Autor Wątek: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy  (Przeczytany 34521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 11:53:58 »
Antari, chyba przegapiłeś ten fragment:

Czyli samoloty do nas będą latać, ale nie będą wracać do USA? Logistycznie jest to mało prawdopodobne, delikatnie rzecz ujmując.

Zawieszony jest transport lotniczy PASAŻERSKI, nie towarowy. Przecież samoloty z towarem latają, człowieku odrób w końcu lekcje. Najpewniej inny przewoźnik ogarniać będzie transport lotniczy a PP przejmowała będzie po dotarciu do Polski, bo PP korzysta z lotów pasażerskich do przewożenia towarów, bo ją na to nie stać. Co innego DHL np. który ma swoje samoloty. Wstrzymanie przesyłek DO innych krajów jest tylko i wyłącznie tym spowodowane.

Kapral

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 11:57:59 »
Poza tym liczba zarażonych nie będzie rosnąć w takim tempie po zastosowaniu środków jakie podjęto od piątku.

A co będzie kiedy poluzujemy te nadzwyczajne środki, powiedzmy za miesiąc? Epidemia w magiczny sposób zniknie?

Offline Antari

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 12:00:49 »
A co będzie kiedy poluzujemy te nadzwyczajne środki, powiedzmy za miesiąc? Epidemia w magiczny sposób zniknie?

A co się stało w Chinach gdy poluzowali? Epidemia magicznie zniknęła? Tempo nowych zachorowań wzrosło?

Offline xanar

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 12:08:08 »
Też? Chyba przede wszystkim. Na moje oko zakaz dotyczy tylko przesyłek nadawanych za granicę z Polski, a nie zza granicy do Polski. Przynajmniej tak jest napisane na stronie Poczty.

PRZYJĘCIA PRZESYŁEK DO INNYCH KRAJÓW. A nie "przyjęcia przesyłek Z INNYCH KRAJÓW". Innymi słowy paczki za granicę nie nadasz na Poczcie. Ale paczkę nadaną z innego kraju odbierzesz.

No dokładnie tak jest napisane, ale Kapral ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 12:10:11 »
Przyjęcia przesyłek z innych krajów to poczta musiałaby chyba uzgodnić z partnerami z tych krajów. Co być może uczyniła i po prostu żadne przesyłki nie będą przychodziły, bo tamci ich nie przyjmą.

Kapral

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 12:11:09 »
Jesteś pewien, że w Hubei cokolwiek poluzowali, czy tylko poza prowincją? Dzisiaj epidemiolog mówił w TV, że spadek liczby chorych w Chinach wynika wyłącznie z pozamykania wszystkiego co się dało.

Offline kenji

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 12:27:00 »
Najwiekszym problem moim zdaniem będzie to ze .... nie będzie komu kupować komiksy !

Załóżmy , ze taka sytuacja trwa nie 2-3 tygodnie , nie 2-3 miesiące , tylko dłużej !! I co wtedy ???

Ja już teraz jestem w sytuacji... beznadziejnej. A takich jak ja jest przecież mnóstwo.
Zatrudniam 7 osób. Od poniedziałku zamykam firmę. Po pierwsze nie mam żadnych zamówień po drugi każdy się boi przyjść do pracy. Taka sytuacja przez miesiąc dwa praktycznie doprowadzi firmę do bankructwa. A co jak taka sytuacja będzie dłużej niż ten czas ????

Nikt z Was nie ma magicznej kuli i nie wie jak sytuacja będzie wyglądać za 3 miesiące. Nie piszcie ze przesadzam. Bo zapewne nawet zaledwie 2 tygodnie temu nikt nie przypuszczał ze sytuacja będzie wyglądać tak jak wyglada teraz.

