Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191299 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1140 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 22:11:44 »
W najbliższy weekend GDAK:

https://wbpg.org.pl/aktualnosc/gdak-gda%C5%84skie-spotkania-komiksowe



rozkład jazdy średnio do mnie przemawia, niemniej wpadnę, jak ktoś z forumowiczów chciałby zbić piątkę albo spić potem browarka to zapraszam na PW

Offline qprime

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1141 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 10:40:00 »
Nie jestem mocno zorientowany w sprawach "targowych", ale wydaje mi się, że np. na Śląskich Targach Książki było bardziej "bogato".

Jest już program targów:
https://targiksiazki.wroclaw.pl/dla-zwiedzajacych/program-29-wtdk/

Offline s-ebola

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1142 dnia: So, 27 Listopad 2021, 16:43:38 »
Byłem dzisiaj na GDAKu,dwa stoiska na krzyż,żenada,szkoda czasu.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1143 dnia: So, 27 Listopad 2021, 17:02:35 »
dziwne. ktoś pamięta czasy jak na gdak byli bisley i lloyd?

Offline HaVoK

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1144 dnia: So, 27 Listopad 2021, 17:13:16 »
To nie był GDAK tylko Bałtycki Festiwal Komiksu. Choć Llyod był też na GDAKu.
« Ostatnia zmiana: So, 27 Listopad 2021, 17:16:28 wysłana przez HaVoK »

Offline Jaxx

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1145 dnia: So, 27 Listopad 2021, 19:28:40 »
GDAK bardzo skromnie w tym roku, to fakt, we wcześniejszych latach było to dużo bardziej okazałe. Pewnie po części z powodu pandemii, przesunięcia na listopad i skrócenia formy (przeważnie odbywał się w piątek, sobotę i niedzielę, a teraz tylko w piątek i sobotę). Ale i tak nie było źle. Z większych wydawców co prawda byli tylko Timof i K-Boom, ale asortyment mieli całkiem spory. Zakupiłem komplet Manowara z bardzo fajnym rabatem 50% i Dom Pokuty też w świetnej cenie. I jeszcze sobie przyjemnie porozmawiałem o ofercie. Dodatkowo jakimś szczęśliwym zbiegiem okoliczności zdołałem wygrać w konkursie z wiedzy komiksowej (pozdrawiam współgrających!) i dostałem pięć kolejnych komiksów :) Więc jak dla mnie GDAK był udany i na kolejne pewnie też się wybiorę.

Kilka fotek

Maciej Kur na prelekcji o "Emilce Sza":



Ekipa od Nowych Przygód Kajka i Kokosza w komplecie (z przodu cosplay Power Rangers - akurat bez hełmu):



Widok na giełdę komiksową - bez szału, to nie ta skala co w Warszawie czy Łodzi... ale nie jest źle.



Dem na swoim stanowisku, zaraz za nim Timof, K-Boom i stoisko z komiksami używanymi:



Po drugiej stronie przejścia kilku mniejszych graczy - m.in. Niezależne:



Wystawa "Jerzy Wróblewski: Rysuję, więc jestem" - malutka, ale zawsze (szkoda tylko, że na prelekcję o Mistrzu Wróblewskim nie dotarł Maciej Jasiński - a to była chyba jedyna prelekcja, która mnie interesowała):













Dem na scenie:



Ekipa od Nowych Przygód KiKa w trakcie wpisów i wrysów (z tyłu troszkę mniej popularny Krzysztof Łuczyński):





Rozdanie nagród GDAK dla wydawców za największą ilość wypożyczeń w minionym roku, poprzedzone zabawą z nagrodami w typowanie zwycięzców w każdej z czterech kategorii (trafiłem tylko jeden tytuł...):



GDAKi wyglądają tak:



Zwycięzcy

- komiks dla dzieci - Gigant Poleca. Doktor Kwakenstein. Tom 6/2018 (Egmont) - wszyscy byli w wielkim szoku
- komiks dla młodzieży - Negalyod (Egmont) - z ciekawości od razu sam wypożyczyłem
- komiks dla dorosłych - Prosto z piekła (Timof) - żona, kiedy dowiedziała się, że na giełdzie jest ten wydawca, powiedziała "o, to idź do nich to kup", ale niestety już nie mieli...
- manga - Atak Tytanów (JPF) - moje jedyne dobre wytypowanie... niestety, nie wystarczyło do wygrania upominku ;)
- Joker (nagroda specjalna) - Timof, a dokładnie Piotr Timofiejeczyk

No i jedyny wrysik, jaki dostałem -  w Królewskiej Konnej. Wziąłem dla córki (sam nie akceptuję Nowych Przygód), więc podpisany jest jej imieniem, a że to dziewczynka, to solidarnie poprosiła o narysowanie Salwy :D A pod Salwą od Sławomira Kiełbusa wrys z Kokoszem zrobił Piotr Bednarczyk.



