Autor Wątek: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy  (Przeczytany 34818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 14:58:10 »
Powiedziałabyś komuś wprost, ze "narobił" dzieci? Zacznij od swoich rodziców. Potem pogadamy, kto odważny w internecie.

Zawsze to mówię tym, którzy dzielą się ze mną spostrzeżeniami, że "powinniście sobie zrobić dziecko", bo wiedzą lepiej kto jak powinien żyć.

Więc uprawiajcie sobie chłopcy swój onanizm koncepcyjny w odniesieniu do komiksów. Tam można sobie żonglować stereotypami.

To ty pierwszy poczułeś się wielce urażony, po czym wyskoczyłeś z absurdalnymi argumentami, że dziś wkład tych wszystkich co płacą za 500+ jest znikomy, ale za to twoje dzieci w przyszłości będą tych wszystkich ludzi utrzymywać, także ten...

Offline xanar

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 15:01:46 »
Powiedziałabyś komuś wprost, ze "narobił" dzieci? Zacznij od swoich rodziców. Potem pogadamy, kto odważny w internecie.
Znam kilka wielodzietnych rodzin. ŻADNA z nich nie żyje z zasiłków. A ich często już dorosłe dzieci dobrze sobie radzą i nie uciekły z tego kraju. Więc uprawiajcie sobie chłopcy swój onanizm koncepcyjny w odniesieniu do komiksów. Tam można sobie żonglować stereotypami.
Czy moje dzieci wyjadą? Może. Przecież ich tu nie chcecie. Staram się jednak wychować je tak, żeby nie wyjechały.
Co do wyrobienia emerytury. A z czego ci ja wypłacą? Na starość oprócz emerytury potrzebne są jeszcze szpitale i takie tam drobiazgi.

Za bardzo nie mam wpływu na swoich rodziców i to, że mnie "zrobili" skoro nie było mnie wtedy na świecie.
No to fanie, że znasz kilka wielodzietnych rodzin, nie oddaje to raczej rzeczywistości.
Prawda jest tak, że dzieci rodzi się co raz mniej i ten system nie będzie w przyszłości finansowany w taki sposób jak to wygląda teraz.
Ja to wolałbym te pieniądze, które płace na te zusy (teraz to chyba z 1500 podstawy jest + za pracowników to jakieś dziwne pieniądze na twór płace co miesiąc) odkładać na starość albo wykupić jakieś ubezpieczenie komercyjne zdrowotne, jakby takie istniało włącznie ze szpitalami itd. Nie liczę na żadne emerytury od tego rządu ani od przyszłych i pewnie będę pracował aż do śmierci chyba, że odłożę tyle że nie będę musiał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Szekak

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 15:14:25 »
Cytuj
Przecież to nasi rodacy go przywieźli, a przed nimi granic nie zamknięto.
Ale jest kwarantanna, wiec by nie roznosili.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #48 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 15:16:03 »
Czy moje dzieci wyjadą? Może. Przecież ich tu nie chcecie. Staram się jednak wychować je tak, żeby nie wyjechały.

Dlaczego miałyby nie wyjechać? To ich życie, ich wybory.
Chcesz je mieć je na starość przy sobie, czy uważasz, że w Polsce jest najlepiej na świecie?

Offline death_bird

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #49 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 15:16:42 »
Pis dziala ok, ale jakby granice zostaly zamkniete zanim wirus tu dotarl to epidemii mogloby nie byc, bo wiadome bylo, ze wirus nadciaga nieuchronnie.

Nie żartuj. Wszyscy uczą się tutaj tej sytuacji na bieżąco. Żeby "nie było epidemii" to granice trzeba byłoby zamknąć chyba w lutym i trzeba byłoby trzymać na dystans wszystkich. Włącznie z tymi, którzy wyjechali na urlopy. Nawet nie wiem czy to jest prawnie możliwe żeby zabronić obywatelowi powrotu do kraju. Bo zawsze, ale to zawsze znalazłby się ktoś kto złamałby zasady kwarantanny.
Teraz to można marudzić, ale pretensje o to, że ktoś nie jest prorokiem są słabe. Ważne, że reakcje są w miarę szybkie i w miarę sensowne.
Poza tym weź jeszcze pod uwagę wytrzymałość psychiczną ludzi. Na razie obostrzenia zostały ledwo wprowadzone i na razie wszyscy nadrabiamy miną, że się nie damy, że wytrzymamy i będzie w porządku. Ale za 2 tygodnie czy za miesiąc reakcje mogą być (i pewnie będą) inne. Gdyby wprowadzić restrykcje zanim cokolwiek się podziało to dzisiaj mogłoby się okazać, że ludzie zaczynają się buntować w najgorszym możliwym momencie.
Porównując z sytuacją na zachodzie nie jest źle i najważniejsze jest to żeby tę sytuację jak najdłużej utrzymać. Dopiero jak sytuacja wróci do normy będzie można zacząć się żreć o to co można było zrobić lepiej.
Bo zawsze można coś zrobić lepiej.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Szekak

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #50 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 15:19:53 »
No dobra, juz nie bede zartowal, pis nie dziala ok, dziala fatalnie! ;)

A tak serio, to pis robi konferencje bez dziennikarzy i trudnych pytan bo koronawirus, ale ze kampania prezydencka, to duda objezdza kraj i spotyka sie z ludzmi. ,:D


