Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191248 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online misiokles

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #975 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 20:30:43 »
tak czy inaczej dla mnie komiks roku, albo nawet 10-lecia na polskim rynku i chyba każdy to wie... tylko nie wypadało dać nagrody "komuś " spoza środowiska...

Dla mnie komiksem roku też jest Niezwyciężony, ale... czytałem Koniec Lipca, w moim rankingu stoi niżej, ale dokładnie potrafię zrozumieć, dlaczego ten komiks ludziom się podoba - ma w sobie wystarczająco dużo elementów, by być komiksem bardzo dobrym, bardziej uniwersalnym w porównaniu do - jakby nie było - hermetycznego komiksu hard SF.

Online michał81

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #976 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 20:54:28 »
hermetycznego komiksu hard SF.
Ja by się z tym zgodził, gdyby Niezwyciężony nie były adaptacją Lema (co nie zmienia faktu że jednak to hard SF)

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #977 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 21:14:05 »
jednak te nagrania maja pewien stopień bezwładności i się dezaktualizują - lukasz kowalczuk opowiada jak się robi udanego kickstartera i zaprasza na rumia con a wiadomo ze oba nie wypaliły.

spotkanie z sienkiewiczem spoko ale mogli pokazywać w okienku obok jego prace a nie koniecznie twarz interlokutora. tak samo z macleanem i tym gościem od porcelany gdzie wogole nie było grafik.

pewnie za rok byłoby lepiej:) jednak liczę na normalny festiwal.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #978 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 21:21:59 »
Fajnie, że gala finałowa wyglądała jak co roku. Nie było oklasków, ale całość robiła wrażenie. Profeska.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #979 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 21:44:21 »
timof podał ze wtk pewnie w czerwcu i inna lokalizacja niż szpital narodowy.

Online michał81

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #980 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 11:00:17 »
Cytuj
Jutro rozpoczyna się Kadr komiksowy-kadr filmowy - konferencja naukowa
 poświęcona przenikaniu komiksu do obrazów filmowych oraz filmu do komiksu.
Wydarzenie, które w całości odbędzie się online, potrwa od 26 do 27 listopada. Prelegenci w swoich wystąpieniach zajmą się między innymi filmowymi adaptacjami istniejących komiksów oraz komiksowymi adaptacjami filmów, wpływem języka komiksowego na język filmowy oraz analizie tego czy istnieje typowo komiksowa tematyka, która wkracza na mały lub wielki ekran, i czy istnieją tematy poruszane przez filmowców, które przenikają na karty komiksów.
Poniżej pełen program konferencji. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna bezpłatnie na fejsbukowym profilu festiwalu Komiksowa Warszawa oraz na youtube’owym profilu Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego.


Offline Darth_Simon

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #981 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 15:12:12 »
Czy jest gdzieś legalnie i bezpłatnie możliwość obejrzenia po czasie relacji z tegorocznego festiwalu w Łodzi ?
Interesują mnie w zasadzie spotkania z Tomaszem Kołodziejczakiem.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline xanar

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #982 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 15:41:05 »
Nie no bez jaj 10 zł nie masz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Darth_Simon

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #983 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 17:11:53 »
Czyli rozumiem że nie ma. Spoko. Nie jest to dla mnie aż tak ważna rzecz by za to płacić.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #984 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 17:19:37 »
Masz tam imo wiele ciekawych rzeczy innych, warto ta dyszke rzucic.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #985 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 06:46:51 »
Od dawna ostrzyłem sobie zęby na tę konferencję o kadrach filmowych i komiksowych, ale po lekturze programu mi przeszło. Co za nudy. Widzę, że od czasów komiksologicznych konferencji na MFK nic się nie zmieniło. Od 30 lat tytuły wszystkich referatów brzmią tak samo: "cośtam cośtam NA PRZYKŁADZIE czegośtam". A bez przykładu się nie da? Nie da się ogarnąć całego medium komiksowego i pojechać przekrojowo?

Wygląda to tak, jakby referenci byli z łapanki, nie znali się na komiksie, ale przed konferencją zdążyli przeczytać 1-2 pozycje i na tej podstawie coś napisali, bo trzeba łapać punkty na uczelni. I założę się, że tak właśnie jest, bo w ten sposób działa cała "nauka polska". Chyba szkoda publicznej forsy na takie jałowe bicie piany.

Offline Molech

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #986 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 10:05:56 »
Co za nudy. Widzę, że od czasów komiksologicznych konferencji na MFK nic się nie zmieniło. Od 30 lat tytuły wszystkich referatów brzmią tak samo: "cośtam cośtam NA PRZYKŁADZIE czegośtam". A bez przykładu się nie da? Nie da się ogarnąć całego medium komiksowego i pojechać przekrojowo?

Wygląda to tak, jakby referenci byli z łapanki, nie znali się na komiksie, ale przed konferencją zdążyli przeczytać 1-2 pozycje i na tej podstawie coś napisali, bo trzeba łapać punkty na uczelni. I założę się, że tak właśnie jest, bo w ten sposób działa cała "nauka polska". Chyba szkoda publicznej forsy na takie jałowe bicie piany.

Jak chcesz zrobić w 15 minut przekrojowe spojrzenie? Dopóki wielki potentat komiksowy nie zasponsoruje wielkiego sympozjum komiksologicznego, obawiam się, że konferencje tak będą wyglądały. Bo tak wyglądają wszędzie.
Czemu sam musiałem się wpychać na wszelkie konferencje, a teraz mi piszesz, że ludzie są brani z łapanki? Gdzie robiłem błąd? :-D

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #987 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 10:18:40 »
A nie są z łapanki? Na co dzień zajmują się komiksem, czy tylko przy okazji konferencji?

Offline muaddib

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #988 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 10:28:03 »
A nie są z łapanki? Na co dzień zajmują się komiksem, czy tylko przy okazji konferencji?
Sprawdziłem trzech losowych i są to doktorzy lub doktoranci na wydziałach i kierunkach związanych z komiksem i filmem (np komunikacja wizualna) i do komiksu się na swoich profilach przyznają :) Pisanie o kimś, że jest z łapanki, bo o nim nie słyszałeś to czysta ignorancja.

Offline Molech

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #989 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 10:47:39 »
A nie są z łapanki? Na co dzień zajmują się komiksem, czy tylko przy okazji konferencji?

Wiele z tych osób mam w znajomych. Świetni ludzie.
Ale to Ty rzuciłeś tezę, więc sam mi powiedz, czy są z łapanki :-/