Autor Wątek: Wady fabryczne komiksów  (Przeczytany 51008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Alfman

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #180 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 11:30:28 »
jest w tym Rorku coś czego nie było w poprzednim wydaniu ?

"Duchy" w kolorze?

Offline wujekmaciej

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #181 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 12:22:50 »
pytasz pytającego ? :)

Online Alfman

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #182 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:44:44 »
Na Gildii piszą, że po raz pierwszy w kolorze  :)

Offline freshmaker

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #183 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 12:25:33 »
sklep incal wymieni mi tego rorka po świętach wiec luz. uznali.

Offline GoNzO

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 14:53:32 »
nowy rork - okładka kolekcjonerska - około 1mm okładki wjeżdża na grzbiet. słabo to wygląda róż vs czarny. napisałem do sklepu - zobaczymy.



Mam to samo, ciekawe czy cały nakład walnięty. Ale nie wymieniam.

Online bowie

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #185 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 15:32:40 »
obdwa Rorki, limitowany i zwykły, mają ten sam defekt na grzbiecie

c08mk

  • Gość
Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #186 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:08:10 »
Z grubsza przejrzałem watek, znalazłem też parę wpisów o  wadach i nasunęło mi się parę pytań. W sumie na półkach mam już kolekcję, której pewnie przez rok nie dam rady przeczytać. Jakie działania najlepiej podjąć przy wadach fabrycznych gdybym kiedyś się na jakąś natkną? Nie jestem kolekcjonerem, więc raczej mi chodzi o te większe wady jak brak stron, układ "do góry nogami", duże zniekształcenia/zagięcia kartek. W planszówkach przyjęło się kontaktować z wydawcą, który jeżeli ma możliwość uzupełnia/wymienia braki. Sklepy są pomijane w reklamacjach wad fabrycznych. Czy przy komiksach też powinienem iść z płaczem do wydawcy czy jednak jest to załatwiane przez sklepy i trzeba mieć zachomikowane wszystkie paragony?

Offline GoNzO

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #187 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:18:06 »
Czy przy komiksach też powinienem iść z płaczem do wydawcy czy jednak jest to załatwiane przez sklepy i trzeba mieć zachomikowane wszystkie paragony?

Każdy sklep ma inny regulamin i zwroty przyjmuje do określonego czasu. Kiedyś wymieniałem jakiegoś Moebiusa bezpośrednio w Egmont i poszło bez większych problemów, tyle że musiałem nadać przesyłkę na własny koszt i czekałem ponad tydzień na nowy egzemplarz. W sklepach natomiast często wysyłają kuriera na swój koszt. Paragonów nigdy nie trzymam, nigdy mnie o nie nie pytali, zresztą większość sklepów ma faktury online.

Offline Mruk

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #188 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:22:17 »
Z grubsza przejrzałem watek, znalazłem też parę wpisów o  wadach i nasunęło mi się parę pytań. W sumie na półkach mam już kolekcję, której pewnie przez rok nie dam rady przeczytać. Jakie działania najlepiej podjąć przy wadach fabrycznych gdybym kiedyś się na jakąś natkną? Nie jestem kolekcjonerem, więc raczej mi chodzi o te większe wady jak brak stron, układ "do góry nogami", duże zniekształcenia/zagięcia kartek. W planszówkach przyjęło się kontaktować z wydawcą, który jeżeli ma możliwość uzupełnia/wymienia braki. Sklepy są pomijane w reklamacjach wad fabrycznych. Czy przy komiksach też powinienem iść z płaczem do wydawcy czy jednak jest to załatwiane przez sklepy i trzeba mieć zachomikowane wszystkie paragony?

Wydaje mi się, że co do zasady reklamacje składasz tam, gdzie kupiłeś. Ale sądzę, że wydawca też bez problemu wymieni na dobry.

Gdyby festiwale działały, napisałbym do wydawcy i wymienił na komiksowym festiwalu, żeby nie trzeba było pakować.

Skoro i tak trzeba to załatwić wysyłkowo, to najpierw zgłosiłbym się do sklepu.

Offline Arne

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #189 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:35:21 »
Standardowo rekojmia jest przez 2 lata od daty zakupu. Po uplywie tego czasu sklep ( jesli bedzie chcial) moze nie rozwazyc pozytywnie twojej reklamacji.

c08mk

  • Gość
Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #190 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:37:52 »
Czyli nie ma niepisanej reguły jak przy planszówkach. Trzeba bazować na prawach konsumenta lub na uprzejmości sprzedawcy/wydawcy. Dzięki za podpowiedzi, chociaż mam nadzieję, że nie będę musiał z nich korzystać :)

Offline misiokles

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #191 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:44:17 »
Uprzejmość sprzedawcy nie ma często nic do rzeczy. Jak się sprzeda cały nakład to fizycznie nie ma możliwości wymiany na inny. A im więcej lat od premiery mija - tym szansa wyprzedania nakładu wyższa :) W planszówkach jest tak samo. A reguły są jak najbardziej pisane - nazywamy ich regulaminami sklepu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:46:03 wysłana przez misiokles »

Offline Mruk

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #192 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 15:30:13 »
W planszówkach przyjęło się kontaktować z wydawcą, który jeżeli ma możliwość uzupełnia/wymienia braki. Sklepy są pomijane w reklamacjach wad fabrycznych.

Może dlatego, że jeśli w grze brakuje jakiegoś elementu lub jest on uszkodzony, wydawcy zapewne łatwiej znaleźć zamiennik. Sklep musiałby albo rozkompletować inny zestaw, albo wymienić cały zestaw. A sklepy rozliczają się z zestawów co do sztuki.

W przypadku albumu komiksowego zazwyczaj nie ma tego tematu, wymieniasz cały komiks, a nie tylko okładkę lub stronę 15, więc łatwiej zgłosić reklamację w sklepie.

c08mk

  • Gość
Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #193 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 15:53:33 »
Może dlatego, że jeśli w grze brakuje jakiegoś elementu lub jest on uszkodzony, wydawcy zapewne łatwiej znaleźć zamiennik. Sklep musiałby albo rozkompletować inny zestaw, albo wymienić cały zestaw. A sklepy rozliczają się z zestawów co do sztuki.

W przypadku albumu komiksowego zazwyczaj nie ma tego tematu, wymieniasz cały komiks, a nie tylko okładkę lub stronę 15, więc łatwiej zgłosić reklamację w sklepie.
Co do planszówek to sprawa jest znacznie bardziej złożona. Na forach są dyskusje na ten temat wiele stron :)

Jeżeli chodzi o komiksy to każde info jest przydatne, bo od niedawna interesuję się tematem, a z wadami produkcji na pewno się spotkam. W sumie to nawet już raz się spotkałem - oddarty narożnik dwóch stron (czego bym nie wychwycił bez czytania) ale to sobie mogę wyrównać i mi nie przeszkadza. Najwyżej jakbym kiedyś sprzedawał to opiszę wadę i porobię zdjęcia.

Offline wolfheart

Odp: Wady fabryczne komiksów
« Odpowiedź #194 dnia: Pn, 08 Luty 2021, 18:39:05 »
Witajcie. Dziś odebrałem zamówione komiksy. Łasuch tom 3 przyszedł z odwrotnie wydrukowanym środkiem czyli do góry nogami, a 3 tom Supermana - Prawda Ujawniona nie ma na grzbiecie logo dc comics tylko samo dc na niebieskim tle. Też tak macie?