Autor Wątek: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy  (Przeczytany 34565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 22:47:37 »
EU to wogole jeszcze istnieje?
Istnieje, nawet daje nam na walke z wirusem 35 miliardow zlotych z tego co slyszalem
Piękno jest w oczach patrzącego.

sum41

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 22:56:21 »
No Wlosi twierdza cos innego. Dobrze ze miliardy a nie sankcje...

Offline Bogumil

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 00:36:07 »
EU to wogole jeszcze istnieje?

Unię tworzy m.in. Polska. Skoro istniejemy i ją tworzymy, to Unia istnieje. Skoro uważasz, że nie działa, to spytaj naszego rządu, który ją współtworzy, choćby w ramach spotkań Rady Europejskiej i poszczególnych rad ministrów, czemu tak jest. A poza tym za co niby Unia ma nakładać na nas sankcje? Za zgodne z prawem działania rządu w celu powstrzymania epidemii?


Wracając do tematu, obawiam się koronawirusa, jak każdy rozsądny człowiek, w związku z czym kupowanie komiksów w realu przestaje być moim priorytetem. Jeśli tylko będą na to pozwalać środki i pojawią się ciekawe promocje, będę póki co rozważać przede wszystkim zakupy na Comixology. Szkoda, że nie ma podobnej platformy dla komiksów polskich. Chętnie bym ją w miarę możliwości wspierał.

Offline turucorp

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 01:09:59 »

Wracając do tematu, obawiam się koronawirusa, jak każdy rozsądny człowiek, w związku z czym kupowanie komiksów w realu przestaje być moim priorytetem. Jeśli tylko będą na to pozwalać środki i pojawią się ciekawe promocje, będę póki co rozważać przede wszystkim zakupy na Comixology. Szkoda, że nie ma podobnej platformy dla komiksów polskich. Chętnie bym ją w miarę możliwości wspierał.

Na chwilę obecną jedyny sensowny, krajowy projekt tego typu właśnie poinformował (w ramach dyskusji na FB), że chcą rozszerzać swoją ofertę o inne wydawnictwa mangowe. Co, zdaje się, że trochę zaskoczyło pozostałych wydawców mangi, a równocześnie chyba skonfundowało osoby zainteresowane innymi gatunkami.

Offline Teli

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 07:13:54 »
Co do komiksów już i tak jakiś czas temu ograniczyłem swoje wydatki w tej sferze więc różnicy nie odczuję. Zwłaszcza że spodziewam się spowolnienia w tej gałęzi branży drukarskiej. Część drukarń albo ograniczyła działania przez kwarantanny albo, co obserwuję na własnym przykładzie, rzuciła większość mocy produkcyjnych na temat koronawirusa. No niestety z czegoś żyć trzeba. Dlatego, póki nie zostanę do tego zmuszony, nie poddaję się dobrowolnej kwarantannie i ciągnę temat walki z pandemią już od kilku dni niemal na dwie zmiany. Życzcie szczęścia i liczcie na to żeby się papier na hurtowniach nie pokończył bo zostaniecie bez mydła (a przynajmniej bez etykiet na mydło) i całej masy papierowej propagandy o tym jak ten kryzys przeżyć. Wybaczcie że nie będę się zbyt często odzywał... zarobiony jestem.

Życzę wam wszystkim zdrowia i pokoju na cały rozpoczynający się tydzień.

Offline NuoLab

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 09:38:17 »
Ja już ponad miesiąc temu zrezygnowałem z kupowania książek i komiksów. Całą sprawę śledzę od czasu gdy Chiny zamknęły Hubei i jestem tak zdołowany, że nawet nie mam nastroju na likwidowanie swojej kupy wstydu. Tym, którzy jeszcze nie dali za wygraną zwrócę uwagę na pewną kwestię bezpieczeństwa - przesyłki krajowe idą na tyle szybko, że jeżeli pakowacz nakicha do środka to wirus może spokojnie przetrwać na zafoliowanych komiksach. Ja bym na waszym miejscu poddawał przesyłki jakiejś kwarantannie albo dezynfekcji.

Offline Voitas

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 10:06:56 »
Przecież nie trzeba tych paczek otwierać od razu :)

Offline parsom

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 10:10:16 »
Część drukarń albo ograniczyła działania przez kwarantanny albo, co obserwuję na własnym przykładzie, rzuciła większość mocy produkcyjnych na temat koronawirusa.

Powaznie? Ale co drukują? Ulotki? Aż tyle tego jest? Ja żadnej nie dostałem. 

Tysonek

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 10:10:26 »
Przecież nie trzeba tych paczek otwierać od razu :)

Mhm, już widzę jak nałogowy komiksiarz nie otworzy paczki od razu choćby po to żeby sprawdzić stan zamówienia.

Kapral

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 10:20:04 »
No to źle widzisz. Ja dwa dni grzecznie czekałem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 10:28:05 »
Ale z zagraniczną, czy z Polski?

Offline Voitas

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 10:46:59 »
Mhm, już widzę jak nałogowy komiksiarz nie otworzy paczki od razu choćby po to żeby sprawdzić stan zamówienia.

Otwórz, przeglądnij, odłóż grzecznie gdzieś na bok, umyj ręce. Komiksy na Ciebie nie kichną :)

Tysonek

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 11:01:48 »
No to źle widzisz. Ja dwa dni grzecznie czekałem.

Napisałem przecież wyraźnie "komiksiarz" a nie forumowy troll.
Otwórz, przeglądnij, odłóż grzecznie gdzieś na bok, umyj ręce. Komiksy na Ciebie nie kichną :)

Trzy paczki akurat dziś przyszły i taki dokładnie jest plan działania :)

Offline Szekak

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 11:57:19 »
No Wlosi twierdza cos innego. Dobrze ze miliardy a nie sankcje...
Ta? Co twierdzą, bo ja widzę, że 7 mld euro dla Polski wciąż aktualne.

Jakoś tak boję się o Kurca najbardziej w kontekście tego kryzysu. Po cichu liczę na cud i szybkie i pozytywne zakończenie tego zamieszania...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 12:09:26 »
Ale z zagraniczną, czy z Polski?

24 komiksy amerykańskie, paczka z Krakowa :)

Napisałem przecież wyraźnie "komiksiarz" a nie forumowy troll.

Chrzań się.
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Marzec 2020, 12:25:01 wysłana przez Kapral »