Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191375 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #990 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 10:56:17 »
No skoro masz ich w znajomych, to na pewno są super. Szkoda tylko, że takie drętwe tematy referatów sobie wybrali.

Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #991 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 11:56:11 »
Szkoda tylko, że takie drętwe tematy referatów sobie wybrali.
Jeśli to jest "konferencja naukowa"  to pewnie jest skierowana do środowiska akademickiego (a nie do ludzi z łapanki) - może dla nich to nie jest drętwe i nudne. To trochę jak czepianie się, że na konferencji onkologów ktoś robi wykład o raku trzustki, a nie tak przekrojowo.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #992 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 11:58:29 »
Nie przeszkadzaj. Słucham już drugiego prelegenta i usiłuję się skupić :)

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #993 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 20:51:33 »
Uff.. Dobrnąłem do końca konferencji, chociaż miejscami było ciężko i usnąłem ze trzy razy.

Panel A był o superhero i wyglądał jak pogadanka nerdów na fanowskim konwencie.
Panel B rewelacja. Kołsut i Birek dali czadu, pojechali szeroki i bardzo ciekawie.
Panel C okazał się kwintesencją tego, o czym wcześniej pisałem - wąziutkie temaciki o jednym komiksie. Na forum dyskusyjnym po panelu jedna pani rzuciła tekst, który mógłby stać się być mottem niejednej imprezy w tym stylu: "wymiar haptyczny, taktylny komiksu" :)
Panel D to było 2w1 - i nerdowsko i wąziutko zarazem.
Panel E nierówny. Najpierw przynudzanie o luźnych pomysłach na badania naukowe, a potem porywający wykład Szlachtycza o Jodo i Moebiusie. W tej pierwszej prelekcji był rewelacyjny slajd, który po prostu muszę tu wrzucić :)
Na koniec odbył się bardzo fajny panel ekspercki, w większości na temat, czego niestety nie można powiedzieć o wszystkich referatach.


Offline Gazza

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #994 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 14:58:46 »
Materiały z MFKiG 2020 (jeśli dobrze zrozumiałem) miały być dostępne do końca listopada ale widzę, że wciąż są możliwe do odtworzenia. I dobrze bo zdążyłem nadrobić niektóre punkty programu.
Przy okazji kilka słów podsumowania ode mnie:
- zadziwiająco sprawnie wszystko zadziałało: stream’y płynne, jakość audio i wideo bardzo dobra (nie licząc kilku potknięć ale to detale);
- ciekawi goście (pełne spektrum osobowości – od wygadanych (Pondsmith, Bunn, Guera, Kołodziejczak), elokwentnych (Z. Kasprzak) po niczym nie porywających mruków i nudziarzy (Rosiński);
- podobnie sytuacja wyglądała z prowadzącymi spotkania (od świetnie przygotowanych i kulturalnych po dukających improwizatorów, sprawiających wrażenie jak by nie potrafili płynnie zdania sklecić);
- po lekturze wielu z udostępnionych materiałów video mam już serdecznie dość tej czołówki/dżingla festiwalu – choć wizualnie niezły (Rebelka) to stanowczo za długi i męczący.
Ogólnie cieszę się, że wszystko zadziałało jak na pierwszą odsłonę w wersji cyber. Cena „biletu” była bardzo atrakcyjna jak na ilość materiałów i zdobytej wiedzy/ciekawostek/etc. Mimo, że to nie to samo co impreza w realu – jestem spokojny o ewentualne kontynuacje w takiej formie. Jeszcze niech mr Radoń i kilka osób popracują nad swoimi umiejętnościami oratorskimi, a będzie tylko lepiej!
« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Grudzień 2020, 15:00:26 wysłana przez Gazza »

Online freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #995 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 15:13:00 »
ja chciałem zobaczyć nagranie ze spotkania z azzarello ale nie było...

Offline Gazza

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #996 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 15:49:32 »
Ale jest już od kilku dni.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #997 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 09:46:15 »
Dziś o godzinie 18:30 naszego czasu rozpocznie się transmisja z otwarcia wystawy polskiego komiksu na festiwalu KomMissja w Moskwie. Wystawę przygotowało jeleniogórskie BWA.


Link do strony festiwalu:
https://www.kommissia.ru/

Facebook:
https://www.facebook.com/kommissiaru/

Offline Mruk

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #998 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 19:48:56 »
Czy były gdzieś podawane planowane terminy festiwali w roku 2021?

Przynajmniej największych: Warszawskich Targów Książki (i Festiwalu Komiksowa Warszawa) oraz Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi?

Zazwyczaj na początku roku terminy były już ustalone i zaklepane, ale na stronach organizatorów pojawiały się dopiero miesiąc przed imprezą. Nie wiem, skąd wynika taka poufność terminów, może po to, żeby sobie zbyt wcześnie nie zarezerwować czasu, noclegów itp...

W tym roku może być inaczej niż zazwyczaj i termin może jeszcze nie być ustalony. Ale może jakieś ptaszki coś o tym ćwierkały.

Offline xanar

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #999 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 19:56:19 »
Na razie to kolejny lockdown jest i raczej będą go ciągnąć w nieskończoność, bo jeszcze nie wszystkie firmy poupadały, także nie liczyłbym na jakiekolwiek info o festiwalach, przynajmniej na razie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Styczeń 2021, 20:12:00 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1000 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 20:00:34 »
targi książki w tym roku wyjątkowo w czerwcu i nie na stadionie / szpitalu

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1001 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 21:03:13 »
To wydawcy będą mogli rozstawiać się z towarem na łóżkach, bo chyba wciąż stoją puste? ;)

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1002 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 08:37:09 »
To wydawcy będą mogli rozstawiać się z towarem na łóżkach, bo chyba wciąż stoją puste? ;)

Jak możesz !

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1003 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 08:43:04 »
Przepraszam. Zapomniałem, że ten temat działa na niektórych jak woda na młyn ;)

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #1004 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 15:39:08 »
Przepraszam. Zapomniałem, że ten temat działa na niektórych jak woda na młyn ;)

Dokladnie ja tu jestem glownym foliarzem na tym forum - Shame on you !  >:( :o ::) :-X :-\