na tym, to będzie dalej to robił, po kilka tytułów z wizyty...pewnie jakby chodziło tylko o kasę, to byłby w stanie zainwestować w kilka egzemplarzy, bo wie, że nie straci. Nie ma jak takich praktyk ukrócić, bo zawsze kogoś można za kilka złociszy zatrudnić do kolejki.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #283 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 23:26:53 »
Pozostaje się modlić, żeby np. dowódca garnizonu łódzkiego [o ile ten jeszcze istnieje] nie okazał się fanem kolorowych zeszytów i nie odkomenderował dwóch plutonów podwładnych do stania w kolejkach :>

W tej kwestii chyba nie ma- moim zdaniem- dobrego rozwiązania. Dobrego dla komiksiarzy pragnących zdobyć rysunek w ulubionym komiksie, rzecz jasna, bo organizator i tak sobie poradzi.
,, - Eeeeech.''

Offline kelen

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #284 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 23:28:10 »
zmieniając temat - czy wyszły jakieś zbiorcze atomówki troya little?

Po polsku - nie. Studio JG wydało jedynie Atomówki, które pierwotnie wydawało DC, a niedawno wznawiał IDW, który zdobył licencję na te i inne postaci z Cartoon Network (głównie klasyczne, z końca lat 90. i początku 2000).

Oryginalnie od IDW są dwa trejdy (w drugim chyba jest 1 zeszyt, gdzie się nie udzielił) + w drugim tomie Super Secret Crisis War jest jego tie-inowy one shot z Billym i Mandy.