Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191257 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Koora

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #240 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 14:49:40 »
W moim przypadku to był pierwszy festiwal w takim wymiarze czasowym, bo w tamtym roku byłem tylko kilka godzin.
Na pewno nie ostatni :)
Moje wrażenia są niemal identyczne jak Recoila, którego serdecznie pozdrawiam, sporo na ten temat gadaliśmy w kolejce do Marvano. Czyli generalnie mega pozytywne!
Dodam tylko, że troszkę mnie zirytowało w sobotę to, że nawet nie wiedziałem, który jestem w kolejce. Byłem około 11:15, czyli dużo przed czasem, a osób stojących wtedy w strefie było około 5-7, a gdy pojawił się Marvano okazało się, że jestem chyba 22  :D W niedzielę sam też już przechodziłem po inne autografy w oczekiwaniu na Marvano, ale znikałem na kilka minut, a nie półtorej godziny. Ale cóż, już będę mądrzejszy na przyszłość :)
W przyszłym roku na pewno wybiorę się też na spotkania z autorami, żałuję że w tym roku się nie udało.
Poznałem kilka fajnych osób, część jest na pewno z forum, ale poza Midarem nikogo z ksywki nie poznałem.
Jak znajdę chwilkę to też podzielę się zdobyczami.

PS. O inicjatywie Praga Gada sam dowiedziałem się w sobotę od dwóch chłopaków, którzy stali przede mną do Sandovala. Nie wiem czy udzielają się na forum, ale jeśli tak to pozdrawiam i dziękuję. Już zaopatrzyłem się w dostępne 4 części ;)

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #241 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 14:54:20 »
[...] ale jeśli stoję w długiej kolejce i widzę, że do innego autora nie ma chętnych, to chyba nic się nie stanie jeżeli na kilka minut opuszę kolejkę i wezmę od niego wrys. [...]
Ano właśnie nie. Skoro nie jesteś ojcem Pio i się nie bilokujesz, to wychodząc z kolejki, powinieneś trafić potem na jej koniec, a nie zajmować miejsce. Oczywiście tak być powinno, gdyby respektowano regulamin.

@Koora
Podobno nakład Międzywojnia już się kończy, więc to zakup w ostatniej chwili.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline pMk_91

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #242 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:05:47 »


Odnośnie otrzymania rysunku na osobnej kartce to chyba zależy od artysty.

Stania w dwóch kolejkach jednocześnie być nie powinno, ale jeśli stoję w długiej kolejce i widzę, że do innego autora nie ma chętnych, to chyba nic się nie stanie jeżeli na kilka minut opuszę kolejkę i wezmę od niego wrys. Co innego jednoczesne stanie do dwóch autorów do których są chętni. Te rzeczy trzeba odróżnić.

Moim zdaniem nie było źle.
Z Marvano  (widząc tłumy) zrezygnowałem w piątek i sobotę, ale w niedzielę udało się.


Z tym co mówisz, że należy odróżnić zgodziłbym się, najbardziej wkurzyła mnie sytuacja kiedy w piątek kolejka do Marvano tworzyła się o 14 [Marvano pojawił się o 16] i Ci ludzie którzy stali do Marvano pierwsi w kolejce przez te dwie godziny obskoczyli całą masę artystów na innych stolikach, czy stoisku Timofa, gdzie były kolejki i trzeba było stać często za 'cwaniakami'.

Żeby nie było, że jestem frustrat i zazdroszczę to mimo to na KW zdobyłem właściwie wszystko co planowałem po prostu widziałem sporo nie fair zachowań i szkoda osób którym się nie udało kosztem takich 'prezesów', co stali do Marvano po 3 dni.

