Autor Wątek: Ustawienie komiksów na półkach  (Przeczytany 42118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #135 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 13:59:58 »
Muszę pokazać żonie, że odpowiedzialność to całe ściany zajewalone szafami z komiksowymi kolekcjami ;)

No to jest tylko kwestia, żebym kupił sobie taki regał. Skoro są takie meble, to są też ludzie tacy jak ja, którzy wykorzystują całą dostępną powierzchnię ściany.
A odpowiedzialność, to głównie wstawanie rano. :)


Offline xanar

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #136 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:02:12 »
Ty jesteś wyjątkowy, nie ma takiego drugiego jak ty  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline jotkwadrat

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #137 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 15:11:08 »
Przecież w tym regale marnuje się mnóstwo miejsca nad książkami. Spokojnie jedną półkę więcej by zmieścil.

Offline Rodrigues

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #138 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 15:34:56 »
Screamy ledwo wejdą, tak jak te segregatory ;) ;D

Offline PawelC

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #139 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 19:50:13 »
Mam pro-tip dla posiadaczy Ikea Kalax, który mnie osobiście uratował zdrowie psychiczne po przeprowadzce i próbie wciśnięcia zbyt wielu komiksów w niewystarczająca ilość regałów.

Kalax jest na tyle głęboki, że można w nim ustawić dwa rzędy komiksów!!!! :P.
Ja nie wiedziałem, bo do tej pory miałem tylko Billy (i coś podobnego do Kalax, ale to jest super stary regał który był chyba produkowany przed Kalaxem, ma trochę inne wymiary), odkryłem przypadkowo wstawiając komiksy w regał. Nie zapakujemy w ten sposób Europejczyków, ale do rozmiaru amerykańskiego Omniabus włącznie działa.


Offline Bazyliszek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #140 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 20:11:00 »
Po co mieć komiksy na półce, skoro zastawiasz ich okładki, tak, żebyś ich nie widział? I nie mówię o panoramach. Ja po prostu lubię sobie leżeć i wpatrywać w moje komiksy na półce. ;)

Regały od podłogi po sufit na każdej ścianie, to jedyne wyjście. :)


Offline Midar

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #141 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 20:16:52 »
Wpatrujesz się, ale głównie w folię na okładkach. Rozpakuj i czytaj, zamiast się wpatrywać.

sum41

  • Gość
Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #142 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 22:32:07 »
Ja sam zaprojektowalem i zamowilem pociecie i oklejenie w Castoramie nad komiksami mam 2cm luzu. Zrobilem tak juz z 3 regalem.

Online szulig

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #143 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 23:27:07 »
Ja sam zaprojektowalem i zamowilem pociecie i oklejenie w Castoramie nad komiksami mam 2cm luzu. Zrobilem tak juz z 3 regalem.

mozesz wrzucic fotke regalu?

sum41

  • Gość
Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #144 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 08:42:52 »
Wrzuce ale fote obecnego z tomami bo ten najnowszy na zeszytowki lezy i czeka na gorsza pogode aby go skrecic.

Kolor bialy bo najtanszy, bolce do polek, konfirmaty i wiertarko wkretarka to typowe elementy.

Offline LukCook

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #145 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 09:09:51 »
U mnie to na dzisiaj jeden z regałów wygląda tak, jak poniżej. Zamawiam powiększoną wersję na całą ścianę, najważniejsze to lite drewno - nie ma problemu z wesoło ugiętymi półkami.


Online szulig

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #146 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 09:22:04 »





U mnie przejsciowy regal, w planach mam inny, podobny grubością do półek LukCook, natomiast na pewno nie lubie głębokich regałów, nie chce zeby cos mi leżałao przed komiksami. Regał ma regulowane półki poza środkową która wiąże caly regał. Nie mam pojecia jakiej firmy jest ten wyrób, wziałem z firmy jak zmienialismy lokum bo byl do wyrzucenia. Jestem ciekaw jak szerokie moga byc półki i o jakiej grubosci zeby sie nie wyginaly. Planuje zrobic polki o szerokosci 235 cm i grubosci ok. 3.5 cm wsparte plecami regału. Nie bedzie to typowa tylna czesc regalu jako jedna calosc tylko plecy beda umieszczone miedzy kazda pólką co mam nadzieje zapobiegnie wykrzywianiu sie półek

sum41

  • Gość
Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #147 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 09:34:54 »
Z doswiadczenia bym napisal ze nie szerokosc/glebokosc polki ma znaczenie a co ile mamy filar. Ja przy glebokosci 30cm mam co 60cm filar. Jednak przy glebokosci 19cm dalem juz co 50cm.

Offline HaVoK

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #148 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 09:35:08 »
Półki 235cm (to regał na całą ścianę)? A jak wpuścisz te plecy między każdą półkę to chcesz te plecy kołkować z półkami? Tak.się  tylko zastanawiam jak.wniesiesz taką kobyłe czy stolarz będzie na miejscu Ci robił. A jak wysoki ten regał będzie?

Offline Bazyliszek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #149 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 09:35:44 »
No tak, tylko grube półki i ścianki działowe pomniejszają miejsce na komiksy i psują panoramę. :)

U mnie się zrobiło mało miejsca i niestety przed komiksami stoją modele i figurki.