Autor Wątek: Wpływ filmów na komiksy  (Przeczytany 10220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Wpływ filmów na komiksy
« dnia: Śr, 22 Maj 2019, 07:30:39 »
(na co duży wpływ pewnie mają popularne filmy marvela wychodzące regularnie do kina.. niestety dc nie może liczyć na taką promocję)

Poprawiłem, bo błąd ci się wkradł

Offline FanEgmontu

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 18:11:17 »
Poprawiłem, bo błąd ci się wkradł
wow widzę że mamy tu KONESERA wielkiego ekranu ;)
Niestety ale film marvela to bardzo dobrze oceniane przez krytyków i przez niedzielnych widzów blockbustery wiec możesz sobie swoje narzekanie wsadzić gdzieś ...
Prawdą jest że MCU to świetnie zarabiająca maszyna tworząca dobre filmy w swojej kategorii czego sukcesem są ogromne wyniki finansowe od 11 lat

Wszystkie serie z Marvel now dostały swoje naturalne zakończenie a brak niektórych serii w marvel now 2.0 nie jest takim samym urwaniem jak w przypadku słabo sprzedającego się rebirth  ;)

Offline Gascon200

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 18:34:38 »
wow widzę że mamy tu KONESERA wielkiego ekranu ;)
Niestety ale film marvela to bardzo dobrze oceniane przez krytyków i przez niedzielnych widzów blockbustery wiec możesz sobie swoje narzekanie wsadzić gdzieś ...
Prawdą jest że MCU to świetnie zarabiająca maszyna tworząca dobre filmy w swojej kategorii czego sukcesem są ogromne wyniki finansowe od 11 lat

Wszystkie serie z Marvel now dostały swoje naturalne zakończenie a brak niektórych serii w marvel now 2.0 nie jest takim samym urwaniem jak w przypadku słabo sprzedającego się rebirth  ;)


Wiesz, pominę już jakość tych filmów, ale zapominasz że:

Zarobki Filmu =/= Jakość Filmu
i że widownia też się może mylić



I w ogóle, czemu Rebirth się słabo sprzedaje? Nie wiemy tego, na pewno gorzej od Marvel Now, ale ''słabo''? To mocna przesada przecież :/
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Maj 2019, 18:38:52 wysłana przez Gascon200 »

JanT

  • Gość
Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 18:38:07 »
Disco Polo też się dobrze sprzedaje :)

Offline FanEgmontu

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 20:32:11 »
A oceny krytyków też dla was nic nie znaczą? mcu jest komercyjnym i artystycznym sukcesem,a zaprzeczanie temu faktowi jest niedorzeczne.
Co do zarobków to warto popatrzeć na to z szerszej perspektywy,dobre marki potrafią latami sprzedawać filmy z sukcesami jak MCU czy obecnie prężnie rozwijający się John wick, natomiast marki o słabym poziomie z części na cześć zarabiały coraz gorzej patrz transfomers czy dcu.
Słuchacze discpolopo to zdecydowanie widownia polskich komedii romantycznych aniżeli filmów superbohaterskich ;) a tak w ogóle to porównywanie rynku filmowego do rynku muzycznego  :P

Offline Szekak

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 20:47:03 »
MCU artystyczny sukces. xD

DCU z części na część coraz gorzej zarabia - Aquaman z tego roku - 1,14 miliarda, najwięcej z całego DCEU. xD
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline isteklistek

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 20:47:45 »
Ja może zapytam, co rozumiesz przez "krytykę" i co do niej wliczasz? Na dziś reprezentacja krytyków, to youtuberzy, blogerzy, którzy podkręcają emocję i robią wszystko, aby ich materiał miał klikalność, oglądalność i lajki. Nagrywają lub piszą peany, które rzadko mają pokrycie w rzeczywistości, o czym nie raz tutaj się pisało.

Komercyjny sukces jak najbardziej, ale artystyczny? W sensie jak np. Black Panther zgarniający Oscary?

Małpisyn

  • Gość
Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 22:02:00 »
„Artystyczne”? No racja, premiery powinny odbywać się na Sundance, a pózniej w kinach studyjnych. Filmy Marvela prezentują tak niską wartość, że to czasem aż boli. Tym bardziej ubolewam, że moje DC postanowiło pójść tą samą drogą i produkuje gnioty, gdy ma za sobą takie wspaniałe pozycje, jak np Batmany Nolana.

