Autor Wątek: Ustawienie komiksów na półkach  (Przeczytany 42090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 16:34:50 »
Dajcie link jak wyglądają te obwoluty z FB.

John_

  • Gość
Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 16:36:23 »
Nie przypominam sobie, żebym tym się chwalił, ale ja tak robię.

Ale efekt jest niezbyt zadowalający, myślę o kupnie obwolut od tego gościa z fb.
Chodziło mi o kolegę z Jasiem Fasolą w awatarze.

Offline jotkwadrat

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 17:59:48 »

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 18:07:34 »
okładki które wkleiliście dają radę wizualnie, zaś te do których miałem zastrzeżenia to te:

https://www.facebook.com/Obwoluciarz

Offline starcek

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 12:29:11 »
[...] A obwoluty typa z FB nie podobają mi się i do tego bodajże 10 zł za  sztukę to dość drogo.
Musi już z teraz zbierać na dobrego prawnika, bo jak go ścigną za naruszenie praw autorskich, to adwokat może trochę kosztować.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline gabor2

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 12:36:33 »
Kluczowe jest "jak go ścigną". Myślę, że raczej do tego nie dojdzie ;)

Online donT

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 12:45:42 »
Musi już z teraz zbierać na dobrego prawnika, bo jak go ścigną za naruszenie praw autorskich, to adwokat może trochę kosztować.

Kluczowe jest "jak go ścigną". Myślę, że raczej do tego nie dojdzie ;)

Nie zdziwie sie, jak po takich postach jakas menda go podpier..li. Jakze to pospolite w naszym pieknym kraju.
Pamietacie kolege na F?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline gabor2

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #37 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:05:04 »
Pamiętam jegomościa, tylko nie wiem jak się sprawa zakończyła i czy to wszystko o czym się pisało na gildii, to prawda.

No ale wracając do wątku, to obwoluty które mi się nie podobały, były z tego linka: https://www.facebook.com/Obwoluciarz

Te faktycznie wyglądają zdecydowanie lepiej
https://www.facebook.com/Ok%C5%82adki-Do-Kolekcji-Komiks%C3%B3w-WKKM-WKKDC-I-SBM-251513982043770/


Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:07:21 »

Nie zdziwie sie, jak po takich postach jakas menda go podpier..li. Jakze to pospolite w naszym pieknym kraju.
Pamietacie kolege na F?

ja F-kolegi nie pamiętam, ale to co robią ci kolesie od okładek z fejsa to generalnie zarabianie na piractwie. Marvel inwestuje grube hajsiwo w artystów, redaktorów, cały sztab ludzi pracujących nad tymi żeby te grafiki wyglądały tak jak wyglądają. Tymczasem losowy człowiek ściąga JPG z internetu, wkleja logo MARVEL i sprzedaje to, nie ponosząc żadnych kosztów (licencja itd). Mieszkamy w takim kraju w jakim mieszkamy, więc jedyne czego panowie mogą się w praktyce obawiać to problemów ze skarbówką - ale zakładam że odprowadzają podatki.

Niemniej ciężko mówić o uczciwości. To trochę tak jakby ktoś bokiem drukował komiksy i puszczał je na rynek za pół ceny.

Offline gabor2

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:10:18 »
To trochę tak jakby ktoś bokiem drukował komiksy i puszczał je na rynek za pół ceny.

To chyba jednak "troszkę" inna sytuacja niż podany przez Ciebie przykład.

Wracaj! za bardzo odpłynąłeś ;)

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:15:49 »
ale jakieś konkrety, coś?

ktosiek

  • Gość
Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:34:03 »
Pamiętam jegomościa, tylko nie wiem jak się sprawa zakończyła i czy to wszystko o czym się pisało na gildii, to prawda.

No ale wracając do wątku, to obwoluty które mi się nie podobały, były z tego linka: https://www.facebook.com/Obwoluciarz

Te faktycznie wyglądają zdecydowanie lepiej
https://www.facebook.com/Ok%C5%82adki-Do-Kolekcji-Komiks%C3%B3w-WKKM-WKKDC-I-SBM-251513982043770/

To ja mam na odwrót niż Ty.
Bardziej mi się podobają obwoluty z tego zdjęcia


te niestety mniej mi się podobają


Aktualnie mam zamówienie w realizacji od obwoluciarza z fb (ten co ma w Avatarze: Deadpoola). Jak już będę mieć obwoluty u siebie to wrzucę zdjęcie jak to wyszło.

Offline gabor2

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:34:51 »
Ale cóż mam Ci więcej napisać, skoro nie widzisz różnicy w dorobieniu obwoluty do kupionego z legalnego źródła oryginalnego komiksu, a drukowaniem bokiem samych komiksów?


Aktualnie mam zamówienie w realizacji od obwoluciarza z fb (ten co ma w Avatarze: Deadpoola). Jak już będę mieć obwoluty u siebie to wrzucę zdjęcie jak to wyszło.

Jakbyś mógł wrzuć jak wyglądają rozłożone. Chętnie zobaczę je w całości, nie tylko grzbiety.
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:37:49 wysłana przez gabor2 »

ktosiek

  • Gość
Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:38:04 »
Jakbyś mógł wrzuć całe okładki do obejrzenia. Chętnie zobaczę je w całości, nie tylko grzbiety.

Jak już będę mieć u siebie obwoluty to wrzucę zdjęcia tutaj.

Offline Gazza

Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 13:51:24 »
Te grzbiety z pierwszego zdjęcia, które wrzucił @ktosiek wyglądają bardzo efektownie i spójnie. Dobra robota. Gdybym miał którąś z tych kolekcji - nie wahałbym się z zaopatrzeniem w nie.