Autor Wątek: Uwielbiamy komiksy bo...  (Przeczytany 4785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Uwielbiamy komiksy bo...
« dnia: Wt, 07 Maj 2019, 22:02:25 »
Temat trochę pół żartem, pół serio 8) Gdy zaczynałem swoją przygodę z komiksem baczną uwagę zwracałem na bohaterów i samą kreskę (a raczej kolorki), później doceniłem gagi słowne i różnorakie aluzje. Zagłębiając się w świat "opowiadania obrazem" wyłapywałem nawiązania do popkultury ale i sztuki czy literatury. Zapach ciągnął się za mną przez lata chociaż ostatnio nie zwracam na to uwagi. Bardziej liczy się sama opowieść, scenariusz i zakończenie. Forma również jest ważna chociaż tutaj jestem tolerancyjny. Potrafię sporo wybaczyć - w końcu załapałem się na końcówkę przaśnego PRL-u ;) Z drugiej strony początek lat 90. XX wieku był swoistym krokiem w tył, jak tak patrzę na niektóre swoje okazy... Dużą wagę odgrywa u mnie różnorodność gatunkowa. Staram się ciągle odkrywać nowe rejony, twórców, często mocno hermetycznych czy dziwacznych. A jak jest u was?
---
Dorzuciłem opcję nr 11.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Maj 2019, 09:28:51 wysłana przez PJP »

Offline Gazza

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 08 Maj 2019, 09:08:33 »
Wszystkie odpowiedzi zawierają w sobie cząstkę mojej fascynacji komiksem. Może najmniej zapach - który potrafi być nieznośny nawet. Stąd - nie wybieram jakiejkolwiek odpowiedzi ponieważ nie będzie to miarodajne.

Offline Lyricstof

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 12:46:26 »
No tak, ciężko oddzielić to od siebie. Ale jednak zawsze grafika robiła na mnie w komiksach największe wrażenie. Często nawet prosta grafika. Co do farby też tak miałem. Do momentu, gdy kupiłem pierwszy komiks z WKKDC.  ;D
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

brvk

  • Gość
Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 13:14:17 »
Najbardziej zachwyca mnie to, że za pomocą kilku kresek można pokazać to, co istotne dla zrozumienia sceny oraz jak przy pomocy sekwencji statycznych rysunków można oddać dynamikę wydarzeń. Zatem mój głos na "niedopowiedzenia myślowe", bo tak zrozumiałem to sformułowanie.

Offline Bazyliszek

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 13:14:49 »
Bo Punisher ma uzi i inny złom.

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 13:53:50 »
Bo są z Hachette!!!

Offline roble

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #6 dnia: So, 11 Lipiec 2020, 01:29:18 »
Lyricstof, ja nie miałem w rękach nigdy tomu WKKDC. Widziałem na półkach w empiku, ale nigdy nawet nie dotknalem..
Ale na obronę siebie to Conana prenumeratę mam..  :)

Offline Jigsaw

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #7 dnia: So, 11 Lipiec 2020, 03:55:36 »
 Próbując konkretnie odpowiedzieć na to pytanie...to, że pomimo różnych poglądów cechuje nas pewna wrażliwość artystyczna w sposobie przekazania treści, na którą wspólnie się zgadzamy w mniejszym lub większym stopniu. Bo nie jest to indywidualna wizja każdego z nas, a ocena czyjejś ekspresji w jakiejś części zbieżna z naszą.

Offline death_bird

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 08:38:43 »
...żaden z nas tak do końca nie wydoroślał.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Jigsaw

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 00:01:56 »
...można je czytać niezależnie od wieku, są nawet takie tylko dla dorosłych  :)

Offline bosssu

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 15:29:55 »
bo...mężczyźni są z założenia wzrokowcami ....więc komiksiarze to elita męska!!! ha ha

Offline Pawelek

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 16:10:30 »
bo...mężczyźni są z założenia wzrokowcami ....więc komiksiarze to elita męska!!! ha ha
Dla wzrokowców odpowiedniejsze są książki ;) komiksy to bardziej kinestetykom podejdą 8)

Offline rzodkiew

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 13:09:42 »
Po prostu lubię historyjki obrazkowe  - dla mnie komiks to produkt konsumpcyjny, którego celem jest dostarczanie rozrywki i w moim przypadku dostarcza. Zauważyłem u siebie taki podział, że jak chcę wymyślone historie, to sięgam po komiksy, zaś z "normalnych" książek biorę reportaże/dokumenty/historyczne. Nie wiem z czego to wynika, bo nie jest to jakaś linia programowa, której zamierzam się trzymać aż do śmierci, ale nie pamiętam kiedy ostatnio przeczytałem jakąś powieść.
Jeśli chodzi o odpowiedzi z ankiety, to każdą z nich da się dopasować do jakiegoś tytułu.

Offline Bazyliszek

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 17:54:18 »
Życzę silnej woli  ;) Dużo razy rzucałem superhero, zawsze wracałem.

Człowiek zbierał komiksy jak były (TM Semic). Potem nie było to nie zbierał. Potem znowu były (Mandragora, DK, Egmont) to znowu zbierał choćby tego Spider-Mana i Punishera. Potem znowu nie było. Potem wystartowała WKKM i człowiek uznał, że 40 zł to za drogo. No ale fajni ci Avengers Impas. Ta Tajna Wojna też niczego sobie. Tą Planetę Hulka to widziałem ekranizację i nie potrzebuję komiksu. Ale komiks jest o wiele lepszy. Pięciu Koszmarów nie potrzebuję bo czytałem cyfrowo. Tajne Wojny były w Spider-Man TAS. No dobra - będę kupował tylko Pająka, eventy, mutantów i crossy. Na szczęście to tylko 60 numerów, zaraz się skończy i spokój. O - Egmont wydał to co się dzieje po Avengers vs X-Men. Zobaczę sobie. W końcu to tylko 3 serie. Nie nie. Nie będę kupował N52 bo to kolejny durny restart. No może tylko Ligę Sprawiedliwości...

Minęło 9 lat i ciągle to wszystko wychodzi. Ani Hachette, ani Egmont nie odpuszczają. I kupuję tych komiksów coraz więcej. I już mnie cholera bierze, ale kupuję dalej. Tak, to choroba umysłowa...

Offline LukCook

Odp: Uwielbiamy komiksy bo...
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 20:10:21 »
... są złotym środkiem między literaturą a filmem.