Podsumowując - było przyjemnie i klimatycznie. Bez fajerwerków, bez szału, tak kameralnie. Żenadą bym tego w żadnym razie nie nazwał - sam bawiłem się dobrze i wróciłem z torbą komiksów. Z resztą, ja żadnej imprezy komiksowej, choćby mikroskopijnej, nie nazwałbym żenadą, bo każda to jakaś okazja to poobcowania z medium, spotkania wydawców, twórców itd. Niech po takim GDAKu chociażby jedna osoba zainteresuje się komiksem - to już będzie wielki plus.   


Offline Arne

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1146 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 13:58:00 »
Mam pytanie do uczestników GDAKa: czy był ktoś na spotkaniu z Tomaszem Meringiem? Interesują mnie bliższe dane na temat komiksu o Gerardzie Labudzie - kto wydaje, kiedy, gdzie można dostać...
Dzięki z góry 😃

Offline Motyl

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1147 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 21:37:36 »
Mam pytanie do uczestników GDAKa: czy był ktoś na spotkaniu z Tomaszem Meringiem? Interesują mnie bliższe dane na temat komiksu o Gerardzie Labudzie - kto wydaje, kiedy, gdzie można dostać...
Dzięki z góry 😃

Premiera miała miejsce w sobotę na GDAK-u. Antologię komiksów o profesorze Labudzie wydała Gminna Biblioteka Publiczna w Luzinie.

Offline Piterrini

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1148 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 00:16:49 »
dziwne. ktoś pamięta czasy jak na gdak byli bisley i lloyd?
Pamiętam :D Wtedy miałem "przerwę" od komiksów, ale jakoś przypadkiem zauważyłem nazwisko Bisleya, sprawdziłem o co chodzi i podjechałem właściwie tylko po autografy. Do dziś jedyne podpisane komiksy jakie posiadam to te Bisleya (a i tak chyba dwóch z kilku się "pozbyłem"...), jakoś nie zainteresowało mnie zbieranie wpisów/wrysów itp....

To nie był GDAK tylko Bałtycki Festiwal Komiksu.
Aż tak w tym nie siedzę, ale jedno wynika z drugiego (GDAK czy też Gdańskie Spotkania Komiksowe to Bałtycki Festiwal Komiksu, tylko pod zmienioną nazwą), chyba że nie mam racji...

No i w tym roku niestety biednie, aczkolwiek widzę po zdjęciach @Jaxxa, że o innej porze (przypuszczam sobota ok. południa?) jakiś ruch był :)
Pisałem chyba tutaj ze 2 tygodnie temu, że brak programu, i chyba rzeczywiście program został udostępniony dopiero tydzień wcześniej, to z pewnością miało wpływ na frekwencję np. na spotkaniach... Ostatecznie dobrze że w ogóle udało się kolejną edycję zorganizować, bo mogło być różnie.

Offline Rodrigues

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1149 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 20:16:46 »
Cytuj
32 Podkarpackie Spotkania z Komiksem
Organizator: Rzeszowska Akademia Komiksu

11 gru o 09:00 – 12 gru o 17:30 UTC+01

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
ul. Stefana Okrzei 7, 35-002 Rzeszów

Szczegółowe informacje
XXXII Podkarpackie Spotkania z Komiksem
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7, 2 piętro, sala audiowizualna.
11-12.12.2021 r.
Sobota, 11.12.2021:
9:30 – 9:40 - otwarcie imprezy.
9:45 – 10:30 - Premiera powieści graficznej Przemysława Świszcza „Mieszko – drużyna”: spotkanie z autorem (online) – z udziałem koordynatora projektu Roberta Siwka.
10:35 – 11:20 - Spotkanie z Nikodemem Cabałą, grafikiem komiksowym, twórcą m. in. komiksów z serii „Biocosmosis” i współautorem komiksów „Pomidorowa”, „Mrok” czy „Nędzole”.
11:25 – 12:10 - Premiera komiksu Antonia Marinettego „Julia – Walizka pełna śniegu” – z udziałem autora oraz Małgorzaty i Wacława Kisiel-Drohinickich z wydawnictwa Tore.
12:15 – 13:00 - Podróże z Pazurem – spotkanie z Izabellą i Piotrem Miklaszewskimi, podróżnikami i autorami komiksów „Historia łapą pisana” i „Kalima nosi piaski Sahary” (rys. Filip Sułkowski) – z udziałem psów-podróżników Snupka i Lawy.
13:05 – 13:55 - Spotkanie z współzałożycielem Fundacji Muzeum Komiksu – Tomaszem Trzaskalikiem.
14:00 – 15:30 - Konkurs wiedzy o komiksie
Godz. 15.45 – 19.00 – blok dla fanów świata Gwiezdnych Wojen
15:45 – 16:15 – Rozgrzewka przed „The book of Boba Fett” – wprowadzenie oraz przegląd materiałów promocyjnych do nadchodzącego serialu.
16:20 – 17:35 – „Parszywa zgraja”, czyli dalsze losy żołnierzy klonów po rozkazie 66 na przykładzie fragmentów serialu animowanego.
17:40 – 18:40 – Dawno, dawno temu... Konkurs wiedzy o Odległej Galaktyce.

