Autor Wątek: Wady fabryczne komiksów  (Przeczytany 50694 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Red Fury

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #90 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 20:24:05 »

Przed chwilą sprawdziłem swój egzemplarz z Bonito Metal tom 2 u mnie wszystko jest idealnie.

Ani jednego błędu wskazanego  Fanatyk_2004 tekst we wskazanych miejscach mam ostry niezamazany.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Jaxx

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 20:24:27 »
Bzdura z tym całym nakładem, u mnie też jest w porządku. Akurat mój aparat nieco pogorszył jakość trzeciego zdjęcia, ale w rzeczywistości tekst wygląda tak samo jak na lewej stronie - bez rozmazanego tekstu ani grafiki. Stron naderwanych brak.

https://zapodaj.net/3659e5f28b89f.jpg.html
https://zapodaj.net/385d476044479.jpg.html
https://zapodaj.net/9119af7fcd0fa.jpg.html

JanT

  • Gość
Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 20:29:10 »
Bo te rozmazania (choć może nie do końca takie) to u nich standard to pewnie nawet nie sprawdzali  :)

Offline Fanatyk_2004

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 20:44:46 »
Cytuje odpowiedź z BOKu:

"Witam,
bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji , oczywiście odbierzemy te pozycje – defekty na nasz koszt i zwrócimy pieniądze ,(pozostałe egzemplarze wyglądają tak samo)
tylko poprosimy o podanie dogodnego terminu i potwierdzenie adresu na jaki mamy umówić kuriera ."


Chyba odpuszczę, wezmę zwrot i zamówię w innym miejscu z nadzieją że egzemplarz będzie ok.

Offline Murazor

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 21:18:59 »
Podobnie mialem z tomem pierwszym Metalu. Na forum tez wrzucilem fotki i nikt nie mial takich problemow, wiec wala scieme.

JanT

  • Gość
Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #95 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 22:18:28 »
Chyba odpuszczę, wezmę zwrot i zamówię w innym miejscu z nadzieją że egzemplarz będzie ok.
A gdzie to kupowałeś? Bo jak nie od Egmontu to sklep powinien wymienić.

Offline isteklistek

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 10:35:10 »
Cytuje odpowiedź z BOKu:

"Witam,
bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji , oczywiście odbierzemy te pozycje – defekty na nasz koszt i zwrócimy pieniądze ,(pozostałe egzemplarze wyglądają tak samo)
tylko poprosimy o podanie dogodnego terminu i potwierdzenie adresu na jaki mamy umówić kuriera ."


Chyba odpuszczę, wezmę zwrot i zamówię w innym miejscu z nadzieją że egzemplarz będzie ok.


Trochę tego nie rozumiem - wiedzą, że mają na stanie wadliwe komiksy i co mają je zamiar sprzedawać innym, czy jak?

Offline Murazor

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 11:08:00 »
Im się ich komiksy podobają.

A serio, widocznie wygodniej napisać wszystkie mają wadę i oddać kasę, niż odsyłać nowy tom, który znów może mieć wadę.

A ta nowa drukarnia ma te same błędy co w tomie pierwszym, ogromne przesunięcia i pomięte/zniszczone kartki. Jak zwiększą drukowanie tam to będzie gorzej, niż te poklejone i niszczone NOW :-\

Offline misiokles

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 11:26:34 »

Trochę tego nie rozumiem - wiedzą, że mają na stanie wadliwe komiksy i co mają je zamiar sprzedawać innym, czy jak?
Nie ma co się doszukiwać ukrytych znaczeń. Po prostu tak się napisało pani z BOKu. Na zewnątrz gorąco, wentylator ledwie zipie a kolejne maile spływają.

Offline isteklistek

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #99 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 11:38:50 »
Jakich ukrytych znaczeń? Kolega napisał meila do źródła odnośnie tomu drugiego, a oni odpisują mu, że wszystkie tomy mają takie na stanie, więc co dalej ma on zrobić skoro BOK nie jest w stanie mu w żaden sposób pomóc i to nie jest BOK pierwszego lepszego sklepu... . Zaraz wyjdzie tom 3 i co ma po prostu go kupić do 1, a z 2 to może mieć wadliwy, albo nie mieć wcale.

Offline vision2001

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 14:10:54 »
Czy jest na sali prawnik?
No to teraz pytanie: tom 2 oddaje, caly naklad jest do d...y.
Przysluguje mi prawo roszczen zwrotu tomu 1? No bo jak traktowac serie? Jako calosc? Czy kazdy tom mozna czytac osobno?

Offline Fanatyk_2004

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 14:37:36 »
Na moją wiadomość odnośnie zapytania czy wszystkie egzemplarze Batman Metal Tom 2 mają tą samą stronę nadszarpniętą i ogólnie te same wady uzsykałem odpowiedź:

"Bardzo nam przykro ale pozostałe egzemplarze mają inne uszkodzenia , wysłaliśmy do wydawnictwa Egmont prośbę o przesłanie egzemplarzy bez defektów."

Offline misiokles

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 17:20:54 »
Jakich ukrytych znaczeń?

Ale to ty napisałeś wcześniej, że nie rozumiesz odpowiedzi z BOK-u.

Offline LordDisneyland

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #103 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 17:06:02 »
Tak naprawdę, to egmontowcy powinni rzucić ludzi do kontrolowania nakładu, a nie liczyć na to, że iluś tam czytelników machnie ręką i nie bedzie reklamować uszkodzeń. A do czasu kontroli uszkodzeń wstrzymać sprzedaż wydrukowanych tomów. Tyle, że na to raczej się nie zanosi.

Poza tym informacja o tym, że wszystkie pozostałe egzemplarze są beeee, skłania do przemyśleń typu"No dobra, odeślę i co? Zostanę z niczym? albo kupię egzemplarz jeszcze bardziej zniszczony? Może lepiej dam sobie spokój z reklamacją, można z tym żyć"
,, - Eeeeech.''

Offline misiokles

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #104 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 18:55:08 »
Tak naprawdę, to egmontowcy powinni rzucić ludzi do kontrolowania nakładu, a nie liczyć na to, że iluś tam czytelników machnie ręką i nie bedzie reklamować uszkodzeń. A do czasu kontroli uszkodzeń wstrzymać sprzedaż wydrukowanych tomów. Tyle, że na to raczej się nie zanosi.

Zdecydowanie ekonomiczniejsza jest instytucja reklamacji niż zatrudnianie ludzi do kartkowania egzemplarzy.