Offline FanEgmontu

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 00:36:19 »
MCU artystyczny sukces. xD

DCU z części na część coraz gorzej zarabia - Aquaman z tego roku - 1,14 miliarda, najwięcej z całego DCEU. xD
Ma dobre recenzje krytyków czego nie potraficie zrozumieć? mam tu na myśli krytyków czyli ludzi którzy zarabiają tak na życie ich opinie można łatwo znaleźć w portalach zbierających recenzje pokroju rotten tomatoes :)
Black panther dostał nawet kilka oscarów więc jest to zdecydowanie sukces artystyczny  ;) argument z aquamanem jest świetny co powiesz na to że następny film dcu czyli shazam nie dobije nawet 400 milionów? :P

Offline Gascon200

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 00:41:25 »
Argument z aquamanem jest świetny co powiesz na to że następny film dcu czyli shazam nie dobije nawet 400 milionów? :P

To trochę tak jakby powiedzieć, że Spider-Verse też słabo Zarobiło, bo nie dobilo do 400mln$, a budżet i zarobki Shazama (100mln$ I 360mln$) oraz Spider-Verse (90mln$ I 370mln$) są dosyć do siebie podobne.

Poza tym, czy ten film miałby tak dużo zarobić? To nie jest popularna postać w jakimkolwiek medium, a jak na start to jest całkiem spoko. Ok, Ant-Man zarobił więcej, ale Ant-Man nie miał blisko siebie prawdopodobnie najbardziej dochodowego filmu wszechczasów.
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Maj 2019, 00:43:09 wysłana przez Gascon200 »

Offline Szekak

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 00:57:07 »
„Artystyczne”? No racja, premiery powinny odbywać się na Sundance, a pózniej w kinach studyjnych. Filmy Marvela prezentują tak niską wartość, że to czasem aż boli. Tym bardziej ubolewam, że moje DC postanowiło pójść tą samą drogą i produkuje gnioty, gdy ma za sobą takie wspaniałe pozycje, jak np Batmany Nolana.
W sedno. Bardzo szkoda, ze po nieudanej probie robienia swojego kina w postaci BvS zmieniono taktyke i zaczetp robic papke a la disney.


FanEgmontu, skoro kwestia finansow Shazama zostala juz wyjasniona to ja porusze inna - Shazam to artystyczny sukces, tak jak Aquaman na przyklad. Spojrz na rottena i oddaj czesc filmom DC. ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Maj 2019, 00:59:17 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 09:13:46 »
Ms Marvel wydają bo to dobry komiks. W różnych miejscach było "proszenie" właśnie o Ms Marvel, Hawkeyea, Moon Knighta i Egmont wydał wszystko. Tą nową serię z Ms Marvel też muszą wydać :)

Jakbym miał obstawiać coś z Marvel Limited to nie powiem  ;D

ramirez82

  • Gość
Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 09:20:09 »
W różnych miejscach było "proszenie" właśnie o Ms Marvel, Hawkeyea, Moon Knighta i Egmont wydał wszystko.

I większość tych serii, dla mnie okazały się bardziej atrakcyjne od tych z najpopularniejszymi postaciami.

Offline death_bird

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 09:32:34 »
A czemu mają nie zaglądać? Na pewno chętniej czytają komiksy/mangę niż chłopcy nastolatkowie, którzy skupiają się niestety na gra.

Na tym forum były dyskusje, że tę grupę wiekową raczej ciężko zainteresować komiksami. Jeżeli dziewczyny byłyby bardziej zainteresowane od chłopaków to to byłby dla mnie przewrót.

A kto je będzie kupował? Ile jesteś wstanie tych serii udźwignąć kupując regularnie?

No ale o to właśnie mi chodzi: nie ma DD, nie ma Punishera, nie ma takiego Hulka, "bo nie sprzedawałyby się, bo jest zatrzęsienie".
Dopiero co padło stwierdzenie, że nie będzie The New Mutants, bo film przeszedł bez echa.
A jest Ms Marvel. Pewnie jestem skamielina, ale dla mnie to jest dziwne.

Konkretny przykład. Nie bez powodu wg mnie nie ma np regularnej serii X-men.

Mimo pokolenia TM Semic. A tymczasem robotę robią "nastoletnie dziewczyny"...

Przy czym HQ ma dużo lepsze rzeczy do zaoferowania niż ten przedłużający się żart jakim był run Conner i Palmiottiego, chociażby Gotham City Sirens, nawet serię z Kesela z 2000 roku.

Tutaj bym częściowo polemizował: "GCS" są bardzo fajne, ale to nie są solowe przygody. Z kolei Kesel/Dodson zupełnie mnie nie porwali. Z kolei ile naprawdę jest wart duet Conner/Palmiotti udowadnia Humpries, który obniżył poziom tytułu o 50% albo i gorzej.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 09:36:54 »
Na tym forum były dyskusje, że tę grupę wiekową raczej ciężko zainteresować komiksami. Jeżeli dziewczyny byłyby bardziej zainteresowane od chłopaków to to byłby dla mnie przewrót.
Nasze forum nie jest reprezentatywną próbką polskiego ryynku komiksowego. Dużo dziewczyn zaczytuje się mangami, co zupełnie nie przekłada się na sekcję komiksu japońskiego na komicspecu. Podobnie jest z taką Ms Marvel.