Autor Wątek: Ustawienie komiksów na półkach  (Przeczytany 42087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Recoil

Ustawienie komiksów na półkach
« dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 23:19:58 »
Cześć,

może nieco śmieszne pytanie ale jak podchodzicie do tematu ustawiania komiksów na półkach ?

Jaki macie na to pomysł ?
Według bohatera, autora, wydawnictwa, zdarzenia, wysokości komiksu ?  ;D

Ja prawdę mówiąc mieszam ze sobą wszystko powyższe więc nie jestem z tego jakoś szczególnie zadowolony...

Dzięki,

Online parsom

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 23:24:50 »
E, myślałem że zapytasz czy na zakładkę, czy w poprzek, czy wzdłuż, czy jeszcze jakoś inaczej - słowem jak upchnąć, żeby weszło najwięcej...

Offline Recoil

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 23:27:10 »
jak upchnąć, żeby weszło najwięcej...

Póki co nie mam takiego dylematu ale prędzej czy później stanę przed takowym wyzwaniem także pisz śmiało - the stage is yours  8)

Offline Bazyliszek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 23:28:56 »
Panoramą - daaaa :)


Offline Gascon200

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 00:13:57 »
Ja generalnie stawiam się ustawiać tak by się nie wywalały komiksy w bok - gdy mam dużo miękkich komiksów (choćby z Marvel Now) to po obu stronach stawiam kilka komiksów w HC.

No i generalnie to trochę dla mnie bez znaczenia w jakiej kolejności, byleby były tomy po kolei, może z wyjątkiem większych serii jak Marvel Now. Tu układam alfabetycznie tytuły.

Offline Antari

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 00:45:22 »
Ja ustawiam formatami - Omnibusy razem, OHC razem, HC razem, SC razem, kolekcje Hachette razem. Kolejność - na chybił trafił, choć oczywiście tomy poszczególnych serii obok siebie. Jeżeli jest miejsce to ustawiam też kilka tomów poziomo nad tomami ustawionymi w pionie. Miejsce niestety trzeba wykorzystywać w 100%, bo półki nie są z gumy.

Offline stachel

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 06:49:45 »
A polecacie biblioteczki z sieciówek jak Ikea czy Agata Meble? Przymierzam się do zakupu Billy 80 cm w Ikei, ale trochę się obawiam, że w jak obecnym regale powyginają się półki pod obciążeniem. Jak macie jakieś sprawdzone rozwiązania to chętnie wykorzystam :)

ktosiek

  • Gość
Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 07:36:17 »
Jeśli nie chcesz aby półki Ci się wyginały lepiej wybrać regał 60cm. Ja zamiast dwóch 80tek wziąłem trzy 60tki, i mam obładowane na maksa i nic się nie wygina.

Offline korek42

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 08:04:55 »
regały Billy 80cm - jak najbardziej - tylko najpierw trzeba z tyłu wbić w półkę z 5 gwożdzi takich conajmniej 8cm, żeby się półka nie wyginała. Ja tak zrobiłem i zero ugięcia przy całej półce zawalonej komiksami w twardej (potem wrzuce fotki). Co do układania staram się się seriami i wielkościami - nie lubie jak grzbiety robią " doliny i pagórki" :)

Offline laf

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 08:25:58 »
Przymierzam się do zakupu Billy 80 cm w Ikei, ale trochę się obawiam, że w jak obecnym regale powyginają się półki pod obciążeniem. Jak macie jakieś sprawdzone rozwiązania to chętnie wykorzystam :)
Ja ma Billy'ego (z dodatkową nadstawką) w kolorze białym, a więc ta najtańsza opcja. Osobiście jestem zadowolony, bo cały regał wraz z ustawionymi komiksami prezentuje się imponująco. Lecz jest to zakup stosunkowo niedawny, a wielu forumowiczów zwracało uwagę, że w Billym po jakimś czasie półki jednak mocno się wyginają i polecali droższe opcje z tej serii, które są jednak mniej podatne na wygięcia.

Co do ustawiania na półce to zdecydowanie polecam układanie seriami wydawniczymi / wydawnictwami. Wtedy oglądanie grzbietów takiego Vertigo, Marvel NOW czy DC Deluxe przywodzi na myśl onanistyczne zapędy  ;)

Online parsom

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 09:31:32 »
Póki co nie mam takiego dylematu ale prędzej czy później stanę przed takowym wyzwaniem także pisz śmiało - the stage is yours  8)

Panie, jakbym miał taką wiedzę tajemną, to bym już sprzedawał na allegro po 5 zł. Jedyne wyjście to jak Umberto Eco - dom na wsi i tam wywozić wszystko, co się nie mieści.

Co do ustawiania - preferuję autorami. W moim przypadku - autorami scenariuszy. Oczywiście serie z wieloma autorami (np. Dredd) wypadają z tej reguły.

Offline Kamilo1979

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 10:26:38 »
Dom na wsi -coś o tym wiem 8)

Offline Pawelek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 22:14:23 »
Ha, dziś przenosiłem regał (w sumie słupek) i najlepiej układało mi się wydawnictwem oryginału. DH, Vertigo\DC , Image, Marvel wszystko ładnie się zgrywa. Poukładałem sobie później frankofony w dużym formacie (głównie od Egmontu). No i zostało mi Wydawnictwo Komiksowe, Timoff, Kultura Gniewu i inne. Tu to już masakra, musiałem dzieci umyć i na szybko schowałem do szafy ale i tak nic sensownego pewnie bym nie wymyślił.

Offline Arion Flux

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 22:56:33 »
[...] Tu to już masakra, musiałem dzieci umyć i na szybko schowałem do szafy ale i tak nic sensownego pewnie bym nie wymyślił.
Dobra myśl. A już się martwiłem, co począć z dziecmi przez te jutrzejsze strajki nauczycieli. Tak samopas przecież w domu ich nie zostawię, bo jeszcze podpalą, jak ta dziewczynka z zapałkami, albo i co gorszego. A w szafie będzie im w sam raz. A wieczorem ich wypuszczę i nawet nie będę musiał ich myć, bo się przecież w szafie nie pobrudzą. Genialne.

Offline turucorp

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 22:57:21 »
No i zostało mi Wydawnictwo Komiksowe, Timoff, Kultura Gniewu i inne. Tu to już masakra, musiałem dzieci umyć i na szybko schowałem do szafy ale i tak nic sensownego pewnie bym nie wymyślił.

Dzieci do szafy? W sumie to jest jakiś pomysł, bo wtedy komiksy mogą leżeć w stosach na podłodze i nikomu nie przeszkadzają ;)