Offline xanar

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 12:30:21 »
No dokładnie od czwartku to za bardziej nic się nie dzieje, jeżeli nie ma się jakiejś większej poduszki finansowej to może być słabo z tymi mniejszymi firmami, jeżeli to potrwa dłużej. 
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xanar

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 13:02:05 »
Z drugiej z strony, jeżeli dojdzie do większej ilości zwolnień to może ludzie przejrzą na oczy i przestaną głosować na ten socjalistyczny rząd, z resztą oni tam lekko odrealnieni ostatnio Prezydent Polski a nie jakiś szeregowy polityk (no przynajmniej z oficjalnej funkcji) mówił o wynajmie mieszkania w Warszawie za 1k miesięcznie, i że jak minister zarabia 7k to mu to znacznie uszczupla pensję. Inna sprawa, że taki minister może równie dobrze zarabiać 20k.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 13:12:19 »
A którzy nie byli odrealnieni? Socjalistyczny rząd, jak to określasz, raczej może tylko zyskać w czasach niepewności i zwolnień.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 13:22:55 »
Z drugiej z strony, jeżeli dojdzie do większej ilości zwolnień to może ludzie przejrzą na oczy i przestaną głosować na ten socjalistyczny rząd...

Nie spodziewałbym się tego. Skoro wszystkie te afery nie zniechęciły ludzi do głosowania na nich, to koronawirus i kryzys, który on spowoduje zniechęcą? A akurat epidemii koronawirusa ciężko było zapobiec, skoro kraje bogatsze i bardziej rozwinięte niż nasz, sobie z tym nie radzą. I myślę, podobnie można powiedzieć o kryzysie, który ona spowoduje i na który nikt nie mógł być przygotowany. A u przeciętnego Janusza, zawsze będzie ten argument "500+ dali? Dali.".

Offline misiokles

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 13:43:03 »
Jako typowy lewak i przeciwnik obecnego rządu przyznają, że w czasie obecnej sytuacji kryzysowej radzi sobie całkiem nieźle.

Offline xanar

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 13:55:39 »
Zobaczymy za parę tygodni jak sobie poradził, jak na razie na tle Europy wygląda to nieźle.
Tylko te 500+ trzeba skądś brać, jak wpływy do kasy spadną, znowu pakiet nowych podków, Vat 25% oczywiście "na chwilę".
W sumie najlepiej sobie dzieci narobić do tego nie trzeba mieć jakiegoś większego skila.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 14:00:35 »
No właśnie, obecny kryzys może zadziałać na korzyść rządu. W końcu po środki zapobiegawcze sięgnęli na dużo wcześniejszym etapie, niż inne kraje. Nawet jeśli zrobili to ucząc się na błędach innych, i w momencie gdy inni już też po nie sięgali, to liczy się fakt, że jednak to robią.

Itachi

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 14:02:57 »
Jako typowy lewak i przeciwnik obecnego rządu przyznają, że w czasie obecnej sytuacji kryzysowej radzi sobie całkiem nieźle.

Jako prawak neutralnie nastawiony do partii rządzącej cieszą mnie takie słowa, bo faktycznie tak jest. Morawiecki z Szumowskim bardzo rozsądnie stopniują poszczególne kroki, starając się nie wywoływać paniki. Ogólnie fake newsy to największy kłopot w takich niespotykanych sytuacjach. Widzieliście ten łańcuszek o stanie wyjątkowym i o zamknięciu sklepów? Mam gościa z pracy co specjalnie wziął prędzej przerwę i pognał do biedry zrobić zakupy dla rodziny. Największym zagrożeniem dla społeczeństwa jest głupota ludzi. Ta oszałamiająca liczba zachorować z Włoch nie bierze się znikąd, tylko ich z lekkiego podejścia do życia. Prawda jest taka, że nie doceniano możliwości rozpowszechniania się tego wirusa na taką skalę.

Jak wspominałem w swoim wątku jedyne co do tej pory zarzucam partii rządzącej to spóźnienie o 3-4 dni w podjęciu decyzji o kontroli na granicach, a dalej o ich zamknięciu. Natomiast jak widać i tak zrobiliśmy to w tempie bardzo dynamicznym jak na inne kraje UE.

Na pewno lepsze to niż sugestie Kidawy-Błońskiej, aby przebadać na raz wszystkich Polaków - bo mamy do tego prawo!



Ciekawe czy ta pani wie ile milionów ludzi mieszka w Polsce i że jeden test nie wystarczyłby na potwierdzenie tego kto ma a kto nie ma wirusa w swoim organizmie? Chyba że wyczarowałby sposób, aby w jednej chwili przebadać 38 mlm Polaków w jednym czasie. Copperfield w spódnicy?