Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 192566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tester

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #135 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 20:14:32 »
Przez 3 dni praktycznie nie opuszczałem sali wystawców :)

Większość czasu spędziłem w Multiversum i Gunpla...Trzeciego dnia czułem się , jakbym tam pracował i przyszedł odbić kartę :D
 Trochę zakupów, ponad 20 komiksowych tomów i tomików z MVRSM, zdobyłem też na innych stoiskach archiwalne już cuda [ np. pikny Vertigo Jam sprzed 25 lat :D ] , obkupiłem się w modele , koszulki, "biżuterię" i figurki. Niestety rodzina narzekała na marny dostęp do prelekcji i paneli, przychodząc z łkaniem ;)  i wyrywając mnie ze stanowisk komiksowych. Wrrr.

Ciekawostka : kupiłem mangowy tomik, po którym się niewiele spodziewam, ale tytuł "Odrodzony jako galareta" od razu trafia do dziesiątki najbardziej chwytliwych :D

Pozdrawiam Damballę, z którym świetnie się rozmawiało. Pierwszy forumowicz poznany na żywo, oby dane nam było jeszcze pogadać :)

Usiłowałem też poznać Glutę, nawet pytałem na stoisku Egmontu, która z koleżanek udziela się na forum, ale akurat zapytana pani nie wiedziała, o kogo chodzi :D Pewnie chroniła koleżankę przed dziwakami :D

Bardzo mnie zdziwiło, ilu ja już w zasadzie znam sprzedawców- to także były fajne pogaduchy. Dodatkowo poznałem kilku nowych...

I naprawdę żałuję, że pojechaliśmy jednak pociągiem- zła decyzja. Zła. Komiksy i figsy przetrwały co prawda podróż, ale musiałem z góry zrezygnować z zakupów planszówek i większych modeli, starałem się też nie kupować grubaśnych tomiszcz i dużych formatowo komiksów. A gier interesujących wypatrzyłem sporo...

Jak dotąd bywałem tylko na WCConie i Coperniconie, to jednak inna skala imprezy. Na szczęście kupując karnet w piątek uniknęliśmy stania w dłuuuugich kolejkach, jakie ustawiały się w dniach nastepnych.

Strefa wystawców oj tak ;D
Co do paneli to smutne jest to, że większą popularnością cieszą się te z youtuberami opowiadającymi o komiksach niż z laureatem nagrody Eisnera.

Na wielki plus organizacja strefy autografów, moim zdaniem dużo lepiej to wyglądało niż w łodzi. Tutaj bardzo przyjazna atmosfera bez niepotrzebnej nerwówki i głupich tekstów.

Offline glutamiluta

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #136 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 20:19:10 »
Usiłowałem też poznać Glutę, nawet pytałem na stoisku Egmontu, która z koleżanek udziela się na forum, ale akurat zapytana pani nie wiedziała, o kogo chodzi :D Pewnie chroniła koleżankę przed dziwakami :D
[...]
I naprawdę żałuję, że pojechaliśmy jednak pociągiem- zła decyzja. Zła. Komiksy i figsy przetrwały co prawda podróż, ale musiałem z góry zrezygnować z zakupów planszówek i większych modeli, starałem się też nie kupować grubaśnych tomiszcz i dużych formatowo komiksów. A gier interesujących wypatrzyłem sporo...

hehe ja to byłam prywatnie i chowałam się przed wszystkimi :D

ja to załuję, ze wzięłam hotel 3km od targów... uber na mnie zarobił bo tez nie byłam w stanie dźwigać siat :D

Offline R~Q

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #137 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 12:01:54 »
W 2019 r. na festiwalach wciąż tłumaczy się spotkania z artystami, zamiast prowadzić je po prostu po angielsku?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #138 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 13:19:04 »
czasami autor nie zna angielskiego

Offline Lou

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #139 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 13:19:56 »
Jest już program tegorocznego Dnia Darmowego Komiksu w Poznaniu http://komiksy-poznan.pl/program/11-maja/
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Boro

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #140 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 16:17:53 »
Rozpisałem sobie imprezki komiksowe na maj/czerwiec, bo uzbierało się ich sporo ;) Był już kiedyś w historii taki maraton imprez właściwie jedna po drugiej ? A przecież dopiero co zakończył się Pyrkon.

