Autor Wątek: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con  (Przeczytany 191262 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lou

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #225 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 09:33:44 »
Ale chyba nie oczekujemy, że wszyscy będą zbierać autografy w trakcie prywatnych rozmów i po przeprowadzeniu wywiadów? ;)

Oczywiście, że nie. Zaznaczyłam jedynie, że nie jest mi obce zbieranie wrysów, ale toleruję tylko cywilizowane metody.
Imho uzdrowieniem sytuacji byłoby wprowadzenie obowiązkowej opłaty za podpis/rysunek. Jak do tej pory tylko wybrani autorzy brali kasę. Gdyby był to wymóg organizatora i dotyczył wszystkich, to sądzę, że skończyłoby się przepychanie, traktowanie protekcjonalnie mniej znanych twórców czy podsuwanie stosu albumów zamiast jednego.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Bazyliszek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #226 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 10:00:18 »
@UP
Owszem, pod warunkiem, ze na tych prywatnych spotkaniach i wywiadach też byś płaciła za każdy otrzymany wrys. :)

Taki to jest kraj i tacy ludzie, że regulaminy i reguły są po to by je obchodzić, by dostawać co się chce, by gromadzić spekulować i próbować wykiwać innych. I takie rzeczy dzielą się w wielu dziedzinach naszego życia. Wszyscy jesteśmy Januszami. :)

Offline pMk_91

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #227 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 10:54:17 »
Też byłem zdziwiony tym zjawiskiem, że na spotkaniach pustki. Mi osobiście udało się być na 6 spotkaniach z twórcami o ile mnie pamięć nie myli. Co prawda nie zawsze na całych bo grafik był napięty, ale były dla mnie równie ważną częścią co wrysy. Co do spotkania z Marvano, to było ono w momencie gdy podpisy rozdawał Baranowski i Marek Szyszko, więc to jeszcze mogę zrozumieć - siła wyższa.

Co do kolejek to nie było tragedii, był taki jeden blond cebulaczek co tam okopował ciągle z torbami i obstawiał kolejki, ale tak to było imo w miarę ok, chociaż powinien być ktoś kto to ogarnia, bo ja osobiście nie chciałem zwracać komuś uwagi by było spokojnie i nie robić trzody przy twórcach, niemniej ta sytuacja dała mi wyobrażenie tego co musi się dziać przy Rosińskim czy Jimie Lee.

Ogólnie wrażenia super, ludzi pozytywni, autorzy sympatyczni. Do Łodzi też się chyba wybiorę bo mi się spodobało. :)

Haha 'blond cebulaczka' na swoje potrzeby ochrzciłem 'ochroniarzem strefy autografów'. :P

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #228 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 11:30:12 »
No tak, przesiadywal sobie za biureczkiem pan kirowanik. :D

BTW, prosze o kontakt na priv milego kolege z forum ktory pozyczyl mi 100zl gdy zapytalem sie go gdzie bankomat. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #229 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 11:57:50 »
Nie jestem pewien o kim tu mowa, ale wysoki blondyn - Tomek - był w obsłudze strefy autografów (po raz pierwszy zresztą), czy dlatego,że trafił do ekipy wspomagającej organizację festiwalu miał zrezygnować z tego czym zajmował się na wielu poprzednich imprezach, czyli ze zbierania wrysów?
Uważam, że hejt przeciw niemu jest niesprawiedliwy.

Offline Szekak

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #230 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 11:59:40 »
To nie mowa o Tomku (chyba). To by dopiero bylo, jakby ktos z organizatorow lamal nagminnie regulamin.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Maj 2019, 12:02:04 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline pMk_91

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #231 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 12:31:28 »
Nie jestem pewien o kim tu mowa, ale wysoki blondyn - Tomek - był w obsłudze strefy autografów (po raz pierwszy zresztą), czy dlatego,że trafił do ekipy wspomagającej organizację festiwalu miał zrezygnować z tego czym zajmował się na wielu poprzednich imprezach, czyli ze zbierania wrysów?
Uważam, że hejt przeciw niemu jest niesprawiedliwy.


Niee, o kim innym mowa, taki prezes w białej koszulce [przynajmniej w piątek i sobotę] :)

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #232 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 12:52:17 »

Imho uzdrowieniem sytuacji byłoby wprowadzenie obowiązkowej opłaty za podpis/rysunek. Jak do tej pory tylko wybrani autorzy brali kasę. Gdyby był to wymóg organizatora i dotyczył wszystkich, to sądzę, że skończyłoby się przepychanie, traktowanie protekcjonalnie mniej znanych twórców czy podsuwanie stosu albumów zamiast jednego.


Nie wydaje mi się, żeby było to dobre rozwiązanie.
Na jednym z WCC Bisley rysował i rozdawał autografy tylko na plakacikach, które można było kupić na miejscu za kilkadziesiąt złotych. Niby ok, tylko że ja przywiozłem ze sobą komiks sprzed kilkudziesięciu już lat i chciałem zdobyć autograf.
"Nein", bo po to są plakaty. Absurd? Absurd, mogłem zapłacić za autograf , ale plakatu do archiwalnego MonsterMassacre wklejać nie będę.

