Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191194 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #570 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 10:33:13 »
Świetni twórcy komiksowi z którymi można naprawdę było na spokojnie pogadać i poprosić o rysunek, bo był na to czas i przestrzeń. Na takiej emefce wygląda to zupełnie inaczej.

No wiesz, ale to nie jest zasługa organizatorów. Raczej wręcz przeciwnie, bo świadczy to tylko o tym, że na imprezie nic się nie działo, ludzi było niewielu, więc łatwo było się dopchać, a gwiazdy miały mnóstwo czasu na pogaduszki z fanami.

Ale teraz przynajmniej rozumiem twój entuzjazm. Masz takie preferencje i ja to szanuję.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #571 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 10:35:08 »
Nie jest zasługą organizatorów, że zebrali grupę świetnych twórców komiksowych? To kogo w takim razie?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #572 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 10:36:32 »
Zasługą organizatorów na pewno nie są pustki w biletowanej strefie komiksu, mimo tak ponoć znakomitych gości.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #573 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 11:03:44 »
w sobote strefa była wypełniona po brzegi głównie za sprawą rosinskiego i surżenki. pustki to były ale w piątek. ten bilet za 10 pln to jest akurat wg mnie dobry pomysł bo nie przewalają się przez tę wystawę przypadkowe tłumy.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #574 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 11:11:51 »
Mysle zreszta, ze z roku na rok CCW bedzie sie cieszyl coraz wieksza popularnoscia wsrod komiksiarzy o ile poziom z roku poprzedniego zostanie utrzymany w latach kolejnych.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #575 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 11:32:39 »
ten bilet za 10 pln to jest akurat wg mnie dobry pomysł bo nie przewalają się przez tę wystawę przypadkowe tłumy.

Dla mnie to jest cytat miesiąca (co najmniej).

Bardzo ładnie koresponduje z tekstem Pawła Pogodzińskiego o wystawie "Kajko i Kokosz: Komiksowa archeologia". Tam też archeologom przeszkadzały dzieci na wystawie. W tym środowisku istnieje nawet tradycja otwierania wystaw "przez muzealników dla muzealników", czyli w środku tygodnia, bo wtedy ludzie się nie pętają pod nogami :)

Polecam lekturę:
http://zwam.ptl.info.pl/wp-content/uploads/2020/01/01_06_Wystawa-Kajko-i-Kokosz_Pogodzinski.pdf
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Styczeń 2020, 11:40:25 wysłana przez Kapral »

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #576 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 11:42:17 »
Kapral, jak czytam Twoje pitolenie to aż żal mi się robi Twojej osoby.
Nie tylko byłem ale i widziałem wystawy w Lucca, Delemont, Brukseli, na wielu europejskich Comic Conach oraz Na bardzo wielu imprezach komiksowych w UK. Daruj sobie te swoje żałosne osądy, bo porównanie mam doskonałe.

Tak więc po kolei.

Z tego co wiem, wystawy na Comic Conie robi Polish Comic Art. Odpowiada też za strefę komiksu.
Rozmawiałem na ostatniej edycji z nimi i facet robi to jako ogromny pasjonat - własnym sumptem.
Trwają trzy dni więc jest to wystawa krótkookresowa, bez ogromnych budżetów, dotacji itd.

Wystawa w Krakowie to niemal 350 tysięcy zł takiej dotacji.
Koszt wystawy Świt bohaterów to 800 tys sprowadzenie i niemal 700 dotacji na obsługę ( widziałem w wywiadzie z organizatorem).

Widzisz różnicę? Bo jeśli nie widzisz to naprawdę z Tobą jest kiepsko.
Ale skoro facet za własną kasę robi świetne wystawy, to aż boję się pomyśleć jak one by wyglądały, jakby dostał chociaż cześć tamtych budżetów.


Kolejna sprawa:
Dostęp do artystów.
Były godziny strefy autografów i widełki czasowe. Jednak niemal wszyscy rysownicy zostali nie tylko na czas swojej sesji , ale jeszcze po minimum 4-6 godzin - ponieważ jak sami mówili - impreza wg nich jest świetna.
Organizator zadbał o to, że każdy z nich jak chciał zostać to miał na to miejsce. Sam Surżenko  jednego dnia zrobił na swoje życzenie 3 sesje po prawie 2 godziny każda (byłem, widziałem i skorzystałem - fantastyczny gość).
Ale nie, ty wolisz zakrzywiać rzeczywistość , aby tylko wychodziło na Twoje.
Logiczne myślenie nie boli, skoro artysta miał być na 1,5 godziny, a siedział - i sam chciał siedzieć -  tych godzin 6 z jakimiś przerwami, to oczywiste jest że dużo więcej fanów do niego przyjdzie i tym samym więcej fanów będzie zadowolonych.
Wspominasz też coś o panelach, byłem na Komiksowej Warszawie a w Łodzi słyszałem że jest podobnie. Poza spotkaniem z Kołodziejczakiem i jakąś gwiazdą, większość paneli to 5-7 osób, z czego 2-3 stanowią sami prowadzący. No faktycznie mają z czego czerpać garściami  8)

Najlepiej to siedzieć na forum i marudzić  bez sensu, pokazując jaką zdziadziałą istotą się stajesz, krytykować wszystko i wszystkich, czepiać się. Ot taka osobowość.



Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #577 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 11:52:06 »
Wystawa w Krakowie to niemal 350 tysięcy zł takiej dotacji.
Koszt wystawy Świt bohaterów to 800 tys sprowadzenie i niemal 700 dotacji na obsługę ( widziałem w wywiadzie z organizatorem).

A wiesz ile wynosił budżet WCC? To może trzeba było się dostosować do tego poziomu i zlecić organizację strefy komiksu jakiejś poważnej instytucji, choćby Conturowi, a nie jakiemuś "facetowi za własną kasę"? A tak to komiks wyglądał w Nadarzynie jak młodszy brat w za dużym, połatanym garniturku od komunii.

skoro artysta miał być na 1,5 godziny, a siedział - i sam chciał siedzieć -  tych godzin 6 z jakimiś przerwami, to oczywiste jest że dużo więcej fanów do niego przyjdzie i tym samym więcej fanów będzie zadowolonych.

A może artysta siedział, bo nie miał nic innego do roboty, bo nikt mu nie zaproponował żadnego programu, spotkań itp? Ja to nawet rozumiem, bo "facet z własną kasą" się przecież nie rozdwoi i nie poprowadzi spotkania w czasie gdy musi pilnować kasy przy wejściu i brać od każdego po dychu :)

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #578 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 12:39:03 »
kapral chyba nie byłeś na imprezie typu wcc albo pyrkon. dzikie tłumy które się przelewają na prawdę uniemożliwiają np spokojny odbiór wystawy komiksowej. najlepszy przykład to wystawa w ramach wcc rekwizytów z filmów - w sobotę było tyle ludzi, że nie dało się dostać nawet w pobliże wystawy a co dopiero do rekwizytów.

bilet za 10pln daje duzy komfort osobom zainteresowanym komiksem, cena nie jest zaporowa umówmy się. to wystawa dla fanów a nie z misją popularyzatorską.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #579 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 12:56:57 »
Pewnie, że cena 10 zł nie jest zaporowa. Tym bardziej dziwię się, że jest w ogóle pobierana. To niepoważna kwota, wskazująca że i atrakcja jest niepoważna. Za byle jaką karuzelę albo taras widokowy płaci się dwie dyszki.

Natomiast nie zgadzam się w kwestii misji wystawy. Jeśli nie popularyzacja, to po co ją w ogóle robić na Comic Conie? To już lepiej byłoby ją pokazać na jakimś konwencie komiksowym, gdzie są sami swoi i żadni fani seriali nie będą się szwędać. Nie widzę logiki ani pomysłu w takim działaniu PolishComicArt. Raczej wygląda to na chęć promocji własnej firmy za pomocą tego, co stanowi przedmiot jej działalności handlowej, czyli oryginalnych plansz komiksowych. Cała reszta to tylko nieistotny dodatek.

No tak, ale ja mam na myśli promowanie poprzez takie wystawy komiksu do jak największej liczby ludzi, a nie żeby przyszło 100-500 osób ze środowiska.

Mnie leży na sercu dokładnie ten sam cel :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Styczeń 2020, 13:05:33 wysłana przez Kapral »

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #580 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 13:43:09 »
[...]Raczej wygląda to na chęć promocji własnej firmy za pomocą tego, co stanowi przedmiot jej działalności handlowej, czyli oryginalnych plansz komiksowych. Cała reszta to tylko nieistotny dodatek.[...]
Bo to właśnie tylko to i nic więcej. A działa bez dotacji, bo nie jest ich w stanie zdobyć, co widać choćby na listach publikowanych przez MKiDN.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #581 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 15:42:45 »
ten bilet za 10 pln to jest akurat wg mnie dobry pomysł bo nie przewalają się przez tę wystawę przypadkowe tłumy.

Rozumiem, że przypadkowe osoby mogą drażnić (także mnie), ale chyba powinno nam zależeć na wyjściu po za komiksowe getto. Komiksowa Warszawa jest organizowana w ramach Targów Książki i wydawcy są chyba zadowoleni gdy znajdują "przypadkowych" klientów.
Pamiętam, że gdy dwa lata temu KW została przeniesiona w nieco odizolowane miejsce, to było trochę narzekania, w ubiegłym roku powróciła w rejon uczęszczany przez "przypadkowe tłumy" i wszyscy byli zadowoleni.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #582 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 16:03:32 »
na wcc wydawcy są poza płatną strefą więc każdy posiadacz ogólnego biletu ma do nich dostęp. płatne było wejście na wystawę + do rysowników.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #583 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 18:41:07 »
A wiesz ile wynosił budżet WCC? To może trzeba było się dostosować do tego poziomu i zlecić organizację strefy komiksu jakiejś poważnej instytucji, choćby Conturowi, a nie jakiemuś "facetowi za własną kasę"? A tak to komiks wyglądał w Nadarzynie jak młodszy brat w za dużym, połatanym garniturku od komunii.

