Autor Wątek: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy  (Przeczytany 34805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #120 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 15:07:57 »
A jak to wygląda dla komiksów SL? Widać jakieś zmiany?

To chyba za szybko, aby konkretyzować jakiekolwiek teorie.

hej, ja tylko na chwile, wtracic taka mala rzecz

wszelkie kryzysy wpierw zaczynaja sie w naszych glowach, to uruchamia pewne mechanizmy obronne i czesto prowadzi po prostu do samospelniajacych sie proroctw


Nie ma szans, aby tempo sprzedaży się utrzymało. Skąd ludzie będą brali na komiksy jak będą na postojowym albo wymuszonych urlopach? To prędzej będą chcieli przyoszczędzić niż wydawać kasę na nowości. I to nie są teorie z głowy, tylko rzeczywistość. U mnie od poniedziałku już są cięcia godzinowe pracowników. Allegro ratuje dupę mojej firmie, bo reszta zamówień spadła do 10-20%. U Was i tak sytuacja jest dosyć komfortowa bo personalizujecie ofertę pod konkretne gusta, macie stałą rzeszę czytelników i wydajecie idąc w jakość, nie ilość. Dodatkowo nie interesuje Was sprzedaż stacjonarna w Empikach i pozostałych księgarniach, poza tymi komiksowymi jak Centrum Komiksu.

Offline studio_lain

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #121 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 15:21:10 »
Itachi - jest takie zagadnienie - psychologia kryzysu
mechanizm jest stary jak swiat, kryzysy wcale nie generuje gospodarka, ale swiadomosc kryzysu i idace za tym ograniczenie konsumpcji dobr - swietny przykladem, skrajnym, jak to dziala sa paniki na gieldach :) drobna rzecz potrafi nimi zachwiac i uruchamiac destrukcyjne mechanizmy

to taki mentalny wirus jak w Sędzia Anderson: Powrót do Szambali ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Itachi

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #122 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 15:30:53 »
Doskonale wiem co masz na myśli, ale jesteśmy już na etapie rozlania się mleka, kreacji procesów które w pewnym stopniu zdefiniują rynek. Na ile to się zobaczy po kolejnych kilku lub kilkunastu tygodniach.

Online xanar

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #123 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 16:25:38 »
Psychologia, psychologią, ale jak Państwo zamyka ci sklep z ubraniami, butami czy hotel, to realnie przestajesz zarabiać z dnia na dzień.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online nekro

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #124 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 17:53:45 »
Albo zabraknie farby z Chin, lub też przy zaostrzeniu przepisów zamknięcie drukarni.

Online Cringer

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #125 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 18:01:58 »
Itachi - jest takie zagadnienie - psychologia kryzysu
mechanizm jest stary jak swiat, kryzysy wcale nie generuje gospodarka, ale swiadomosc kryzysu i idace za tym ograniczenie konsumpcji dobr - swietny przykladem, skrajnym, jak to dziala sa paniki na gieldach :) drobna rzecz potrafi nimi zachwiac i uruchamiac destrukcyjne mechanizmy

to taki mentalny wirus jak w Sędzia Anderson: Powrót do Szambali ;)
muszę przyznać że nic śmieszniejszego dawno nie czytałem. Centra handlowe pozamykane (nie licząc spożywki/ aptek i drogerii), kina pozamykane, restauracje pozamykane, turystyka padła. Pracownicy tych obiektów i firm świadczących dla nich usługi na pewno się z tobą zgodzą że kryzys to tylko ich mentalny wirus  ::)

Offline NuoLab

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #126 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 20:04:51 »
A jak to obecnie wygląda na rynkach frankofońskim, włoskim i amerykańskim czyli tam gdzie wirus wszedł już mocno?
Ktoś coś jeszcze wydaje?

Offline PJP

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #127 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 20:59:17 »
Mruk, nie mam żadnych danych z systemu. Po prostu tak pomyślałem. Chciałbym oczywiście się mylić...
"Kultura Gniewu
40 min ·
Uwaga! Właśnie ruszyliśmy z wiosenno-wirusowym czyszczeniem magazynów! Całość oferty na naszej stronie z rabatami od 30 do 40%. Promocja potrwa do końca 7 kwietnia tego roku."
https://www.facebook.com/kulturagniewu/?ref=page_internal

Offline Gazza

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #128 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 22:43:24 »
Diamond stanął, end of f...in world! 😳

Offline LordDisneyland

,, - Eeeeech.''

sum41

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #130 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 08:07:45 »
Usa szybciej zakazaly lotow z azji i myslalemze sa lepiej przygotowani na wirusa, choc jakby wczesniej zrobili drastyczniejsze kroki to znow by Trumpowi po glowie jezdzili.

Popatrzmy na marsz dyskryminowanych kobiet w Madrycie gdzie bylo ich 130tys mimo iz wladze juz wiedzialy ale bardziej od wirusa baly sie poprawnosci politycznej...

Bender

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #131 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 09:41:20 »
^ Sum, naprawdę zadziwiający jest Twój poziom frustracji i potrzeba werbalizacji jej po KAŻDYM pretekstem.

Offline Cyber

Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #132 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 09:47:19 »
Dystrybucja komiksów Marvela, DC Comics i innych wydawnictw wstrzymana!

http://filmozercy.com/wpis/dystrybucja-komiksow-marvela-dc-comics-i-innych-wydawnictw-wstrzymana

Bender

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #133 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 09:51:13 »
Trochę obok, ale wydawnictwo Humanide Associes udostępnia free online pojedyncze tomy swoich serii  na 24h.

Angielski odpowiednik też. Można np za darmo przeczytać Weapons of Metabaron

https://www.humanoids.com/digital/playerHtml5/id/111




sum41

  • Gość
Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« Odpowiedź #134 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 10:41:09 »
^ Sum, naprawdę zadziwiający jest Twój poziom frustracji i potrzeba werbalizacji jej po KAŻDYM pretekstem.

To przez poprawnosc polityczna mam do tego prawo - zabraniasz mi ! :D