Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191288 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #555 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 00:02:50 »
To potwierdzone info? Pisałem do Galerii na FB w sprawie gości  i nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Raczej pewne, ale wiadomo, ze zawsze moze cos pojsc niw tak i bedzie inaczej.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #556 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 00:18:24 »
miej w takim razie pretensje do organizatorów strefy komiksowej a nie wcc, ze nie ogłaszają gości pół roku wcześniej. dziwne masz podejście. komentarze na fb to żaden wyznacznik a  frekwencja na ostatnim wcc to z tego co pamietam pod 30 k ludzi.

oczywiście walą mnie te seriale i stoiska z tshirtami. strefa komiksowa jest świetnie zorganizowana, z roku na rok coraz lepsza i większa.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #557 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 00:42:52 »
Ja byłem na edycji zeszłorocznej i była super.
Dla mnie to zdecydowanie lepsza impreza od komiksowej Warszawy.
Będę to zapewne powtarzał ze 100 razy, ale wystawa Szninkla po prostu rozwalała system i bardzo liczę na coś extra w tym roku.
Słyszałem ze jeszcze Łódź jest zarąbista, ale nie dane mi było jej zwiedzić.
Zauważyłem natomiast jedną bardzo ciekawą rzecz - nawet na grupach komiksowych - a mianowicie ataki na Comic Con.
I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że najbardziej krytykują osoby, które nawet nie pojawiły się na festiwalu, do czego same się przyznają - januszowo level hard    8)
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Styczeń 2020, 00:49:14 wysłana przez Hans »

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #558 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 06:13:10 »
Moja krytyka Comic Conu polega na stwierdzeniu, że jest drogi. Nawet w promocji i przedsprzedaży bilety są droższe niż normalne bilety na KW i MFKiG łącznie. Tak jest po prostu.
Jestem januszem, bo o tym wspominam?
 

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #559 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 06:21:41 »
"Januszowo level hard" to jest wtedy, gdy ktoś wychwala pod niebiosa WCC, nie mając żadnej skali porównawczej, bo niczego innego nie widział. Ja rozumiem, że tłum przebierańców albo parę oryginałów w antyramach może na kimś nieobytym zrobić wrażenie, a widok czerwonej wykładziny i kolorowych świateł rozum odbiera, ale do cholery, ta wystawa była na poziomie gminnego domu kultury, a programu imprezy w zasadzie nie stwierdzono.

Pojedź ty może najpierw Hansu choćby do Łodzi (albo do Krakowa czy Poznania), weź udział w paru panelach i spotkaniach, zobacz jak powinna wyglądać wystawa komiksowa, to może dostrzeżeszsz paździerz, który wyłazi ze Strefy Komiksu  w Nadarzynie.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #560 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 07:42:53 »
ciekawe. akurat wystawa szninkla i prac rosinskiego - organizowane przez polish comic - byly swietne. duzo eksponatow, ciekawa ekspozycja, komentarze, wernisaz z autorem.

kapral mozesz podac jakas inna wystawe na festwalu w polsce ktora byla zrobiona lepiej? nie mowie o muzeum w krakowie czy swit bohaterow dc bo to inna bajka. czy moze robisz zwykly flejm?

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #561 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 08:02:24 »
Ty freshmaker żarty sobie stroisz? Widziałeś którąś z wystaw Wojtka Łowickiego albo cokolwiek w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi? A z grubej rury, to byłeś w Brukseli albo w praskiej galerii DOX na Prokupku?

Antyramy to może robiły wrażenie na pierwszych konwentach w Łodzi. Ale jeżeli komuś nadal takie rzeczy imponują, to cóż mogę poradzić?

nie mowie o muzeum w krakowie czy swit bohaterow dc bo to inna bajka.

