Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191271 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 20:35:36 »
Kurczaki już za nami i co? Żadnej relacji? Żadnych pochwał i utyskiwań? Odbyły się w ogóle?

4 pytania w jednym poście to mój osobisty rekord...na tem forum.
,, - Eeeeech.''

Łukasz

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 20:56:42 »
Posłuchaj sobie najnowszego odcinka podcastu Kadr ci w Oko. W kolejnych mają pojawiać się  omówieniapolskich zinów, które tam zadebiutowały. Część z nich znajdziesz w ofercie sklepu Gildia.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 02:29:20 »
Dzięki. Zastanawiała mnie ta cisza na forum :]
,, - Eeeeech.''

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 15:33:13 »
Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i w budynku

Miguel Díaz Vizoso urodził się w Haine-St-Paul w Belgii w 1969.
 
Już jako dziecko spędzał większość czasu czytając komiksy, a pozostałe chwile poświęcał na rysowanie. Jego wyuczonym zawodem był nauczyciel specjalny, w której to roli Miguel spędził 10 lat. Jednak życie zawodowe odciągało go od jego największej pasji, czyli rysowania. Postanowił więc zacząć robić to, co kocha i podjąć pracę jako artysta. Jego pierwszą artystyczną posadą była rola rysownika-asystenta w Rantanplan, ale w 2000 roku przeniósł się do studia Peyo, które założył twórca kultowych Smerfów - Pierre Culliford. Miguel pracuje tam do dzisiaj – pisze scenariusze, rysuje i koloruje.


Wielokrotnie pracował przy komiksowych przygodach Smerfów, między innymi przy wydanym w Polsce 25. tomie serii - „Dzieciak u Smerfów”.


8. Krakowski Festiwal Komiksu

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #34 dnia: So, 02 Marzec 2019, 23:11:47 »


Bernard Dumont, znany jako Bédu, ur. w 1948 roku w Ciney w Belgii. Po zdobyciu dyplomu studiów ekonomicznych postanowił zawodowo zająć się tworzeniem komiksów. W 1975 roku rozpoczął współpracę z legendarnym tygodnikiem „Tintin”. Tam w 1981 roku zadebiutowała jego autorska seria fantasy „Hugo”, wśród polskich czytelników uchodząca za kultową od czasu pierwszego wydania na początku lat 90. Dwa lata później przejął po Raymondzie Macherocie i duecie Turk & de Groot serię „Clifton” o brytyjskim detektywie-amatorze – tworzone przez niego odcinki cyklu właśnie ukazują się w Polsce.

Kolejny gość 8. Krakowskiego Festiwalu Komiksu


Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #36 dnia: So, 16 Marzec 2019, 18:04:21 »

Offline glutamiluta

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 10:19:54 »
trochę offtop bo chyba nie ma wystawców komiksowych - na warszawskich targach fantastyki ktoś był, warto?

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 10:24:34 »
Ja się zastanawiam czy na Pyrkonie pojawi się jeszcze jakiś znany twórca zagraniczny? Stan Sakai to dla mnie absolutny priorytet, ale chciałbym aby jeszcze jakieś nazwisko albo dwa na liście bloku komiksowego się pojawiło.

Offline kelen

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 11:37:50 »
Wszyscy goście, którzy pojawią się na Pyrkonie są już wylistowani na stronie. Więcej się nie pojawi.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 11:53:07 »
Ulalala, to w porównaniu do roku poprzedniego wypada bladziutko...

sum41

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 15:52:42 »
A ceny poszly w gore 😀

Offline kelen

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 19:09:11 »
Ulalala, to w porównaniu do roku poprzedniego wypada bladziutko...

Kwestia bardzo subiektywna, zatem nie będę oceniać. Dla jednych sam Pan Sakai jest dużo ważniejszy, niż wszystko, co było do tej pory, dla innych niekoniecznie (taki feedback widzę w sieci i słucham prywatnie). Mam nadzieję, że program przypadnie Ci do gustu.

Cytuj
A ceny poszly w gore 😀

Cennik jest taki sam, jak w zeszłym roku.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 19:51:56 »
Kwestia bardzo subiektywna, zatem nie będę oceniać. Dla jednych sam Pan Sakai jest dużo ważniejszy, niż wszystko, co było do tej pory, dla innych niekoniecznie (taki feedback widzę w sieci i słucham prywatnie). Mam nadzieję, że program przypadnie Ci do gustu.


Na pewno przyjazd Stana Sakai to kapitalna informacja. I gdybym mieszkał niedaleko Poznania to byłbym wielce uradowany, a tak... jestem uradowany jednak reasumując koszta jakie muszę ponieść małe nie będą a liczyłem, że jak poprzednio Egmont i organizatorzy zaproszą przynajmniej dwóch-trzech gości (bardziej Egmont) :)


Tak jak rzuciłem okiem, to rodzimych Twórców też zbyt wielu nie ma... Dla mnie troszkę szkoda.

Edit.

Pojawił się program Krakowskiego Festiwalu Komiksu: https://drive.google.com/file/d/12DZlblTzjzA3D647S0UJ9f8fXNYclfMv/view?fbclid=IwAR0V0cE5E0J2U0xqLmM-xvmW84MhyD9QrZa23mG9joOZM0OZ9LJK1GUSoF8
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Marzec 2019, 20:11:30 wysłana przez Itachi »

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:20:55 »
Świetnie, że pojawi się Stan Sakai.
Pamiętajmy o jednym - koszt sprowadzenia artysty tego pokroju często jest wielokrotnie wyższy od kosztu nawet kilku innych rysowników. A festiwal działa aby zadowolić jak najszersze grono fanów.
Trzymamy kciuki za Pyrkon i za jego gości komiksowych - a co najważniejsze - to zapraszamy na wystawę oryginalnych plansz Galerii www.polishcomicart.pl , która po raz pierwszy pojawi się na tej wspaniałej imprezie. Szczegóły już wkrótce.