Zreszta wczoraj ten gość którego ochrzciłem 'ochroniarze strefy autografów' po raz 3 ustawił się w kolejce do Marvano i sam mówił że on już nie ma ciśnienia, bo ma już rysunki, a potem okazało się że załapał się na ostatni wrys, a ludzie za nim zostali z podpisami..
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Maj 2019, 15:07:23 wysłana przez pMk_91 »

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #243 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:20:42 »
Też byłem zdziwiony tym zjawiskiem, że na spotkaniach pustki. Mi osobiście udało się być na 6 spotkaniach z twórcami o ile mnie pamięć nie myli. Co prawda nie zawsze na całych bo grafik był napięty, ale były dla mnie równie ważną częścią co wrysy. Co do spotkania z Marvano, to było ono w momencie gdy podpisy rozdawał Baranowski i Marek Szyszko, więc to jeszcze mogę zrozumieć - siła wyższa.

Co do kolejek to nie było tragedii, był taki jeden blond cebulaczek co tam okopował ciągle z torbami i obstawiał kolejki, ale tak to było imo w miarę ok, chociaż powinien być ktoś kto to ogarnia, bo ja osobiście nie chciałem zwracać komuś uwagi by było spokojnie i nie robić trzody przy twórcach, niemniej ta sytuacja dała mi wyobrażenie tego co musi się dziać przy Rosińskim czy Jimie Lee.

Ogólnie wrażenia super, ludzi pozytywni, autorzy sympatyczni. Do Łodzi też się chyba wybiorę bo mi się spodobało. :)

To był mój 2 festiwal. Pierwszy zaliczyłem  w Krakowie.
To co działo się tutaj na strefie autografów uważam za zwykle chamstwo.
Przed każdym rysownikiem, ludzie z obsługi strefy dawali do podpisania i rysunków swoje kartki. Jeśli już nawet by chcieli , to powinno odbywać się takie coś poza strefą, a nie na oczach innych.
W piątek wkurzyło mnie to najbardziej, bo jak dałem kartkę, to ten sam bezczelny koleś co chwilkę przede mną dał kartkę powiedział - ze rysunki tylko w komiksach. Oczywiście komiks miałem i bez problemu go wyjąłem z plecaka, ale buractwo obsługi co innego. Wybieram się na Łódź i ciekaw jestem jak tam wyglada sytuacja z numerkami, skoro tutaj są takie bezczelne przekręty. Sporo się kiedyś na temat Łodzi naczytałem.
Co do samego festiwalu to kupiłem kilka komiksów i kilkanaście książek. Byłem na targach książki w Krakowie i jakoś mam wrażenie ze tam było więcej ludzi.
Prelekcje mocno słabe - bez frekwencji - może warto by zastanowić się nad ich tematyką, aby przyciągały jak największą ilość osób.
Goście komiksowi - jak na 10lecie - bardzo słabi, na szczęście książkowi mi to wynagrodzili  :)
Pozdrawiam kilka osób z kolejki do Marvano, dzięki Wam wbiłem na forum - dzięki za zaproszenie  :)  (byłem w zielonej bluzie z kapturem i okularach).

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #244 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:27:42 »
Ano właśnie nie. Skoro nie jesteś ojcem Pio i się nie bilokujesz, to wychodząc z kolejki, powinieneś trafić potem na jej koniec, a nie zajmować miejsce. Oczywiście tak być powinno, gdyby respektowano regulamin.

@Koora
Podobno nakład Międzywojnia już się kończy, więc to zakup w ostatniej chwili.


W niedzielę stałem w kolejce do Marvano i widząc, że nie ma specjalnie wielu chętnych przy stoliku z autorami komiksu o Edelmanie wyszedłem na chwilę i wziąłem od nich wrys (max 5 minut), podobnie zrobiły jeszcze chyba ze trzy osoby z kolejki.
Nikt na tym nie stracił, a autorzy Edelmana byli zadowoleni z zainteresowania. Wolałbyś aby połowę czasu spędzili bezczynnie z braku chętnych?
Miejmy świadomość, że oprócz komiksowych gwiazd, są autorzy mniej popularni, którym po prostu może być głupio siedzieć bezczynnie kawał czasu.