02.05-05.05 - Festiwal Komiksu i Zabawy "Kreska" (Pruszcz Gdański)
11.05           - Dzień Darmowego Komiksu (Poznań)
23.05-26.05 - Komiksowa Warszawa (Warszawa)
31.05-02.06 - Warsaw Comic Con (Nadarzyn)
06.06-08.06 - Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK (Gdańsk)
14.06-15.06 - SzlamFest 3 (Gdańsk)

Z tego nadmiaru bogactwa sam jeszcze nie wiem gdzie pojadę. W tym roku wyjątkowo kusi mnie WCC (Rosiński, Surżenko i świetni polscy rysownicy).

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #141 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 17:07:03 »
W 2019 r. na festiwalach wciąż tłumaczy się spotkania z artystami, zamiast prowadzić je po prostu po angielsku?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Jakby tego było mało wciąż tłumaczy się komiksy z angielskiego, zamiast po prostu wydawać po angielsku lub sprowadzać oryginały.  ;D ;D ;D ;D ;D

No naprawdę.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Kwiecień 2019, 17:40:36 wysłana przez keram2 »

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #142 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 20:49:24 »
Ja w poprzednich latach bylem pociagiem w tym roku wyruszylem autem, auto spieprzylo sie na autostradzie A2, 400 za lawete i 210 za bilety poszlo sie walic, teraz jeszcze naprawa, tyle hajsu nieposzlo na komiksy...

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #143 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 21:07:58 »
Piąteczka! Miałem podobną przygodę kilka lat temu na MFKiG  :'(

Midar

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #144 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 01:23:33 »
W 2019 r. na festiwalach wciąż tłumaczy się spotkania z artystami, zamiast prowadzić je po prostu po angielsku?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Nie popisuj się.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #145 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 09:41:19 »
francuskie po francusku, włoskie po włosku, hiszpańskie po hiszpańsku - dobry pomysł

Offline turucorp

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #146 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 18:37:21 »
francuskie po francusku, włoskie po włosku, hiszpańskie po hiszpańsku - dobry pomysł
Nieme w języku migowym?  ???

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #147 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 18:53:48 »
najlepsze rozwiązanie to metoda konferencyjna, tłumacz leci na bieżąco a chętni dostają słuchawkę do odsłuchu. jak ktoś zna język to słucha w oryginale. widziałem coś takiego na konwencie w danii.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #148 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 19:09:39 »
Ja w poprzednich latach bylem pociagiem w tym roku wyruszylem autem, auto spieprzylo sie na autostradzie A2, 400 za lawete i 210 za bilety poszlo sie walic, teraz jeszcze naprawa, tyle hajsu nieposzlo na komiksy...

Trudno wcisnąć łapkę "lubię", więc po prostu napiszę - współczuję, panie kolego. Oby naprawili ci wóz szybko i niezbyt drogo.


@Boro- cholera, nie wiedziałem, że aż tak się te zjazdy rozpleniły :O  Martwi mnie fakt, ze maj to dla mnie okres dużych wydatków i pewnie będę musiał zrezygnować z KomiksowejWarszawy lub Nadarzyna. Oby nie z obu.

Co do  WarsawComicConu- z rozmów na stoisku pyrkoniastym wynika, że Multiversum będzie miało swój kram na imprezie.
,, - Eeeeech.''

Offline Damballa

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #149 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 16:32:51 »
Pozdrawiam Damballę, z którym świetnie się rozmawiało. Pierwszy forumowicz poznany na żywo, oby dane nam było jeszcze pogadać :)

Również pozdrawiam i mam nadzieję, że uda się pogadać na  kolejnych imprezach :-)

Impreza świetna i bogata w niezapomniane wrażenia. Szkoda tylko, że tak mało dane mi było w tym roku zobaczyć ;-)