Dlaczego inna bajka? Jak się coś organizuje na największym międzygalaktycznym Comic Conie w tej części Europy, to chyba powinno mieć odpowiednią oprawę i zadęcie, nie? :D
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Styczeń 2020, 08:08:00 wysłana przez Kapral »

Offline misiokles

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #562 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 08:34:48 »
Tymczasem jeśli dobrze zrozumiałem, promocyjna cena na Comic Con obowiązuje właśnie teraz na długo przed imprezą, gdy jeszcze niewiele wiadomo.
Tak jest z corocznymi regularnymi imorezami już od wielu lat. Early Access się kupuje w ciemno. Czy to Open'er czy ComicCon czy impreza sportowa.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #563 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 09:15:17 »
Kapral sie produkuje jak zawsze, a ja powiem tak - nie znam zadnego komiksiarza ktory byl rok temu i narzekal na strefe komiksu, wrecz przeciwnie - same pozytywy na jej temat slyszalem. Kapral nie byl i nie bedzie, ale co se ponarzeka to jego. No coz, niech ma!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #564 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 09:17:40 »
nie odnoszę się do wystaw w muzeach czy dedykowanej do tego przestrzeni - mowię konkretnie o wystawach festiwalowych, ja przynajmniej w polsce lepszej nie widziałem. sama ilość plansz ze szninkla była przytłaczająca.

w brukseli nie byłem ale widziałem festiwalowe wystawy w lucca i kopenhadze i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że były dużo słabsze niż przytoczony przeze mnie szninkiel i wrocław.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #565 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 09:44:59 »
Czy uważasz, że wystawy "festiwalowe" to jakaś gorsza odmiana dla ubogich? Że mogą być zrobione na odwal się, bez pomysłu, bez aranżacji, bez kuratora? Że mają taryfę ulgową?

Ja się z takim myśleniem fundamentalnie nie zgadzam. Zwłaszcza, że WCC jest imprezą bardzo drogą w porównaniu np. z MFKiG, a oferuje komiksiarzom naprawdę niewiele. Jeżeli taki uczestnik nie interesuje się gwiazdami seriali, to za stówkę dostanie tylko wstęp na komiksową strefę targową, jedną wystawę i możliwość zdobycia kilku autografów. Trzeba jakiegoś fanatyka, żeby siedział tam trzy dni, bo pół dnia w zupełności wystarczy na te wszystkie atrakcje.

Natomiast miłośnik seriali w ogóle nie trafi do strefy komiksu, bo organizator poodgradzał ją ściankami z dykty i długim korytarzem bez jakichkolwiek drogowskazów, oznaczeń itp. No cóż, jaki kraj taki Comic Con, chciałoby się powiedzieć. Z wąsami, w kubotach i białych skarpetach, ale nasz własny!

Kapral nie byl i nie bedzie, ale co se ponarzeka to jego. No coz, niech ma!

Kapral był, ale chyba rzeczywiście nie będzie :)
A Szekak był, czy tylko słyszał?
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Styczeń 2020, 09:54:08 wysłana przez Kapral »

Offline freshmaker

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #566 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 10:06:53 »
tak mam inne oczekiwania co do wystawy organizowanej np w muzeum w krakowie zaplanowanej na pół roku wystawiania, niż w stosunku do wystawy w hali targowej zaplanowanej na 3 dni. kurator do expo? bez zartów.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #567 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 10:15:20 »
Kapral był, ale chyba rzeczywiście nie będzie :)
O nie, będzie nam ciebie brakować!
A Szekak był, czy tylko słyszał?
Był, bardzo sobie chwali i będzie. Bilety już kupione i przebieram nóżkami. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #568 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 10:21:33 »
Szekak, a co konkretnie aż tak ci się podobało, jeśli wolno spytać?

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #569 dnia: Pt, 24 Styczeń 2020, 10:27:44 »
Świetni twórcy komiksowi z którymi można naprawdę było na spokojnie pogadać i poprosić o rysunek, bo był na to czas i przestrzeń. Na takiej emefce wygląda to zupełnie inaczej. Do tego bardzo fajna wystawa Szninkla.
Piękno jest w oczach patrzącego.