Offline pMk_91

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #245 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:44:15 »


W niedzielę stałem w kolejce do Marvano i widząc, że nie ma specjalnie wielu chętnych przy stoliku z autorami komiksu o Edelmanie wyszedłem na chwilę i wziąłem od nich wrys (max 5 minut), podobnie zrobiły jeszcze chyba ze trzy osoby z kolejki.
Nikt na tym nie stracił, a autorzy Edelmana byli zadowoleni z zainteresowania. Wolałbyś aby połowę czasu spędzili bezczynnie z braku chętnych?
Miejmy świadomość, że oprócz komiksowych gwiazd, są autorzy mniej popularni, którym po prostu może być głupio siedzieć bezczynnie kawał czasu.


Po pierwsze, regulamin to regulamin i wg tego powinniście w tym momencie skoczyć na koniec, ale..

Jak dla mnie bo stałem chyba za Wami :) to było Ok nie było kolejki do nich i trwało to krótko, ja np piszę o czymś takim jak zajmowanie kolejki dwie/trzy godziny wcześniej do największej gwiazdy, widząc to odpuszczam Marvano a potem muszę stać za ludzmi z kolejki od Marvano do innych artystów, to nie jest fair.

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #246 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:51:36 »
Po pierwsze, regulamin to regulamin i wg tego powinniście w tym momencie skoczyć na koniec, ale..

Jak dla mnie bo stałem chyba za Wami :) to było Ok nie było kolejki do nich i trwało to krótko, ja np piszę o czymś takim jak zajmowanie kolejki dwie/trzy godziny wcześniej do największej gwiazdy, widząc to odpuszczam Marvano a potem muszę stać za ludzmi z kolejki od Marvano do innych artystów, to nie jest fair.

Czyli chyba się zgadzamy.
Nie ma specjalnej różnicy czy wyjdę na 5 minut do autora do którego nie ma kolejki, czy też wyjdę na 5 minut do toalety.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #247 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:54:02 »
Czemu stojąc w tej kolejce i widząc takie zachowania nie zwrócilście uwagi tym "cwaniakom"?

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #248 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:58:33 »
Pewnie się bali, że ich obsługa strefy autografów wyrzuci z kolejki za niewłaściwe zachowanie.  ;D

No dobra, szybkie wyjście do twórcy obok jest OK (lub do kibla), ale obskakiwanie innych stoisk w tym czasie, to chamówa.

Włos się jeży, gdy czytam o zachowaniu obsługi.

« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Maj 2019, 16:02:15 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #249 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:03:25 »
Ja nie zwracałem uwagi dlatego, że kolejka i tak była mała i nie chciałem robić nieprzyjemnej atmosfery bez potrzeby, natomiast też nikomu nie zajmowałem kolejki na dłużej niż 5 minut. Jakbym stał w kolejce do Marvano i zobaczył, że przez cwaniaków ja nie dostanę wrysu to bym już pewnie atmosferę na dalszy plan odłożył.


Swoją drogą pytanie - był ktoś na Comic Conie rok temu? Dużo ludzi w strefie komiksu po wrysy?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline pMk_91

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #250 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:19:25 »
Czemu stojąc w tej kolejce i widząc takie zachowania nie zwrócilście uwagi tym "cwaniakom"?

Nie wiem, wydaje mi się, że nie po to jadę sobie na takie wydarzenie, żeby później wykłócać się w kolejkach, sporo ludzi mówiło, że tak jest zawsze i to normalne, więc...
Jeśli to że nie wyskoczyłem z mordą w momencie kiedy widziałem zachowanie nie fair, nie daje mi prawa głosu i powiedzenia jak to z mojej strony wyglądało to przepraszam za offtop.

