Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 192732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kierpic

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1200 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 20:40:58 »
Nie widziałem żadnej takiej listy.
Tym razem zdjęcia w większości ze strefy zinów.
W razie czego, to mam jeszcze kilka zdjęć ze strefy autografów.

Spoiler: PokażUkryj





























Offline kierpic

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1201 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 16:11:05 »
Na ostatnich zdjęciach strefa autografów i spotkanie z Bartoszem Minkiewiczem. Właśnie do niego widziałem najdłuższą kolejkę po wrys na festiwalu.

Podsumowując, było bardzo fajnie i trochę ludzi przewinęło się przez Bibliotekę w sobotę. Myślałem że spotkam kogoś z forum, szczególnie że Wielkopolska ma tutaj sporą reprezentację. I pewnie ktoś z Was się pojawił, ale dobrze się ukrywał. Jedyną znajomą mi osobą był, stały bywalec takich imprez, @marcing, którego serdecznie pozdrawiam.

Spoiler: PokażUkryj























Offline Lyricstof

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1202 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 16:37:26 »
Bardzo fajne zdjęcia. Miło pooglądać. Dzięki kierpic.  8) Coś mało takich relacji z tego festiwalu, no chyba, że nie mogę znaleźć.  :'(

Edit. Znalazłem na FB Novej.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Kwiecień 2022, 16:40:20 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1203 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 16:46:39 »
@kierpic wiesz może czy spotkania były nagrywane? Chętnie bym kilka z nich zobaczył, ale nie znalazłem informacji na ten temat.

Offline kierpic

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1204 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 17:37:05 »
Na pewno były nagrywane. Biorąc pod uwagę to, że ostatnie dwie edycje festiwalu odbywały się online, dziwi fakt, że nie było relacji live w sieci.

Byłem tylko na dwóch spotkaniach z autorami, Pawłem Piechnikiem i Bartoszem Minkiewiczem i były bardzo ciekawe.
Swego czasu,
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/wspomnien-czar-i-inne-sentymenta-czyli-ulubione-okladki/msg157775/#msg157775,
@Chmurny zachwalał okładki do Sybiru i okazuje się, że ich projektantem w głównej mierze był sam Paweł. Zresztą podobnie jak do Chleba wolnościowego.
@Chmurny nie zwrócił wtedy uwagi na jeszcze jedną zaletę tych okładek:






Offline Adolf

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1205 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 20:42:05 »
Strasznie mało ludzi było na tej edycji. Sam się dowiedziałem w ostatniej chwili. Kolega cosplayer w ogole nie miał pojęcia, że coś się dzieje. Mimo to frekwencja była znośna. Za rok zapraszam wszystkich do biblioteki.

Wpierw wysłuchałem panelu o Tomie Taylorze, później zaszyłem się w sali horrorowej (genialna nowość), gdzie wysłuchałem prelekcji o Joe Coffinie, Wampirze Maskaradzie i Kruku. Szczególnie ta ostatnia bardzo udana. A na zakończenie udałem się do głównej czytelni, gdzie odbył się panel ku pamięci Krzysztofa Tymczyńskiego, z którym nie raz miałem okazję współpracować. Smutno się skończyło, lecz czułem się spełniony. Lokus był moim rówieśnikiem i to dziwne uczucie wiedzieć, że ktoś już zakończył drogę na tym etapie.

Jak zwykle torba pełna zinów i dodatkowo z tomem o Sadze Klonów tej niespełnionej kolekcji, kupionym okazyjnie na jednym ze stoisk. Do szczęścia zabrakło mi tylko jakiś cosplayerów, ale rozumiem że jeszcze się nie ogarnęli po epidemii i za rok biblioteka może być całkiem kolorowa.

Jest jakaś lista przy wymianie komiksów, które biblioteka by szczególnie chciała?

W sumie nie wiem po co biblioteka robiła to wyzwanie, ale na pewno nie by wzbogacić swoje zasoby. Tam w Czytelni Nova jest niemal wszystko i rzeczy o jakich sobie nie śnimy. Sam jeden z pracowników mi nie raz mówił, że jak czegoś brakuje, to wystarczy im rzucić hasło i to zakupią. Nie chwaląc się dzięki mnie uzupełniono tam serię Injustice. Wtedy Nova startowała, a komiksowe Injustice nie było jeszcze popularne na naszym rynku.

Offline misiokles

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1206 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 21:15:47 »
Naliczyłem ok. 5 cosplayerów w sb-nd. Nie wiem czy to dużo czy mało.

