Autor Wątek: Wpływ filmów na komiksy  (Przeczytany 10216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:00:09 »
Wbrew pozorom to młodsze pokolenie kobiet/dziewczyn jest bardziej przekonane do klimatów super bohaterskich, niż starsze czytające komiksy.

Offline xanar

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:05:00 »
Pamiętam jakieś statystyki, że większy % kobiet w wieku produkcyjny niż mężczyzn poszły na Aquamana :) , ale nie widziałem statystyk jak to się przekłada na czytanie komiksów.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:06:17 »
Myślę że może być podobny procent (na pewno mały :) ) bab co chłopów.

Offline xanar

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:08:55 »
Nie wiem, wiem na natomiast, że tu udzielają się za dwie dziewczyny, wniosek jest taki, że na pewno nie piszą na tym jednym forum o komiksach  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:11:12 »
Na pewno nie piszą na tym forum. Szukać ich należy bardziej na grupach facebookowych.

JanT

  • Gość
Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:13:50 »
To co tu jest to wyznacznik całkowicie niczego :)

Offline misiokles

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:28:57 »
Na pewno nie piszą na tym forum. Szukać ich należy bardziej na grupach facebookowych.

I na discordach.

Offline gashu

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 13:19:22 »
I na TikTokach.  ;)

Offline NuoLab

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 14:40:56 »
E tam rajtuziarstwo.
Dla mnie z wpływu filmów na komiks istotne jest czy po wejściu K&K na netflixa egmont w końcu wypuści "Flying School". Bo żeby wcześniej to nie sądzę.

Offline Jigsaw

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 01:55:11 »
A z tym to jest bzdura totalna. Mnóstwo jest fanek MCU (i DC) wśród dziewczyn/kobiet.
A na jakiej podstawie stwierdzasz, że to bzdura? Bo ja stwierdzam, to z tego co widzę i słyszę naokoło. Piszecie, że dużo jest fanek MCU czy Mangi, tylko pytanie co w waszym rozumieniu znaczy dużo. Podtrzymuję zdanie, że większość dzisiejszych fanek MCU w większości chodzi za namową tych, którzy bardziej się tym interesują, bo gdyby miałe same decydować z pewnością poszłyby na cos innego.
Aquaman mógł być wyjątkiem, ale z powodu aktora, a nie uwielbianej postaci komiksowej.
Nie twierdzę, że takich fanek nie ma, ale jest to zdecydowana mniejszość.

Offline Kalander

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 02:01:00 »
Wspaniałe to jest. Dorosły (?) facet tłumaczy sobie i innym dorosłym facetowi, że nastoletnie dziewczyny chodzą do kina na rzeczy, na które tak naprawdę nie chcą chodzić :D

ramirez82

  • Gość
Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 06:40:34 »
Aż się nasuwa skojarzenie z tym jak kościół/polityka ingerują w życie kobiet, ale to nie miejsce na takie analogie 8)

Kapral

  • Gość
Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 09:24:08 »
Proporcje są pewnie podobne jak na tym forum. Tu też roi się od kobiet i dziewcząt :)

JanT

  • Gość
Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #73 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 09:31:04 »
Podtrzymuję zdanie, że większość dzisiejszych fanek MCU w większości chodzi za namową tych, którzy bardziej się tym interesują, bo gdyby miałe same decydować z pewnością poszłyby na cos innego.
Ja zauważyłem odwrotność że to kobiety ciągną swoich chłopów na MCU :) Wśród moich znajomych/rodziny nieczytających komiksów więcej jest fanek MCU niż fanów. Też da się zaobserwować grupy samych dziewczyn w kinie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Grudzień 2020, 09:42:30 wysłana przez JanT »

Offline Lavender Blue

Odp: Wpływ filmów na komiksy
« Odpowiedź #74 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 09:42:29 »
Proporcje są pewnie podobne jak na tym forum. Tu też roi się od kobiet i dziewcząt :)
Niekoniecznie. Jak byłam młodsza, to regularnie odwiedzałam blogi o tematyce superhero np. na niesławnym teraz tumblrze (było ich tam mnóstwo i prowadzone były niemal wyłącznie przez dziewczyny), a nie fora dyskusyjne. Bo szukałam fajnych stron z komiksów, fan artów innych fanów oraz ich przemyśleń na temat szczegółów fabuły danej historii lub osobowości konkretnej postaci, a nie dyskusji typu "panie, jaka jest chronologia wszystkich serii X-Men" czy "wolicie SC czy HC? Morrisona czy Snydera?".

Nastolatki rozmowy na temat komiksów samych w sobie (=przedmiotów) nie interesują, nawet jak te komiksy kupują - one chcą dyskutować raczej o niuansach fabuły, psychice bohaterów i relacjach między nimi. Czyli dyskutują o nich po prostu inaczej, od strony przede wszystkim emocjonalnej, nie kolekcjonerskiej.

O, mam dobre podsumowanie (oczywiście generalizuję) - chłopcy podchodzą do historii Marvela/DC jak do akcyjniaków z silnymi elementami telenoweli, a dla dziewczyn są one telenowelami z silnymi elementami akcji.
« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Grudzień 2020, 09:59:29 wysłana przez Lavender Blue »