Wg mnie ktoś powinien za to odpowiadać, jeśli nikt nie pilnuje, żeby wszystko działo się zgodnie z założonymi zasadami to dlaczego dla przykładu ja mam to robić? Widocznie tak można i tak to zawsze wygląda.. Wg mnie po prostu szkoda.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Maj 2019, 16:21:02 wysłana przez pMk_91 »

Offline Koora

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #251 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:28:00 »
Ja byłem jedną z osób, która podeszła po autograf do twórców Edelmana. Zajęło to dosłownie 3-4 minuty i myślę, że nikomu się "krzywda" nie stała.
Natomiast w sobotę stałem do Marvano, a obok była kolejka do Tadeusza Baranowskiego i mimo tego, że też miałem jego komiks, to nie przechodziłem do drugiej kolejki, bo była bardzo długa i uważam, że byłoby to nie w porządku. Pomimo tego, że inni tak robili to nie będę o to robił awantury, bo nie po to idę na takie spotkania żeby się wykłócać.

Offline Hans

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #252 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:42:56 »
Nie wiem, wydaje mi się, że nie po to jadę sobie na takie wydarzenie, żeby później wykłócać się w kolejkach, sporo ludzi mówiło, że tak jest zawsze i to normalne, więc...
Jeśli to że nie wyskoczyłem z mordą w momencie kiedy widziałem zachowanie nie fair, nie daje mi prawa głosu i powiedzenia jak to z mojej strony wyglądało to przepraszam za offtop.

Wg mnie ktoś powinien za to odpowiadać, jeśli nikt nie pilnuje, żeby wszystko działo się zgodnie z założonymi zasadami to dlaczego dla przykładu ja mam to robić? Widocznie tak można i tak to zawsze wygląda.. Wg mnie po prostu szkoda.
Dokładnie. Tez nie miałem się zamiaru kłócić, ale jeśli mimo regulaminu sama obsługa bezczelnie podaje kartki jako pierwsza i zwraca ludziom uwagę to ja się odezwałem.
I jaką dostałem odpowiedź - ze oni są od organizatorów i mogą sobie wziąć rysunki na kartkach jako pierwsi.
Żałosne kiepskie wytłumaczenie. Bo skoro są od organizatorów to powinni mieć specjalne salki. W Krakowie widziałem ze takie rzeczy odbywały się w innych pomieszczeniach - poza godzinami sesji autografów. I to jest uczciwe.
A swoją drogą , czy w piątek opiekunem strefy nie był tez jeden z organizatorów Krakowa- bo wydaje mi się na 90% ze tam gowidzialem!?!

Midar

  • Gość
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #253 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:50:52 »

Swoją drogą pytanie - był ktoś na Comic Conie rok temu? Dużo ludzi w strefie komiksu po wrysy?
Nie ma znaczenia jak było. Teraz Garuła z Polish Comic Art wprowadził zasady: płacisz za bilet na WCC, płacisz za wstęp do strefy autografów, płacisz kupując dowolny komiks za min. 40 PLN, dostajesz jeden numerek do losowania, np. do Rosińskiego. Jak chcesz autograf np. od Surżenki, to musisz kupić kolejny komiks za min. 40 PLN. Numerki do  artystów są następnie losowane, np. 10 pierwszych wylosowanych numerków dostanie rysunek od Rosińskiego, a pozostali autograf (choć może się okazać, że nie wszyscy jeśli będzie dużo osób). Biorąc  pod  uwagę, że Strefa Autografów jest w zasadzie coraz droższą i coraz bardziej zamkniętą dla szerokiego kręgu komiksiarzy prywatną imprezą Pana Garuły w ramach WCC, ja raczej odpuszczam.
Wybieram się do Łodzi, choć wczoraj usłyszałem, że takie same zasady planuje wprowadzić na MFKG. Na szczęście są jeszcze artyści przy stanowiskach wydawnictw.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Maj 2019, 17:01:25 wysłana przez Midar »

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #254 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 17:13:51 »
Na ComicConie nie byłem i zapowiadane zmiany sprawiają, że się nie wybieram.
Odnośnie Łodzi, to dyrektorem festiwalu jest pan Radoń i to chyba on decyduje, a nie pan Garula.