Offline kelen

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1207 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 21:16:25 »
W porównaniu do poprzednich edycji - bardzo mało.

Offline JakubM

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1208 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 21:24:15 »
Hmm, też nie wiedziałem o tym wydarzeniu w Poznaniu. Szkoda że youtuberzy np. przy okazji recenzji komiksów nie wspominają o imprezach.

Offline Midar

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1209 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 22:47:57 »
Hmm, też nie wiedziałem o tym wydarzeniu w Poznaniu. Szkoda że youtuberzy np. przy okazji recenzji komiksów nie wspominają o imprezach.
Skoro trafiłeś tu dzisiaj, to wpadaj częściej. Na tym Forum, przeważnie w tym wątku (MFKIG ma osobny) jest wrzucana większość imprez, z odpowiednim wyprzedzeniem.

Offline Gazza

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1210 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 08:03:01 »
Hmm, też nie wiedziałem o tym wydarzeniu w Poznaniu. Szkoda że youtuberzy np. przy okazji recenzji komiksów nie wspominają o imprezach.
Ja (jestem z Poznania) dowiedziałem się o nim 3 dni przed imprezą. Przypadkowo wpadłem na to zajrzawszy na FB. :/
Nie jest to skala dużych imprez krajowych więc być może stąd tak skromny promień zasięgu informacji o wydarzeniu. Widać, że org stawia niestety na FB, a wbrew powszechnej opinii - nie każdy tym medium żyje.
Ogólnie to szkoda tak słabej promocji.

Offline eridraven

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1211 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 09:37:15 »
Zapraszam do relacji z Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej 2022 moimi oczami:

http://comixxy.com/2022/04/10/poznanski-festiwal-sztuki-komiksowej-2022-relacja/


@kierpic wiesz może czy spotkania były nagrywane? Chętnie bym kilka z nich zobaczył, ale nie znalazłem informacji na ten temat.

Wszystkie spotkanie były nagrywane, będą na FB i YouTube Czytelni Nova, przy czym może to potrwać do końca miesiąca. Ekipa musi mieć na to chwilę czasu, a Święta Wielkanocne za pasem. W razie w jak dorwe linki to będę tu wrzucać.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline misiokles

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1212 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 10:03:31 »
Nie jest to skala dużych imprez krajowych więc być może stąd tak skromny promień zasięgu informacji o wydarzeniu. Widać, że org stawia niestety na FB, a wbrew powszechnej opinii - nie każdy tym medium żyje.
Ogólnie to szkoda tak słabej promocji.
Ogólnie zawsze przy imprezach nie będących Łodzią/Warszawa pojawiają się posty że ktoś coś przegapił. I ciężko do końca winić organizatora. W tym wątku pojawiają się chyba wszystkie ogłoszenia o planowanych imprezach, ale zapewne czytelnicy po kliknięciu w link nie widzą nic interesującego (bo to nie skala Łódzi/Warszawy), więc nuda, nieinteresujące i zapominają. A potem na poimprezowych zdjęciach widzą, że było fajnie.

Offline Gazza

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1213 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 11:05:05 »
Poniekąd tak jest, ale duże imprezy są na językach długo przed wydarzeniem, mówią/piszą o nich wydawcy czy sklepy, które się pojawią bądź organizują z tej okazji promocje (Mfk/Gildia) - niektórzy obudzili się dopiero w sobotę publikując na fejsie zdjęcia, że są w Bibliotece. "Poznań" raczej się specjalnie nie lansuje w tym obszarze. Po ostatnich edycjach imprez on-line tym bardziej powinno wybrzmieć w środowisku, że np. PFK wraca do stacjonarnego wariantu (info było bodaj w marcu).
W Bibliotece jest zawsze fajnie. Potwierdzam jako uczestnik niemal wszystkich edycji. W tym roku niestety nie miałem czasu na zmianę planów gdyż z powodu znikomej promocji dowiedziałem się zbyt późno. Nie ubolewam ale na miejscu organizatora starałbym się bardziej nagłaśniać wydarzenie (z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że to impreza niekomercyjna więc i starania o publikę mniejsze).

Edit: nawet tutaj nie było szczególnego poruszenia i ustawek, a jak widzę kilka osób jednak było.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Kwiecień 2022, 11:09:09 wysłana przez Gazza »

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1214 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 15:12:43 »
Moze ludzie  bali sie pewnej rzeczy ktora znikla ponad mieisac temu z tv :)