Także na organizatorów jako czynnik rozsądny i cywilizujący komiksiarską tłuszczę nie za bardzo bym liczył.
,, - Eeeeech.''

Offline starcek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #233 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 13:14:45 »
Z powyższego wynika chyba, że większość uwielbia być cebularzami zajmującymi miejsca w kilku kolejkach, a można by to ukrócić odpowiadając na prośbę o zajęcie miejsca prostym "nie".
Czyli organizatorzy sami mieli gdzieś regulamin, który stworzyli, bo nie respektowali jego przestrzegania i nie reagowali?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline pMk_91

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #234 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 13:25:36 »
Z powyższego wynika chyba, że większość uwielbia być cebularzami zajmującymi miejsca w kilku kolejkach, a można by to ukrócić odpowiadając na prośbę o zajęcie miejsca prostym "nie".
Czyli organizatorzy sami mieli gdzieś regulamin, który stworzyli, bo nie respektowali jego przestrzegania i nie reagowali?

Odpowiedź na Twoje ostatnie pytanie brzmi 'Niestety, dokładnie tak było'.

Obowiązuje zakaz „zajmowania” sobie miejsca w innych kolejkach. Kolejka, w której dana osoba fizycznie stoi jest JEDYNĄ kolejką, w której otrzyma autograf. - ABSURD

Obowiązuje zakaz „trzymania” miejsca osobom czekającym w innych kolejkach. - ABSURD

Autografy i rysunki można otrzymać tylko w albumach danego artysty (nie ma możliwości otrzymania rysunku na osobnej kartce). - ABSURD

Te punkty można wsadzić niestety w buty, a szkoda


Offline komiksowe_warianty

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #235 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 13:32:02 »
Kurde, trzeba ostrożnie te wpisy/wrysy brać, bo potem można być wyjaśnionym na FORUM INTERNETOWYM.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #236 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 14:13:20 »
"Autografy i rysunki można otrzymać tylko w albumach danego artysty (nie ma możliwości otrzymania rysunku na osobnej kartce). - ABSURD"

Jeśli ktoś ma wypasiony i artystowski album/szkicownik i poprosi o wrys na hiperultra przyjemnym dla rysownika papierze, to go Marvano z Odyą pogonią i złorzeczyć będą...
Tego wymogu albumów [i zapewne tylko danego wydawnictwa] chyba życzy sobie większość wydawców?
,, - Eeeeech.''

Offline pMk_91

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #237 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 14:19:52 »
Kurde, trzeba ostrożnie te wpisy/wrysy brać, bo potem można być wyjaśnionym na FORUM INTERNETOWYM.

Bez przesady, po prostu takie są fakty. Rzeczywistość nijak ma się do takiego regulaminu, ja go nie wymyślałem. :P Mówię tylko jak jest pierwszy raz doświadczając takiego wydarzenia.

Fakt, że w dużej mierze górę często bierze kolesiostwo i komuś nowemu nie łatwo się wbić. Marvano robił ok 15-20 wrysów dziennie.. Wiele osób się nie załapało na rysunek, a widać było osoby co dostały nawet 3 rysunki, to jest Ok? Wydaje mi się, że nie
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Maj 2019, 14:21:30 wysłana przez pMk_91 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #238 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 14:25:31 »
@UP
Zgadzam się z tobą jak najbardziej.

Od kilku lat plotkuje się o wizycie na MFK Grega Rucki. Czekam bardzo. Kiedyś przeprowadziłam z nim wywiad i chętnie, po raz kolejny, zamieniłabym z nim kilka słów, podsumowała to, co zmieniło się przez te kilka lat a o czym rozmawialiśmy i wzięła autograf. A jakby jeszcze przyjechał Michael Lark, to już w ogóle byłoby super.

 :D ;D

Offline keram2

Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« Odpowiedź #239 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 14:47:14 »
Odpowiedź na Twoje ostatnie pytanie brzmi 'Niestety, dokładnie tak było'.

Obowiązuje zakaz „zajmowania” sobie miejsca w innych kolejkach. Kolejka, w której dana osoba fizycznie stoi jest JEDYNĄ kolejką, w której otrzyma autograf. - ABSURD

Obowiązuje zakaz „trzymania” miejsca osobom czekającym w innych kolejkach. - ABSURD

Autografy i rysunki można otrzymać tylko w albumach danego artysty (nie ma możliwości otrzymania rysunku na osobnej kartce). - ABSURD

Te punkty można wsadzić niestety w buty, a szkoda


Odnośnie otrzymania rysunku na osobnej kartce to chyba zależy od artysty.

Stania w dwóch kolejkach jednocześnie być nie powinno, ale jeśli stoję w długiej kolejce i widzę, że do innego autora nie ma chętnych, to chyba nic się nie stanie jeżeli na kilka minut opuszę kolejkę i wezmę od niego wrys. Co innego jednoczesne stanie do dwóch autorów do których są chętni. Te rzeczy trzeba odróżnić.

Moim zdaniem nie było źle.
Z Marvano  (widząc tłumy) zrezygnowałem w piątek i sobotę, ale w niedzielę udało się.