Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191247 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #165 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 18:41:20 »
Gościem tegorocznego festiwalu Komiksowa Warszawa będzie także Troy Little, kanadyjski rysownik mający na swoim koncie serię „Atomówki” oraz nominowaną do Nagrody Eisnera komiksową adaptację książki Huntera S. Thompsona „Las Vegas Parano”. Podczas festiwalu z okazji Dnia Darmowego Komiksu będzie rozdawany stworzony przez niego i Brendę Hickey tomik „Słodkie strachy”.

Podobnie jak jego żona Brenda Hickey, rysowniczka komiksowej serii „My Little Pony: Przyjaźń to magia”, Troy Little urodził się na kanadyjskiej Wyspie Księcia Edwarda. Po ukończeniu nauki w Shredian College w 1994 roku przez sześć lat pracował jako animator. W 2000 roku wydał własnym nakładem swój pierwszy komiks „Chiaroscuro”, który w 2007 roku doczekał się zbiorczego wydania nakładem oficyny IDW.

W tym samym wydawnictwie, dwa lata później, Troy Little opublikował powieść graficzną „Angora Napkin”, która narodziła się jako pomysł na nigdy niezrealizowany serial animowany. W latach 2013-2014 pisał i rysował serię „Atomówki”. Jego najgłośniejsze dzieło, wspomniana wcześniej komiksowa adaptacja „Las Vegas Parano”, ukazało się cztery lata temu nakładem Top Shelf Productions.


Offline No153

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #166 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:33:21 »
A czy Las Vegas Parano wydano u nas? Jeżeli nie, to czy będzie można zdobyć gdzieś pod autograf?

Offline Recoil

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #167 dnia: So, 11 Maj 2019, 20:05:22 »
Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów na forum o temat autografów na festiwalach.

Nastawiam się oczywiście na KW i atrakcje w postaci Marvano i Koeniguer'a.

Zakładam, że Panowie będą mieli sesję w sobotę oraz niedzielę bo raczej wątpliwe jest aby udało się "ogarnąć" obu Panów tego samego dnia i teraz kilka pytań aby nie wyjść na czereśniaka już na miejscu:

1. Autografy można dostać jedynie w czasie do tego przeznaczonym ? Nie ma opcji podczas spotkań z samym autorem ?
2. Jak wygląda temat wrysów ?
- Ciężko mi sobie wyobrazić że autorzy dają je każdemu ?
- Kiedy dokonuje się płatności za nie jeśli jest ona wymagana ?
- Czy autorzy z założenia wiedzą, że fan chce takowy otrzymać ?
- Ile taki proces zajmuje ?
O ile w przypadku twórcy "Bomb Road" sprawa jest raczej prosta o tyle w przypadku Marvano wydaje się bardziej złożona z racji ilości dzieł tegoż - czy można poprosić o wrys na każdym komiksie czy raczej w dobrym tonie jest poprosić o jeden a na pozostałych zadowolić się parafką od autora ?

Będę zobowiązany za wszelkie wskazówki :)

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #168 dnia: So, 11 Maj 2019, 21:13:14 »
Jedna osoba - jeden komiks do podpisu.
Autorzy są w strefie autografów i na stoisku wydawcy (zwłaszcza Scream).
Płatności - u Egmontu nie było poza Rosińskim, który zbierał na cel charytatywny.
               - u Screamu w strefie autografów bezpłatnie, na stoisku kupując komiks coś dopłacasz (nie wiem ile dokładnie).
W Łodzi Koeninguer na zrobienie rysunku potrzebował ok.10- 15 minut, dużo zależy od tego czy czytelnicy nie wdają się w rozmowy z autorami (wtedy schodzi dłużej).
« Ostatnia zmiana: So, 11 Maj 2019, 21:20:13 wysłana przez keram2 »


Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #170 dnia: Pt, 17 Maj 2019, 20:38:52 »
Na stronie KW jest już rozpiska autografów, ale tylko na strefie, brak informacji o autografach na stoiskach wydawców.

