Autor Wątek: Wady fabryczne komiksów  (Przeczytany 50702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Xmen

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #240 dnia: So, 09 Październik 2021, 01:40:01 »
Na zdjęciu sad_drone "ozdobny materiał" odkleił się całkowicie i widać że okładka odkleja się od ostatniej strony.
Może drukarnia na początkek zacznie robić dobrze to co powinnna a później zacznie dodawać takie wymyślne elementy ozdobne😂
« Ostatnia zmiana: So, 09 Październik 2021, 02:40:08 wysłana przez Xmen »
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline adamarluk

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #241 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 22:18:15 »
Przeglądając 2 tom Authority zdziwił mnie układ rozdziałów: po pierwszym zeszycie Nowy wspaniały świat są zeszyty 1-4 Przekazanie władzy, po których kontynuacja zeszytów 2-4 Nowy wspaniały świat.
To prawidłowa kolejność, czy mam "białego kruka"? :o

Offline amsterdream

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #242 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 23:30:10 »
W Punisher Marvel knights od Egmontu ta sama okładka jest dwa razy powtórzona.

Offline adamarluk

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #243 dnia: So, 16 Październik 2021, 11:58:55 »
Przeglądając 2 tom Authority zdziwił mnie układ rozdziałów: po pierwszym zeszycie Nowy wspaniały świat są zeszyty 1-4 Przekazanie władzy, po których kontynuacja zeszytów 2-4 Nowy wspaniały świat.
To prawidłowa kolejność, czy mam "białego kruka"? :o
Czy jakaś dobra dusza sprawdzi kolejność zeszytów w Authority 2?
Czy po pierwszym zeszycie Nowy wspaniały świat powinny być kolejne 2-4, czy jak w moim egzemplarzu zeszyty 1-4 Przekazanie władzy, po których kontynuacja zeszytów 2-4 Nowy wspaniały świat.

Offline nori

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #244 dnia: So, 16 Październik 2021, 12:07:55 »
adamarluk w moim egzemplarzu jest tak jak u Ciebie: Nowy wspaniały świat jest przedzielony Przekazaniem władzy...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline adamarluk

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #245 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 23:08:02 »
Kolejna wpadka, tym razem w Incalu black and white.
W moim egzemplarzu są pogięte strony, delikatnie, ale jednak, niemal w całości albumu. Te pogięcia występują na około 10 centymetrze mierząc od górnej krawędzi kartki, a ich szerokość to około 1 cm. Występują co dwie/trzy kolejne kartki, mniej więcej dwie/trzy kartki pogięte, następnie dwie/trzy ok i znów dwie/trzy pogięte i tak naprzemiennie do końca albumu.
Zastanawiam się nad reklamacją, czy sprawdzi ktoś czy w innych albumach również występują tego typu wady?

Offline Jaxx

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #246 dnia: Nd, 12 Grudzień 2021, 19:12:45 »
Odebrałem dzisiaj zakupione w Taniej Książce "Prosto z piekła" (zdziwiony, że Inpost rozwozi w niedzielę, ale to pewnie z racji zbliżających się świąt) i tu wpadka - część stron jest biała (niezadrukowana).

Brakuje stron:

- rozdział 12, strona 24 i 25
- rozdział 13, plansza otwierająca, strona 1, 4, 5, 8, 9

Jest to tegoroczne wydanie od Timofa. Oczywiście komiks leci do reklamacji, ale jeżeli macie to wydanie, to sprawdźcie swoje egzemplarze, czy u Was jest poprawnie. Reklamuję w TK, nie wiem tylko, czy oni sobie z tym poradzą, więc zastanawiam się, czy do Timofa też bezpośrednio nie napisać. Ktoś kiedyś załatwiał reklamację bezpośrednio w tym wydawnictwie?

Online michał81

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #247 dnia: Nd, 12 Grudzień 2021, 20:25:07 »
Czy jakaś dobra dusza sprawdzi kolejność zeszytów w Authority 2?
Czy po pierwszym zeszycie Nowy wspaniały świat powinny być kolejne 2-4, czy jak w moim egzemplarzu zeszyty 1-4 Przekazanie władzy, po których kontynuacja zeszytów 2-4 Nowy wspaniały świat.
Takie jest oryginalne ułożenie zeszytów. To nie jest żaden błąd.
Jakoś nie wyłapałem wcześniej tego pytania.

Offline adamarluk

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #248 dnia: Nd, 12 Grudzień 2021, 20:34:09 »
Takie jest oryginalne ułożenie zeszytów. To nie jest żaden błąd.
Jakoś nie wyłapałem wcześniej tego pytania.
Nie szkodzi.. Dzięki :)

Online kv

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #249 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 12:42:50 »
Odebrałem dzisiaj zakupione w Taniej Książce "Prosto z piekła" (zdziwiony, że Inpost rozwozi w niedzielę, ale to pewnie z racji zbliżających się świąt) i tu wpadka - część stron jest biała (niezadrukowana).

Brakuje stron:

- rozdział 12, strona 24 i 25
- rozdział 13, plansza otwierająca, strona 1, 4, 5, 8, 9

Jest to tegoroczne wydanie od Timofa. Oczywiście komiks leci do reklamacji, ale jeżeli macie to wydanie, to sprawdźcie swoje egzemplarze, czy u Was jest poprawnie. Reklamuję w TK, nie wiem tylko, czy oni sobie z tym poradzą, więc zastanawiam się, czy do Timofa też bezpośrednio nie napisać. Ktoś kiedyś załatwiał reklamację bezpośrednio w tym wydawnictwie?
Sorry, że tak późno, ale jakoś nie skojarzyłem, że mam również ten komiks na półce  ;)

Mam III wydanie, poprawione, luty 2021.
W wymienionych przez Ciebie rozdziałach nie ma brakujących (czytaj: pustych) stron. Puste są tylko poprzedzające poszczególne rozdziały. Ale to tak raczej ma być.

Offline GoNzO

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #250 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 12:09:24 »
Mam pecha do grzbietów. Już trzeci fabrycznie skopany grzbiet w tym roku...

Ciekawi mnie czy cały nakład tak ma?



Online kv

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #251 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 13:35:33 »
U mnie idealnie nie jest, ale dużo lepiej niż powyżej.

Offline fikander

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #252 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 15:07:48 »
Mój egzemplarz Armady t.2 jest w porządku, za to Młodość Blueberry'ego t.2 ma pękniętą okleinę na tylnej okładce, w pobliżu zgięcia przy grzbiecie. Muszę reklamować. Źle się dzieje w drukarniach - opóźnienia i fuszerka. Podobno brakuje papieru, a marnują go przez niedbalstwo. Przecież takie reklamowane egzemplarze ostatecznie trafią chyba na przemiał?

Offline GoNzO

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #253 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 16:36:12 »
...za to Młodość Blueberry'ego t.2 ma pękniętą okleinę na tylnej okładce, w pobliżu zgięcia przy grzbiecie.

Ja mam w tym Blueberry'm 2 pod okleiną grzbietu jakieś śmieci, widać pod światło i czuć w dotyku.

Offline roble

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #254 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 18:01:23 »
Ja mam w tym Blueberry'm 2 pod okleiną grzbietu jakieś śmieci, widać pod światło i czuć w dotyku.

ale przynajmniej macie nieubite, nie narzekajcie bo mogło być gorzej.. :)