Co Ty piszesz za bzdury Comic Con to prywatna impreza, a większość imprez komiksowych organizowanych jest z dotacji. Poza tym Komiks na Comic Conie jest tylko jedną ze składowych , jest cosplayer, są aktorzy i masa innych atrakcji. Każdy zainteresowany znajdzie coś dla Siebie.
Ostatnia strefa wyglądała świetnie, więc współczuje Ci traumatycznych przeżyć noszenia połatanego garniturku.
Widziałem także zdjęcia ostatniej Łodzi i po przenosinach z Atlas areny to chyba jednak oni ściągnęli Formułę targów i organizacji właśnie z Comic Conu oraz innych tego typu imprez.


A może artysta siedział, bo nie miał nic innego do roboty, bo nikt mu nie zaproponował żadnego programu, spotkań itp? Ja to nawet rozumiem, bo "facet z własną kasą" się przecież nie rozdwoi i nie poprowadzi spotkania w czasie gdy musi pilnować kasy przy wejściu i brać od każdego po dychu :)
Żałosny z Ciebie osobnik. Plujesz na masę inicjatyw, narzekasz na ludzi, krytykujesz, obrażasz. Twoja małostkowość oraz chamstwo nie sprawią że staniesz się lepszym człowiekiem.
Rozumiem , że rozmawiałeś ze wszystkimi kilkudziesięcioma rysownikami z ostatniej edycji Comic Conu? Powiedzieli Ci że siedzą z nudów bo gdyby nagle pojawił się ”wspaniały kapral” to zarządziłby masę wspaniałych spotkań, które sam by prowadził, za które dostałby kasę otrzymaną z budżetu (dotacji jaką dostali organizatorzy) - bo przecież jakoś trzeba wydatki udokumentować - nawet mimo obecności 2 osób na sali to i tak je zrobi  :)
Pisałem Ci wcześniej, ale Ty wolisz za wszelką cenę narzucać swoję zdanie, nawet jeżeli fakty świadczą przeciwko niemu. Byłem na kilku spotkaniach na Komiksowej Warszawie, rozmawiałem z wieloma osobami na temat spotkań w Łodzi i wszędzie jest tak samo. Poza 2-3 spotkaniami, na reszcie siedzą niemal sami prowadzący. Jaki jest sens takich spotkań, poza udokumentowaniem wydatków i zapłaceniem za prowadzenie ich swoim „ziomeczkom” z „grajdołka” aby lobbowali właśnie te a nie inne imprezy - bo przecież mają z nich kasę (bez patrzenia na ich opłacalność). Tak to wygląda dla człowieka patrzącego z boku, ale skoro siedzisz w organizacji to może oświecisz nas swoimi doskonałymi pomysłami.

Natomiast nie zgadzam się w kwestii misji wystawy. Jeśli nie popularyzacja, to po co ją w ogóle robić na Comic Conie? To już lepiej byłoby ją pokazać na jakimś konwencie komiksowym, gdzie są sami swoi i żadni fani seriali nie będą się szwędać. Nie widzę logiki ani pomysłu w takim działaniu PolishComicArt. Raczej wygląda to na chęć promocji własnej firmy za pomocą tego, co stanowi przedmiot jej działalności handlowej, czyli oryginalnych plansz komiksowych. Cała reszta to tylko nieistotny dodatek.
To że Ty widzisz brak logiki, akurat nie jest wykładnikiem jej braku.
Na jednym z fanpage fajnie to koleś wypunktował.
„Grajdołek komiksowy” gra tylko dla siebie i swoich”. I chyba nawet nie potrzeba dodatkowych odpowiedzi.
Ale  dziwie się, że nie nazywasz np Komiksowej Warszawy Imprezą Timofa, Kultury Gniewu ich kolesi bo ten festiwal to przecież „wygląda to na chęć promocji własnej firmy za pomocą tego, co stanowi przedmiot jej działalności handlowej, czyli” swoich wydawnictw.
Nie znam powodu zaciekłych ataków i bezsensownej krytyki kilku osób z tego forum na kolesia z Polishcomicart oraz na Comic Con ale dla mnie wygląda to albo na zwykłą zawiść. Uważam ze facet robi świetną robotę i wystawy dające masę frajdy, które oglądają tysiące, jak nie dziesiątki tysięcy odwiedzających. Wydaje fajne komiksy na jakie długo w tym kraju czekałem i będę kibicował ich każdej inicjatywie.



Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #584 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 18:53:43 »
Moja rada dla ciebie jest wciąż taka sama, Hans: pojedź do Łodzi i przestań wreszcie bredzić o swoich wyobrażeniach. I troszkę się hamuj, bo ci zawory puszczają.