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #171 dnia: Pn, 20 Maj 2019, 08:09:46 »
Marvano na KW - https://paradoks.net.pl/read/37836-harmonogram-spotkan-z-marvano-podczas-komiksowej-warszawy
Pamiętam spotkanie z Marvano na KW 2013, było tłumaczone sekwencyjnie i to był koszmar, babka przetłumaczyła "royalties" na "rodzina królewska"

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #172 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 13:12:11 »
czy p.butenko będzie obecny na wtk?

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #173 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 15:50:26 »
Tak.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #174 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 21:26:33 »
Jeśli ktoś z Szanownych Forumowiczów planuje dłuższy pobyt na komiksowym festiwalu w Warszawie i zechciałby pomóc mi w zdobyciu autografu Nagabe to zapraszam do kontaktu. Na pewno dojdziemy do konsensusu.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #175 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 02:46:40 »
Ja mam pytanie laika - nigdy nie stałem w kolejce po wrysy czy autografy, nigdy mnie do tego nie ciągnęło, ale rozważam czy nie zacząć jakoś od jednego autografu czy wrysu. Jaka jest szansa na wrys? Co należy zrobić by go dostać? Są szanse jakiekolwiek by uzyskać wrys np. od Unka Odya, czy tylko autograf się dostaje na takich festiwalach?
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Maj 2019, 02:50:58 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #176 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 06:25:13 »
Sprawa jest dosyć prosta.
Co robić?
Trzeba podejść do do strefy autografów (lub stoiska wydawcy), popytać, zobaczyć ile osób jest zainteresowanych i czeka na artystę, ocenić czy są szanse na dostanie wrysu i stanąć w kolejce lub zrezygnować i pójść na  inne atrakcje.
Rysownicy z reguły dają wrysy, zdarzają się wyjątki np. niektórzy amerykanie tylko podpisują.
Bywa, że brak czasu lub wiek-stan zdrowia autora sprawia, że tylko podpisuje.
Podobno na KW nasi nestorzy (Szyszko, Polch, Baranowski) będą dawać tylko autografy- bez wrysów, ale podkreślam podobno, nie wiem na pewno czy tak będzie.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #177 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 07:53:07 »
Aha, czyli jakbym ustalil sobie jednego autora dziennie i przyszedl odpowiednio wczesnie (ile proponujesz?) to mozna zalozyc, ze wrysu bym sie doczekal. A jak sie podchodzi po autograf, to mozna dac dwa komiksy do podpisu?

No dobra, to teraz pozostaje ulozenie misternego planu... Panie Baranowski, nadchodzę...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #178 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 08:25:07 »
Jeden autor dziennie?
Sądzę, że możesz być większym optymistą.
Ja rok temu w piątek zdobyłem wrysy na komiksach: Miecz Ardeńczyka, Hugo, Gnat, Obergeist, Irena + dwóch Polaków (KRL i Cichoń).
W sobotę chyba z dziesięć, ale głównie Polaków.
Muszę jednak dodać, że byłem nastawiony na zdobywane autografów, nie brałem udziału w spotkaniach i prelekcjach (w tym roku zamierzam brać).
Jeszcze jedno - byłem zwykłym uczestnikiem, żadnych "chodów" u organizatorów czy kogoś innego.

Offline Arne

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #179 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 08:28:24 »
Mam pytanie: czy ktos z forumowiczow wybierajacych sie na komiksowa warszawe bylby sklonny przejsc sie na stoisko Ongrysa i zakupic dla mnie "Sedzia Dredd kompletne akta" tom 2 i uzyskac dzieki temu darmowy "Sedzia Dredd: Krew Satanusa" (na ktorym najbardziej mi zalezy)? Jesli ktos bylby sklonny mi pomoc to prosze o kontakt na priv w celu dogadania szczegolow.