Autor Wątek: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy  (Przeczytany 34524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #150 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 00:22:21 »
Tak to jest, jak tylko jeden główny dystrybutor trzęsie rynkiem prasowym. Ja rozumiem sytuację ogólną, ale u nas prasa ciągle wychodzi. Kolporter się nie przejmuje i dostarcza. Zresztą Ruch jeszcze trochę dycha, jest Garmond Press i inni lokalni dystrybutorzy... Nie wiem co by się u nas musiało stać, żeby komiksy i reszta prasy przestała w kioskach się pojawiać.

Ciekawe czy ten okres przestoju Marvel/DC jakoś wykorzysta, by przemyśleć i wymyślić nowe, lepsze przygody herosów, czy po przerwie dalej będzie tłukł to współczesne mielenie tego samego 10 raz z rzędu.

Offline xanar

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #151 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 00:28:52 »
Nie wiem co by się u nas musiało stać, żeby komiksy i reszta prasy przestała w kioskach się pojawiać.
Drukarnie zamkną. :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline R~Q

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #152 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 22:29:27 »
Juan Giménez (Heavy Metal, Metabaroni) umarł na koronawirusa.

Offline Gazza

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #153 dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 23:19:53 »
Azyl już wrócił do gry. Długo ta przerwa nie trwała.... 🤪

Offline redkaz

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #154 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 08:25:03 »
Wyżej padła kwestia, że co by się nie stało to komiksy będą. Otóż nie do końca. Rozmawiałem wczoraj z osobą z branży poligraficznej i sytuacja wygląda tak, że zaczyna brakować alkoholu metylowego, który jest potrzebny do produkcji farby drukarskiej, bo wiadomo, że teraz idzie głównie na płyny do dezynfekcji. Poza tym, większość składników do kolorów produkowana jest w Chinach, a tam był/jest zastój. Do tego wydawcy ograniczają zlecanie drukowania nowych pozycji, więc drukarnie mają mniej zamówień. Oprócz tego niektóre drukarnie przestawiły maszyny na produkcję środków ochronnych. Obecnie więc nie wygląda to za ciekawie, nowości będzie na pewno mniej, a nie zdziwię się jak nie będzie ich w ogóle przez jakiś czas, bo wirus u nas jest na fali wznoszącej i nie wiadomo jakie jeszcze obostrzenia szykuje rząd.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #155 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 09:08:51 »
Akurat ewentualne schłodzenie rynku komiksowego odebrałbym jako jeden z nielicznych pozytywów epidemii koronawirusa (takich jak tańsze paliwo, luźniejsze ścieżki rowerowe, czystsze powietrze nad Europą, itp.). W kryzysie, jaki nas czeka, trzeba będzie oszczędzać, a nie rozwalać kasę na komiksy, więc jeśli będzie ich mniej, to przynajmniej nie będę musiał dokonywać selekcji ze względu na finanse. Poza tym może uda się zmniejszyć półkę wstydu (w moim przypadku to już trzy półki...).

Offline Kalander

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #156 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 10:51:36 »
To może po prostu kupuj mniej?

Bender

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #157 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 10:55:24 »
Premiery poczekają. Nikomu nic nie będzie. Jedyne co martwi to, żeby nasze wydawnictwa nie dostały po dupie zbytnio. Więc kupujmy back-catalogowe pozycje.

Offline parsom

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #158 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 13:17:18 »
zaczyna brakować alkoholu metylowego, który jest potrzebny do produkcji farby drukarskiej, bo wiadomo, że teraz idzie głównie na płyny do dezynfekcji. Poza tym, większość składników do kolorów produkowana jest w Chinach, a tam był/jest zastój.

O, to bardzo ciekawe z tym alkoholem.  Jak to się wszystko splata w tym świecie.
Co do Chin to łudzę się, że może wpłynie to jakoś na zmianę tendencji do produkowania wszystkiego u nich.

Offline Dracos

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #159 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 13:50:38 »
O, to bardzo ciekawe z tym alkoholem.  Jak to się wszystko splata w tym świecie.
Co do Chin to łudzę się, że może wpłynie to jakoś na zmianę tendencji do produkowania wszystkiego u nich.

Też się zastanawiam czy przyjdzie przewartościowanie i jednak część produkcji nie będzie wracała z naszego punktu widzenia do EU (a z punktu widzenia US do nich, względnie NAFTA chociaż teraz to się chyba inaczej nazywa) Zaraz się okaże że nie tylko produkcje rolniczą trzeba wspierać i chronić.

Offline NuoLab

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #160 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 20:13:38 »
Trochę mnie drażnią wszelakie analizy jak będzie wyglądać sytuacja ekonomiczna, społeczna, polityczna itp po ustaniu pandemii w momencie w którym nie wiemy jak, kiedy i czy w ogóle się skończy a statystyki wciąż nie napawają optymizmem a wręcz przeciwnie. Moje przewidywania są takie, że obecnie wydawane pozycje to efekt bezwładności - jeszcze się wszystko kręci ale coraz wolniej. Potem przyjdzie taka bieda, że zatęsknimy za latami 90 a priorytetem stanie się zdobycie środków umożliwiających biologiczne przetrwanie - jedzenia, dachu nad głową, jakiegoś leczenia. Jeśli sprawdzą się najgorsze prognozy to zamiast czytać będziemy mogli osobiście wejść w skórę bohaterów "Lazarusa" albo "Jeremiaha". W najlepszym wypadku na rynku zostanie Egmont wydający odrobinę pewniaków w rodzaju Asterixa czy Lucky Luke'a oraz jakieś ziny. Nasze kolekcje (jeżeli przeżyjemy) staną się unikatowym świadectwem dawnej prosperity i może nawet paradoksalnie zyskają na wartości. Ale to dopiero po wygaśnięciu pandemii na co się nie zanosi w ciągu najbliższych trzech lat o ile nie zostaną opracowane skuteczne leki i szczepionki. Ale bieda będzie tak czy siak.

Offline 79ers

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #161 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 21:22:41 »
Nie żeby reklama, ale Centrum Komiksu w Warszawie dostarcza komiksy do domu.  ;D ;D

Wracając do wirusa to oddech należy się branży i portfelom już od kilku lat, tylko ile wydawnictw może sobie pozwolić na dłuższą przerwę? Był taki czas, że miałem prawie kilkuletni rozbrat z Komiksowem i odkryłem, że istnieje jakieś życie i inne możliwości spędzania wolnego czasu i wydawania pieniędzy poza obrazkowym hobby. Był też czas bez telewizora, czas przed-internetowy i wiele innych --> za każdym razem wracam do komiksu bardziej i mam nadzieję, że ten trudny okres, który prawdopodobnie nadejdzie, przetrwają zarówno wydawcy, jak i czytelnicy i że wszyscy będziemy bardziej oraz mocniej.

Offline freshmaker

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #162 dnia: Nd, 05 Kwiecień 2020, 13:13:33 »
polecam insta simona hanselmanna. od kilku tygodni publikuje megg, mogg i sowę podczas kwarantanny.

sum41

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #163 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 18:39:35 »
Jim Lee dal na aukcje  swoje prace aby wspomoc sklepy komiksowe - ladne ceny

https://www.ebay.pl/sch/chunkymonkey0000/m.html?item=202956137719&ul_noapp=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

Offline Pawel.M

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #164 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 21:12:23 »
Z tego co widać, to chyba wpływ koronawirusa na rynek komiksowy jest bardzo dobry. Dopiero co było o nowym wydawnictwie Lost In Time, a teraz kolejne:
https://wydawnictwo-akuma.pl/
Mangi - hentaie mają wydawać.