Proponuję się dokształcić. Konfederacja jako pierwsza zgłaszała opinię, aby zamknąć granicę. Konfederacja=prawaki, także obalam Twoje zarzuty.
Obalasz jedynie swoje, bo to Ty powiedzisles, ze wolnosciowcy by sie burzyli. :)

Cytuj
Ty się ciesz, że to na nich trafiło, a nie na PO indoktrynacyjnie zespolone z UE, której działania jak zawsze są opóźnione o mile i kompletnie nieprzygotowane na warunki inne niż doskonałe. Zarzucanie partii rządzącej w tej chwili tego, że robi za mało, albo nie tak trzeba to zwykły chwyt marketingowy opozycji, aby pokazać jak jest źle. Chociaż Żukowska dzisiaj w Woronicza 17 całkiem rozsądnie konstruowała zdania :)
No widac, ze duzo propagandowej ogladasz, wiec wybaczam te domysly i teorie. :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Marzec 2020, 15:30:03 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 15:27:33 »
Dopiero jak sytuacja wróci do normy będzie można zacząć się żreć o to co można było zrobić lepiej.
Bo zawsze można coś zrobić lepiej.

No ale już teraz można śmiało powiedzieć, że w sprawie środków ochronnych sprawa została zawalona na całej linii. Ja już nie mówię o tym, że w rządowych magazynach stale powinny być ogromne zapasy masek, kombinezonów, środków do dezynfekcji itd. Ale już od grudnia było wiadomo, że coś się kroi, więc naprawdę był czas, żeby przeprowadzić zakupy interwencyjne. Przecież mamy w Polsce fabryki produkujące specjalną włókninę medyczną, np. Texton w Zgierzu. Ale podobno teraz jest kłopot nawet z granulatem do produkcji tej włókniny. No i mamy sytuację, w której spekulanci sprzedają zwykłe maseczki chirurgiczne nawet po 20-30 zł, a w fabryce można je było kiedyś kupić po kilkadziesiąt groszy! Może trzeba było odpowiednio wcześnie zakazać spekulacji tego typu wyrobami, a nie teraz kombinować coś z allegro/olx i jak ognia unikać pytań o szczegóły.

Online keram2

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 15:32:53 »
Nie mam pojęcia jak korona-wirus wpłynie na rynek komiksowy, sądzę jednak, że urządzanie dyskusji politycznych na tym forum nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Offline death_bird

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 15:43:03 »
No ale już teraz można śmiało powiedzieć, że w sprawie środków ochronnych sprawa została zawalona na całej linii.

No i prędzej czy później ktoś będzie z tego rozliczany. Merytorycznie i politycznie. A jedyna sensowna reakcja na dziś to nie kupować masek gdy się nie jest chorym. I tyle.
Teraz jest czas na współpracę. Jeżeli zamiast tego będziemy się przepychać to część pary pójdzie w gwizdek. Na wyciąganie win przyjdzie pora.

A co do konsekwencji dla rynku komiksowego: pewnie będą takie same jak w większości gałęzi gospodarki - nastąpi chwilowy dołek. Nie wszyscy go "przeżyją" - mniejsze podmioty będą miały pewnie problemy z płynnością. Po czym za jakiś czas sytuacja wróci do normy. Sam zamierzam skupić się na nadrabianiu zaległości, ale to w sumie jest jeszcze element postanowień noworocznych.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Kapral

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #54 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 15:49:29 »
A jedyna sensowna reakcja na dziś to nie kupować masek gdy się nie jest chorym. I tyle.

Wręcz przeciwnie. Gdy się będzie chorym, to nigdzie się maski nie kupi. Właśnie tak zrobił rząd i teraz jest kicha.

Offline death_bird

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 15:59:14 »
No i m.in. dlatego potrzebna jest nam teraz dyscyplina. Żeby wyrównać wszystkie niedoróbki, niedociągnięcia i błędy.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 16:07:43 »
No dobra, juz nie bede zartowal, pis nie dziala ok, dziala fatalnie! ;)

A tak serio, to pis robi konferencje bez dziennikarzy i trudnych pytan bo koronawirus, ale ze kampania prezydencka, to duda objezdza kraj i spotyka sie z ludzmi. ,:D
Co z kolei, przeglądając newsy, nie jest tylko naszym wyczynem. W kilku krajach też za chwilę są wybory i tam  zachowania polityczne są podobne.

Online Szekak

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 16:26:51 »
Jasne, co nie zmienia faktu, że taka hipokryzja jest śmieszna. Zresztą wybory muszą być przełożone, skoro żaden z kandydatów nie może dotrzeć do wyborcy, to praktycznie wyborów nie ma, no ale to pisowi na rękę, więc się nie spodziewam specjalnie przełożenia.

Co do komiksów, to ja jestem pełen obaw. Wszystko stoi, niektórzy zwiastują wielki kryzys gospodarczy... masakra. :(
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #58 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 16:48:44 »
Wybory można zrobić przez internet, ale to raczej im nie na rękę.

Kryzys to już miał być przed tym wirusem, teraz będzie szybciej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline PocoNacoLoco

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #59 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 16:52:03 »
Nie ma prawa przedstawiać dzieci i ludzi ich posiadających jako zła. Bo to moje dzieci będą płaciły za twoje szpitale i emerytury.
A za hasło "narobił" to w sumie w mordę się należy.

Przecież to nasi rodacy go przywieźli, a przed nimi granic nie zamknięto.

Być może wiadomo tutaj wszystkim, ale ongiś mawiał zasłużony mąż stanu, że płacić podatki wyższe będą Ci, którzy wolą być Mordercami Przyszłych Pokoleń.....