Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191240 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline moai

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #960 dnia: So, 14 Listopad 2020, 15:07:16 »
Tomek Panek rysuje na żywo, wszystko czego zapragniecie ;)
https://www.facebook.com/betoniarka.net/videos/368434130883784/
« Ostatnia zmiana: So, 14 Listopad 2020, 15:11:13 wysłana przez moai »

Offline moai

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #961 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:04:18 »
Barek Rabij (Wydawnictwo Mandioca) i Kuba Jankowski (tłumacz z języków: portugalskiego, hiszpańskiego i angielskiego) rozmawiają o komiksie latynoamerykańskim!!!
Oglądajcie: https://www.facebook.com/betoniarka.net/videos/661861047812561

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #962 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:41:34 »
Odszczekuję całe moje marudzenie na cyber-emefkę. Jest super. Wciągnęło mnie bez reszty. Czuję się prawie jak w Łodzi.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #963 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:43:43 »
Tak! Bardzo przyjemnie się ogląda :)

Offline kenji

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #964 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:47:22 »
Odszczekuję całe moje marudzenie na cyber-emefkę. Jest super. Wciągnęło mnie bez reszty. Czuję się prawie jak w Łodzi.

a nie mówiłem:)

Offline moai

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #965 dnia: So, 14 Listopad 2020, 17:04:57 »

Offline negatron

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #966 dnia: So, 14 Listopad 2020, 21:12:57 »
Za najlepszy komiks uznano „Koniec lipca” Rostockiej. Ktoś czytał? To jest rzeczywiście lepsze niż „Niezwyciężony” „Rita” czy „Bradl”? Na pewno nie pod względem rysunku. 
 

Offline misiokles

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #967 dnia: So, 14 Listopad 2020, 21:54:52 »
Czy lepsze? Sprawa indywidualna. Ale komiks bardzo dobry.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #968 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 14:08:51 »
Nie wiem czy to przez pandemię, nie śledziłem nowości z taką frekwencją jak zawsze ale nawet nie wiedziałem, że taki komiks istnieje  :o Może gdzieś okładkę widziałem albo tytuł mi mignął na internecie ale zainteresowalem się kompletnie (a może tytuł był mylący i jak go widziałem myślałem że o jakieś zapowiedzi chodzi)

No cóż, teraz wygrana mnie zmotywowała by zamówić..

[EDIT]
A teraz patrzę na datę wydania i jestem jeszcze bardziej zaintrygowany patrząc jak prędko to konkurencję pobiło

Offline Leyek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #969 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 14:41:58 »
Orientuje się ktoś czy te materiały z Łodzi ze sceny głównej będą z biletem dostępne do obejrzenia po zakończeniu festiwalu? Czy tylko live'a można było obejrzeć, a potem zostają te dodatkowe ze sceny premium. Bo jakoś niedookreślne to było jak kupowałem bilet (było info o części materiałów chyba, a w TokFM mówili że wszystko będzie do końca listopada dostępne). Wczoraj zdążyłem dopiero na zapowiedzi Egmontu, a z chęcia bym obejrzał bloki poświęcone Cyberpunkowi 2077, "Niezwyciężonemu", 20-leciu KG czy dzisiejszy panel wydawców.

Online Ty_draniu

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #970 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 14:47:46 »
"wszelkie materiały będą dostępne ponownie na stronie od poniedziałku" - takie zapewnienie padło na czacie

Offline celtic

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #971 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 15:35:44 »
Za najlepszy komiks uznano „Koniec lipca” Rostockiej. Ktoś czytał? To jest rzeczywiście lepsze niż „Niezwyciężony” „Rita” czy „Bradl”? Na pewno nie pod względem rysunku. 
 


„Niezwyciężony” ma w tym plebiscycie pecha, że nie został wydany przez KG lub Timofa

Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #972 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 15:55:49 »
nawet spoko ta mfk cyber - co prawda robię coś innego i leci w tle - ale fajnie ze jest ciągłość festiwalu. spotkania z zagranicznymi autorami nawet fajniejsze bo nikt nie tłumaczy i jest 2 razy więcej treści. nie jest to jednak nawet ułamek klimatu z konwentów ale przynajmniej są spotkania i zapowiedzi:)

Offline kenji

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #973 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 20:00:02 »
„Niezwyciężony” ma w tym plebiscycie pecha, że nie został wydany przez KG lub Timofa



założenie autorów było dokładnie takie - aby komiks nie był wydany przez 'kogoś"
dlatego powstało psełdo wydawnictwo "booka"
trochę rozumiem autorów - wszystko zrobione tak jak chcieli, kasa przytulona w 100% bez pośredników, tylko co teraz....


tak czy inaczej dla mnie komiks roku, albo nawet 10-lecia na polskim rynku i chyba każdy to wie... tylko nie wypadało dać nagrody "komuś " spoza środowiska...


Offline turucorp

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #974 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 20:19:47 »
tylko nie wypadało dać nagrody "komuś " spoza środowiska...

Ale Rafał jest jak najbardziej ze "środowiska", kilka miesięcy temu np. w Katosach Szymon go oprowadzał po stoiskach, każdy piątkę przybijał, teraz gadamy sobie od czasu do czasu na privie.
Legitymacji za bycie autorem komiksów to u nas w kraju jeszcze nie dają  ::)
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Listopad 2020, 20:23:57 wysłana przez turucorp »