Niedziela 12 grudnia 2021 r.: Dzień mangi i anime
10:00-11:30 – Polskie akcenty w Anime i Mandze – prelekcja Andrzeja Abrachamowicza.
11:30-13:45 – PlayTime! – blok konkursowy:
14:00-16:00 – Fundacja Koi Koi - #discoveryourjapan:
14:00 – 14:15 - Słowo wstępu: prezentacja Fundacji Koi Koi.
14:15 – 14:45 - Które yōkai polubisz najbardziej? Prelekcja Yoshio Koyamy.
14:50 – 15:20 - Japońskie festiwale - Prelekcja Yukiko Ikedy.
15:25 – 15:55 – Grasz w igo? Prezentacja Mateusza Szala poświęcona jednej z najstarszych gier planszowych i strategicznych.
16:00-17:30 Konferencja wydawnictw mangowych on-line.
Organizatorzy: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Akademia Komiksu.
Sponsorzy nagród w konkursach: Egmont Storyhouse, wydawnictwo Elemental, wydawnictwo Kotori, wydawnictwo Olesiejuk - wydawca książek Star Wars w Polsce, Scream Comics, Timof Comics, wydawnictwo Tore.
WSTĘP WOLNY!

Antonio Marinetti będzie podpisywał "Walizkę pełną śniegu". Ech, ale  trochę daleko mam do Rzeszowa.

Offline Rodrigues

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1150 dnia: Cz, 13 Styczeń 2022, 15:47:58 »
Cytuj
13 nie znaczy pechowy! 13 stycznia, czyli dziś o 18.00 zapraszamy na pierwsze z naszych podsumowań roku do Domu Literatury w Łodzi. Zaczniemy od komiksu i wszystkiego, co wydarzyło się w tej dziedzinie ciekawego w 2021 roku.  Możecie przyjść do nas lub oglądać wydarzenie online. Zapraszamy!


https://www.facebook.com/events/611228936767314/

Offline Midar

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1151 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 21:12:05 »
Ja będę. Ktoś jeszcze? Fajnie byłoby znów się zobaczyć i pogadać😀, przy tak szczytnej okazji.



Cytuj
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie może się odbyć bez udziału polskich twórczyń i twórców komiksu! I jeśli trwająca pandemia nie pokrzyżuje nam planów, to znowu spotkamy się w namiocie na Placu Defilad, gdzie będziecie mogli spotkać fantastycznych twórców i twórczynie komiksów, zdobyć autograf i rysunek, a przede wszystkim wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Oczywiście, nie zabraknie również aukcji z oryginalnymi ilustracjami, planszami, albumami i wszystkim tym, co twórcy zdecydują się na te aukcje przekazać.
Zachęcamy do śledzenia stron Polski Komiks dla WOŚP i Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego oraz tego wydarzenia, gdzie na bieżąco będziemy wrzucać wszystkie nowości i szczegółowe informacje
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Styczeń 2022, 21:15:19 wysłana przez Midar »

Offline Midar

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1152 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 16:22:22 »
Cytuj
Strona Warsaw Comic Con powróciła do życia i zapowiada się na wiosnę! Na razie nie znamy żadnych szczegółów, ale w trakcie wyczekiwania możemy sobie (na Facebooku) pogłosować 😉




Offline Midar

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1153 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 16:29:12 »
Cytuj
W związku z zapytaniami o termin tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Komiksu informujemy, że wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend marca, najprawdopodobniej w formule hybrydowej. Spotkania autorskie i inne wydarzenia, odbywające się na żywo w przestrzeniach festiwalowych, będą transmitowane online. Aktualnie pracujemy nad programem Festiwalu.



Online Kandor

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1154 dnia: So, 15 Styczeń 2022, 18:32:34 »
Pyrkon ma się odbyć w tym roku ale 17-19 czerwca 2022. W związku z powyższym, jak myślicie, w jakiej formie zostanie zaprezentowany pełny Katalog Egmontu na 2022 roku (przed pandemią ogłaszany często w trakcie imprezy)? Czy może będzie to wydarzenie online czy w ramach jakiegoś innego eventu stacjonarnego (w sumie fajnie się oglądało spotkanie z TK kiedy zprezentował wstępne zapowiedzi na ten rok)? Ktoś, coś? Już ktoś ten temat poruszał? W ubiegłym roku katalog pojawił się 30 kwietnia (tego dnia mijał pierwszy tydzień mojej 17-dniowej kwarantanny :-)), poprzedzony trzyczęściowym wywiadem/prezentacją online z Tomaszem Kołodziejczakiem.
« Ostatnia zmiana: So, 15 Styczeń 2022, 18:39:12 wysłana przez Kandor »