Autor Wątek: Wady fabryczne komiksów  (Przeczytany 50692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #210 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 16:57:50 »
Czy strony z lecacymi Sentinelami nie sa przypadkiem w odwrotnej kolejnosci? Cos mi sie tu nie zgadza...
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online vision2001

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #211 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 17:04:14 »

Tak. Faktem jest, ze jest to splash page (czy jak to sie nazywa) i wpierw powinna byc grafika z lewa z dolu, a po drugiej stronie ta prawa z gornej grafiki.

Offline michał81

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #212 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 17:54:37 »
Nie zawsze Egmont to zło...
No patrz. Ja pamiętam to z Dobrego Komiksu i tam ten splash page był wydrukowany w poprawny sposób.

Offline nayroth

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #213 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 21:12:04 »
Tak. Faktem jest, ze jest to splash page (czy jak to sie nazywa) i wpierw powinna byc grafika z lewa z dolu, a po drugiej stronie ta prawa z gornej grafiki.

Zdaje się że próbowali ratować sie z błędu i skoro już podzielili splasha, to najpierw dali połowę z ujęciem z odleglejszej perspektywy, a nastepnie tą bardziej przybliżoną. Żeby wyglądało jakby to była sekwencja a nie jedno ujęcie.


Offline StudentPiwniczak

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #214 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 22:46:49 »
To ja z zapytaniem. Mam 8 tomów Kaczogrodu, wszystkie stoją na półce, odfoliowane, ale jeszcze nie czytałem ich. I w przypadku niektórych okładka się jakby nie trzyma ściśle papieru, jest odchylona. To jakaś wada fabryczna czy raczej papier musi popracować/mieć większy nacisk z obu stron?

c08mk

  • Gość
Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #215 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 22:57:49 »
Czy w Death or Glory 1 każdy egzemplarz ma "brak tekstu" "brak tekstu" na stronie przed rozdziałem czwartym? I około 10 stron dalej przy pościgu czy grafika w każdym egzemplarzu jest przesunięta w prawo (końcówka z prawej jest wydrukowana max po lewej później biały margines, a później reszta grafik)?

Offline nocny

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #216 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 06:59:11 »
U mnie tak nie ma, wszystko jest w porządku.

c08mk

  • Gość
Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #217 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 07:39:42 »
Coś takiego jak poniżej. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się że to jest błąd w druku na poziomie przygotowania pliku przez wydawcę. Ale jak inne egzemplarze tego nie mają ...
Spoiler: PokażUkryj

Spoiler: PokażUkryj

Offline pokia

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #218 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 08:21:30 »
Taki "brak tekstu", to informacja od składacza do korekty.
Jeśli tak wydrukowali, to wpadka.

Te przesunięcie wygląda jak błąd druku.

Edit. Rzuciłem okiem na monitorze i te przesunięcie obrazu to też błąd przygotowania. Szymek z tekstem jest na środku przesunięcia.
« Ostatnia zmiana: Wt, 25 Maj 2021, 09:58:32 wysłana przez pokia »

Offline srogin

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #219 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 09:46:49 »
Czy w Death or Glory 1 każdy egzemplarz ma "brak tekstu" "brak tekstu" na stronie przed rozdziałem czwartym? I około 10 stron dalej przy pościgu czy grafika w każdym egzemplarzu jest przesunięta w prawo (końcówka z prawej jest wydrukowana max po lewej później biały margines, a później reszta grafik)?
U mnie to wygląda dokładnie tak samo jak u Ciebie.

Offline michał81

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #220 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 11:00:46 »
Taki "brak tekstu", to informacja od składacza do korekty.
Jeśli tak wydrukowali, to wpadka.
To jest wpadka. Poniżej oryginał
Spoiler: PokażUkryj


A co do drugiego błędu to oryginał nie ma takiego przesunięcia.
Spoiler: PokażUkryj


Offline KubciO

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #221 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 23:16:41 »
Battle Angel Alita - Last Order 5 - stronom 322, 323, 326 oraz 327 się troszku wyblakło...


Offline Midar

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #222 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 11:01:44 »
J.P.Fantastica
1 godz.  ·
Uwaga, z powodu błędu druku w części nakładu BATTLE ANGEL ALITA LAST ORDER #5 pojawiły się wypłowiałe strony.
Prosimy o sprawdzenie stron od 322.
W razie błędu, prosimy o mailowe zgłoszenie na mangarden, wystarczy zdjęcie i nr zamówienia. Nie trzeba odsyłać komiksu.
Przepraszamy za problem.

Offline Murazor

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #223 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 13:28:10 »
Shenzen przyszło wklejone do góry nogami, mnie nie przeszkadza, ale daje znać ;)

Offline JanJ

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #224 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 13:25:04 »
Trochę poboczne pytanie odnośnie wad komiksów - ostatnio kupiłem limitowane wydanie jednego z trudno dostępnych komiksów, niestety komiks został źle zabezpieczony w transporcie i ma mocno poobijane rogi/wgniecenia na okładce. Oczywiście mógłbym żądać zwrotu kasy, ale zależy mi na tym komiksie i raczej zastanawiam się, czy taki komiks można gdzieś odnowić. Z drugiej strony nie chciałbym oddawać go byle gdzie, żeby potem nie zostać z niczym. Może ktoś zna/poleca jakieś miejsce w Warszawie albo z wysyłką gdzie można oddać komiks do naprawy w bezpieczne ręce?