Autor Wątek: Komiksy na podstawie gier  (Przeczytany 1306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grzegorz.cholewa

Komiksy na podstawie gier
« dnia: Pn, 24 Październik 2022, 22:24:55 »
Ile jest komiksów na podstawie gier? Zapewne mnóstwo lecz ja jako miłośnik Duke Nukem chciałbym położyć łapy na jego graficznych przygodach.

https://www.atomcomics.pl/pl/p/DUKE-NUKEM-GLORIOUS-BASTARD-TP/36790

Ale zamiast niego mam parę przygód Lary Croft. Co zrobić by Egmont czy Scream wydał coś z bohaterami gier wideo?

Offline HugoL3

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 23:13:05 »
Ile jest komiksów na podstawie gier? Zapewne mnóstwo lecz ja jako miłośnik Duke Nukem chciałbym położyć łapy na jego graficznych przygodach.

https://www.atomcomics.pl/pl/p/DUKE-NUKEM-GLORIOUS-BASTARD-TP/36790

Ale zamiast niego mam parę przygód Lary Croft. Co zrobić by Egmont czy Scream wydał coś z bohaterami gier wideo?

Egmont wydaje Horizona i Cyberpunka 2077 (komiks promowany jest grą, a nie "oryginałem").
Amber wydaje Sonica.
Pewnie jeszcze by się coś na siłę doczepilo do tej listy. Wiedźmin przeżywa kolejny żywot dzięki grom/serialowi.
Mamy też Fortnite i Minecrafta xD

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 23:31:17 »
Wiedźmin pierwotnie opiera się o książki. Odpada. Tak, Fortnite i Minecraft są. A jest coś na podstawie Mario Bros?

Offline Rodrigues

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 24 Październik 2022, 23:48:12 »
Egmont wydaje też Bloodborne, a w przyszłym roku będzie FarCry i Assassin's Creed. Jakaś niekanoniczna historia z Assassina była też wydana przez SQN.

Offline Necr09

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 08:22:08 »
Jest jeszcze Dying Light od Dynamite będący prequelem do drugiej części gry Techlandu.
Wildstorm/DC Comics a obecnie IDW swego czasu wydawało Gears of War dziejący się głównie pomiędzy drugą i trzecią częścią gry i chyba nawet, któreś polskie wydawnictwo miało przez chwilę zapowiedź tego.
Również God of War dostał od Wildstorm/DC Comics swoją serie pisaną przez Marva Wolfmana.
Wydaje mi sie, że też Borderlandsy miały serie komiksów przy okazji premiery drugiej cześci.
Uniwersum Five Nights at Freddy's ma przynajmniej kilka jak nie kilkanaście wydanych w Polsce komiksów.
A jeżeli łapią się jeszcze gry na telefon do twojego kryterium to Fate Grand/Order ma przynajmniej kilka mang, opowiadających kolejne osobliwości. Pewnie jakieś bijatyki typu Tekken czy Mortal Kombat tez by się znalazły.
FGO: 758,469,198

Offline Szekak

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 08:40:55 »
Manga Resident Evil jeszcze u nas wyszła od JPF.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline misiokles

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 08:47:10 »
Z polskiego podwórka: Hard West (komiks dołączany do wersji kolekcjonerskiej), Succubus (do odblokowania w grze), Cyber Protocol - na podstawie indie gierki.

Offline HugoL3

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 08:55:40 »
Pewnie jakieś bijatyki typu Tekken czy Mortal Kombat tez by się znalazły.

Street Fighter w Dobrym Komiksie :)

Offline pokia

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 09:48:25 »
A taki Batman?
Gra na podstawie komiksu, a później komiks na podstawie tej gry.

Offline Rodrigues

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 11:23:28 »
Z zagranicznych jeszcze: Max Payne 3 (trzy tie-iny do głównej fabuły)

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 25 Październik 2022, 15:22:15 »
Pewnie jest też Silent Hill. Jednak kupiłbym tylko Duke'a. Chyba, że Hitman też coś ma. Jego też mógłbym wziąć.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 26 Październik 2022, 19:21:35 »

Offline michał81

Odp: Komiksy na podstawie gier
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 26 Październik 2022, 20:52:17 »
Silent Hill przy obecnej reaktywacji marki mógłby być ciekawym wyborem do wydanie.